Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημόσια τηλεοπτική έκθεση...και ιατρική πρόληψη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος фетишoмазох, στις 29 Ιουλίου 2018.

  1. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Είναι δικαίωμα της η άποψη της εκάστοτε κυρίαρχης..Εμένα από την πλευρά μου δεν με ενδιαφέρει να "υπηρετησω" καμία κυρίαρχη...Δεν είμαι υποτακτικος ή δούλος..Ψυχολογικό μαζοχιστη θα με χαρακτηριζα ακριβέστερα, όπως άλλωστε είναι και κάτι που φαίνεται από τις άνω σκέψεις. Αν είναι δυνατόν ..Αν ήμουν γυναίκα και εξεθετα τα παραπάνω ίδια δε θα έτρεχε καστανο δηλαδή και δε θα "υποτιμουσα τη γυναικεία υπόσταση" ;
     
  2. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Ρωτατε εν ολιγοις αν θα προτιμούσα να είμαι γενικά γυναίκα;
     
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    (Άχρηστος ο πληθυντικός αληθεια)

    Δεν ρωτάω σου λέω να σκεφτείς.
    Μήπως τελικά αυτό που σε ερεθίζει πιο πολύ από όλο αυτο που περιγράφεις είναι η μεταμόρφωση σου σε γυναίκα και ως γυναίκα να σου κανουν όλα αυτά.
    Όχι εγώ δεν θα το πάω καθόλου στην "υποτίμηση " του γυναικείου φύλου διότι θα είναι σαν να κατακρίνω και όλες τις μαζοχιστριες-υποτακτικες-σκλαβες γυναίκες.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Οι μαζοχίστριες/υποτακτικές/σκλάβες που ξέρω είτε που με έχουν υπηρετήσει είτε όχι, δεν υποτιμούσαν την γυναικεία υπόσταση με άστοχους ψυχολογικούς συνειρμούς εξευτελισμού.
     
  5. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Η απάντηση σε αυτό είναι ξεκάθαρα ναι, με ερεθιζει γενικά αυτό...
    Όσο για το δεύτερο σκέλος της φράσης η απάντηση μου είναι "Μα προφανώς!"

    *Συνηθιζω τον πληθυντικό γενικά ακόμη και διαδικτυακα αν δε γνωρίζω προσωπικά τον συνομιλητη η μιλω για πρώτη φορά κλπ
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Δεν υπάρχει λόγος να αμφισβητήσω κανεναν. Ούτε έχω σκοπό να προσβάλω κανεναν.
    Αναφέρομαι σε όλες τις κοπέλες (μιας και εστιάζουμε σε αυτές) που αρέσκονται σε πρακτικές εξευτελισμού. Και μιας που ανήκω σε αυτό τον κλάδο γυνα ικων μπορώ να πω με σιγουριά ότι τις καταλαβαίνω τις κατανοώ και φυσικά της σέβομαι .

    Η ερώτηση μου προς τον νηματοθετη έχει σκοπό στο να καταλάβω τι εννοεί και ίσως να τον βοηθήσει να αναλύσει καλύτερα την σκέψη του.
     
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είναι υποκριτικό ένα άτομο να υποτιμάει το φύλο το οποίο υπηρετεί.
    Ο εξευτελισμός ή καλύτερα ταπείνωση για τα δικά μου δεδομένα έχει πολλές διόδους.
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Δεν μπορώ να αντιληφθώ τι εννοείς.
     
  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Βασικά να πω αρχικώς οτι βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα τη φαντασίωσή σου.
    Αυτό και αν ειναι "δημόσιος εξευτελισμός"... το βλέπουν χιλιάδες και μένει καταγεγραμμένο "για πάντα"!

    Τώρα, όσον αφορά το "γιατί γυναίκα/γυναικείο σώμα", εγώ το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτω οτι έχουν ενδεχομένως ενδιαφέρον τα γυναικεία γεννητικά όργανα επειδή είναι πιο "κρυμμένα" (ανατομικά), δλδ για να τα δεις και να τα τσεκάρεις πρέπει να ανοίξεις πόδια, να ανοίξεις χείλη, να τραβηχτείς, να σε ανοίξουν κι άλλο με κάποιο ιατρικό εργαλείο κλπ κλπ.. Όλο αυτό το κάνει ιντριγκαριστικό. Επίσης υπάρχει μπόλικο φαντασιωτικό υλικό (γυναικολογικές καρέκλες, κολπικοί διαστολείς, κλπ) και μπόλικη σχετική πορνογραφία. Και μιας και μιλάω για "έτοιμο υλικό", νομιζω οτι γίνεται ένας αυτόματος συνειρμός (κοινωνικά ριζωμένος) οτι υπάρχει μία "συστολή" για το γυναικείο σώμα.

    Δεν ξέρω αν κάτι από αυτά συμβαδίζει με το πώς εσύ το νιώθεις το δικό σου κομμάτι, αυτές ειναι οι δικές μου σκέψεις.
     
  10. centcool

    centcool Guest

    Winterουλα... η χαρά της ανακάλυψης ε? χεχε...