Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημόσια τηλεοπτική έκθεση...και ιατρική πρόληψη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος фетишoмазох, στις 29 Ιουλίου 2018.

  1. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Με φαντάζομαι ως γυναίκα, να βρίσκομαι σε μία εκπομπή στην τηλεόραση όπου πρόκειται να προβάλλει ένα ζήτημα ιατρικής - ανατομικής θεματολογίας, κι εγώ σε ρόλο ''εθελοντικού αντικειμένου'' και ''μοντέλου'' να πρέπει να είμαι τελείως γυμνή στον αέρα, προκειμένου να χρησιμοποιηθεί το σώμα μου για να δώσουν στο κοινό κάποιες ανατομικές γνώσεις αλλά και για να δείξουν διεξοδικά και με κάθε λεπτομέρεια, το πού και το πώς πρέπει να ελέγχουν οι γυναίκες προληπτικά το σώμα τους, για τυχόν ύποπτα σημάδια. Ως εκ τούτου για τις ανάγκες της παρουσίασης, θα μου υπαγορεύουν να παίρνω τις πιο διαφορετικές θέσεις και στάσεις, τόσο όρθια όσο και ξαπλωτή ανάλογα με το τι ακριβώς θέλουν να δείξουν και να τονίσουν. Κατά συνέπεια θα προβληθεί εν τέλει κάθε σημείο του σώματός μου ανεξαιρέτως...Στο στούντιο μαζί μου θα βρίσκονται κυρίως άλλες γυναίκες [αυτό έχει να κάνει με το δικό μου επιθυμητό φαντασιακό πλαίσιο..cfnf]

    Εννοείτε ότι η εκπομπή θα προβληθεί ζωντανά με τον καθένα και την καθεμία να έχει θεωρητικά την δυνατότητα να το δει. Από κει και πέρα αναπόφευκτα θα ''αποθηκευτεί'', θα διαδοθεί και θα διαχέονταν σε όλα τα sosial media και σε κάθε σημείο του διαδικτυακού χώρου, και θα έμενε εις τον αιώνα τον άπαντα...

    Ερωτώ : ποιον ή ποια τον εξιτάρει κάτι τέτοιο σαν ιδέα ; Έβαλα τώρα προσωπικά, το υποκείμενο να είναι γυναίκα, εννοείτε ισχύει το ίδιο και για άντρα..
    Έπειτα, ποιος ή ποια θα το πέρναγε και στην πράξη - εφόσον φυσικά είχε την δυνατότητα - ; Είτε για να ικανοποιήσει το φετίχ του, τον μαζοχισμό του, την επιθυμία για δημόσιο εξευτελισμό, είτε είτε ;;
    Από την άλλη με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια..Και θα ικανοποιήσει το βίτσιο του αλλά και θα πρόκειται και για ένα ζήτημα σοβαρό και χρήσιμο από ιατρικής - πρακτικής απόψεως...

    Και τέλος για όσους δεν τους πολύ φτιάχνει η ιδέα ή δε τους νοιάζει ή διστάζουν : δε θα το κάνετε ούτε, ας πούμε, για 100.000.000 ευρώ ;;; !!!

    Αυτά.
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εγώ αν ήμουν σίγουρη και ενοιωθα καλά με το σώμα μου, αλλά μιλάμε πολυυυ σίγουρη να μην με ενοχλεί τίποτα. Το έκανα και για πιο λίγα   τσάμπα όχι! Χαχα
     
  3. RAIN

    RAIN nefelibata

    100.000.000...;;;
    Που υπογράφω;
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Για ποιο λόγο δε σε φαντάζεσαι ως άνδρα (που είσαι όντως) να εκθέτεις κάθε σημείο του σωματός σου δημοσίως και σε κάθε στάση;
     
  5. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Έχει μία διαφορετική "βαρύτητα" κατά το πώς το βλέπω εγώ...Αυτό βέβαια ουδολως σημαίνει ότι "μειωνω" τη γυναίκα με αυτή την οπτική ή ότι την "αντικειμενοποιω" περισσότερο (αυτό το κάνουν γενικά οι κοινωνίες μας που νομίζω πώς έχουν την τάση να προβάλλουν μονοπλευρα για εμπορικούς σκοπούς τη γυναίκα και το γυναικείο σώμα κι όχι τόσο τους άντρες - βλ διαφημίσεις, ταινίες κλπ και τις αναλογίες ημιγυμνου και γυμνου που προβάλλουν)
    Από κει και πέρα...αν είχα δυνατότητα πήγαινα σε αυτή τη θέση και κανονικά ως άντρας...Ξεκάθαρα.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν απαντάς στο ερώτημα.
     
  7. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Εν ολιγοις ας πούμε ότι κάτι τέτοιο εξυπηρετεί καλύτερα τη φαντασία μου και εν τέλει τη κα@λα μου για τον ίδιο λόγο που φαντασιωνομαι συχνά cfnf καταστάσεις και εξευτελισμο και ταπεινωση γυναίκας απο άλλες γυναίκες (εγώ "θύμα" κλπ)
    Και για την ιστορία το να με φαντασιωνομαι ως γυναίκα σε διάφορες καταστάσεις με διάφορα ενδύματα είναι κάτι συχνό...
     
  8. Brainman

    Brainman Deep in a fe mind



    το 'Ραντεβου στα τυφλά' που δε θα παρουσιαζε η Βασια Τριφυλλη!
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Προσωπικά δε με πείθεις.
    Θα έλεγα ότι διακατέχεσαι από τους συνειρμούς που προσπάθησες παραπάνω να αποποιηθείς σε συνδυασμό με την αποφυγή ξεκάθαρης απάντησης...
     
  10. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Είναι πιθανόν αν και όχι συνειδητά...Οι άνθρωποι είναι δημιουργήματα των κοινωνιων στις οποίες μεγαλώνουν και ζουν..Όλοι έχουμε τους συνειρμους μας...
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Κάποια στιγμή θα πρέπει οι άνθρωποι να αναλαμβάνουν την ευθύνη των συνειρμών τους και να μην την μεταθέτουν στην άτιμη κοινωνία η οποία δεν είναι απρόσωπη αλλά απαρτίζεται από άτομα.
    Δε νομίζω ότι κάποια συνειδητοποιημένη Κυρίαρχη θα δεχόταν να την υπηρετήσει κάποιος με τέτοιους συνειρμούς απαξίωσης της γυναικείας υπόστασης και κάπως έτσι απαντώ στο ερώτημα του νήματος.
    Τροφή για σκέψη λοιπόν.
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Χωρίς να θέλω να κάνω την ψυχολογο εγώ είμαι ευκολοπιστη και πιστεύω οτι, αν φυσικά δεν το έχεις σκεφτεί, Μήπως η φαντασίωση σου περιλαμβάνει εσένα ως γυναίκα Γιατί καταβαθος είναι αυτή η υπέρτατη φαντασίωση σου;
    Εσύ δλδ να παρουσιαζεσαι δημοσια ως γυναικα;