Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαίσθηση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος red&black, στις 27 Νοεμβρίου 2018.

  1. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

    Έχω διαίσθηση μαμά...πόσες φορές στα 33 μου χρόνια με άκουσες να το λέω?
    Έχω διαίσθηση...
    Δεν μπορεί να πέφτει έξω...το νιώθω...Είναι η πρώτη φορά που νιώθω έτσι...σε τι να μην δώσω σημασία?Ότι εκεί κάτω νιώθω ελεύθερη?Ότι εκεί κάτω ανεπνευσα για πρώτη φορά?Ότι όλα μου φαινόντουσαν γνώριμα?Ότι ένιωθα ότι είμαι εκεί που ανήκω...?Ναι βρε μαμά το ξέρεις καλά ποτέ δεν ένιωθα ότι ανήκω κάπου...Εσύ το ξέρεις πιο καλά από τον καθένα..
    Εκεί πρέπει να είμαι...Εκεί μαζί του...Πώς να αφήσω όλο αυτό το σκοτάδι που με έκανε να λάμπω τόσο πολύ?Εσύ ξέρεις...το βλέπεις...Πώς να αφήσω τα καταγάλανα μάτια του?κρύβουν πράγματα που εγώ γνωρίζω ομως...Πώς βρε μαμά να τον αφήσω μόνο του?
    Πρέπει να πάω εκεί να διώξω τους δαίμονες του μακριά να του δείξω να μην φοβάται τους αγγέλους...Πρέπει να είμαι εκει μαζί του...να μάθει ότι είναι η "πατριδα" που τόσο εψαχνα...οτι καταλαβα τι εννοουσε...Ναι, ξέρω τι θα μου πεις...Είναι ψυχοφθόρο...μπορώ να το κάνω όμως...έχε μου εμπιστοσύνη...
    Έχω διαίσθηση...
    θεέ μου αυτή η διαίσθηση με τρελαίνει...βάζει μπρος τον εαυτό μου...νιώθω ότι μπορώ να κάνω τα πάντα...πίστεψε εσύ σε μενα βρε μαμά...Και εάν όλο αυτό δεν πετύχει...θα σβήσω το φως...θα πάψω να λάμπω... Όχι... ακόμα και έτσι δεν θα εγκαταλείψω...θα περπατησω στο σκοτάδι του και θα το πολεμήσω με το δικό μου σκοτάδι...θα τον πιασω απο το χέρι,θα του μάθω να κάνει βήματα ακόμα και έτσι...Στο σκοτάδι... ναι, μπορώ να το κάνω...θα του μαθω να μην φοβάται...θα του μάθω ότι στο μαύρο υπάρχει λίγο κόκκινο και στο κόκκινο λίγο μαύρο..
    Έχω διαίσθηση...Έχω μια διαίσθηση ότι όλα καλά θα πάνε...
    (eredvos)
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Με το ζορι να τον αλλάξεις ε;

    Ούτε φοβαται, ούτε τίποτα, πάντως ... Έτσι για να το ξερεις.
     
  3. Mission

    Mission Όσο προσπαθείς να μην με σκέφτεσαι,θα με σκέφτεσαι

    Συναισθημα και λογικη αιωνιοι αντιπαλοι παντα το ενα μπερδευτει το αλλο και θελει πολυ ψαξιμο βαθια μεσα μας για να παρουμε μια σωστη αποφαση....
    Μα τελικα ο χρονος και η υπομονη ειναι αυτο που θα μας δειξει το σωστο....   
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2018
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν ξέρω πως κολλαει αυτό με αυτό που έγραψα αλλά οκ  
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Κάπου προς τα τέλη των 20 είχα πάει κι εγώ να το παίξω σωτήρας σε σχέση. 38 χρόνων πλέον και ακόμα μου έχουν μείνει κουσουρια από την εμπειρια, αυτός μια χαρά είναι.
    Never again!

    (Πρόσεχε)
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αυτό τι σημαίνει?
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    -... που θα του τα μάθεις αυτά παιδάκι μου;... στο Λουτράκι; ...στη Πάρνηθα; Αμα πάτε στο βουνό να ντυθείς καλά , ο καιρός έχει κρυώσει, μη μου πουντιάσεις.... Αμετε στο καλό και βάλε και για μένα κατιτις στο 32 κόκκινο, έχω διαίσθηση, όλα καλά θα πάνε!
     
  8. yannouli

    yannouli busy mind

    Σε ενα βιβλιο του Jo Nesbo, ο ιδιότροπος επιθεωρητής Χαρι Χόλε , ειχε περιγράψει το μυστικο της επιτυχίας του.
    Ειχε αναφερει λοιπον πως, πριν μπει σε μια σκηνη φόνου, καθάριζε το μυαλο του απο σκέψεις και πληροφορίες , εμπαινε στο χώρο και κοιτούσε ολογυρα του ανεπηρέαστος .
    Στις περισσότερες περιπτώσεις , αυτο που του ''χτυπούσε'' στο μάτι απο την πρωτη στιγμη ήταν ένα απο τα σημεία που τον βοηθούσαν στην πορεία να βρει το δολοφόνο. Αφηνε το ενστικτο του να δράσει και το ακολουθούσε...

    Δεν ειναι τυχαία η αίσθηση που μας αφήνουν οι άνθρωποι με την πρώτη γνωριμία. Για κάποιους λόγους βέβαια επιλέγουμε συνειδητά να μην ακουσουμε τις αρνητικές εκδοχές της , αλλά υποσυνείδητα αυτο λειτουργεί και συνηθως λειτουργει σωστά.

    Κι οταν το ενστικτο μιλάει, θελει ησυχια στο ακροατήριο , για να ακουστεί καθαρά .
     
  9. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ωπ, τι έχουμε εδώ ; Υπάρχει μια διαίσθησις; Διακρίνεται στας γραφάς, μια διάθεση Καμικάζι Βομβιστή και γιούργια στα παλιούργια ;



    Βέρι γκουντ   Σύσσωμο το φόρουμ, σαν μια γροθιά ενωμένοι, ευχόμεθα τα πιο σκοτεινο-φωτεινά δε μπεστ και μισιον ακομπλισντ  
     
    Last edited: 28 Νοεμβρίου 2018
  10. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Jo Nesbo..Εξαίρετος απλά .
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Τη χρειαζούμενη ( ;; ) συγκατάθεση της μαμάς την πήρες;
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Η δικη μου διαισθηση λεει "ωωωχχχχ".
    Σορυ.
    Διανυκτερευοντα φαρμακεια για ασπιρινουλες...