Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαθεση ημερας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος desire, στις 30 Ιουνίου 2017.

  1. Brigitte

    Brigitte Contributor

  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Love is in the air.. na na na na na na na..
    Happy V-day!!


     
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Μουνέρα, άνθρωπέ μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα!
     

    Αυτή η εκπληκτική φωτογραφία σήμανε το τέλος της καριέρας του ταυρομάχου Αλβάρο Μουνέρα.
    Ο Μουνέρα, ξέσπασε σε κλάματα στη μέση της ταυρομαχίας, όταν συνειδητοποίησε, πως...
    εξανάγκαζε ένα κατά τα άλλα ευγενικό ζώο, να πολεμήσει για τη ζωή του.
    Ο ίδιος, πλέον τάσσεται δημόσια ενάντια στις ταυρομαχίες.
    Ο Μουνέρα, αργότερα δήλωσε για τη στιγμή εκείνη:
    "Και ξαφνικά, έστρεψα το βλέμμα μου προς τον ταύρο.
    Είχε στα μάτια του μια αθωότητα, που βλέπεις σε κάθε ζώο, και.... με κοίταξε με αυτή, σα να με ικέτευε να σταματήσουμε.
    Ήταν, μια κραυγή απόγνωσης για δικαιοσύνη που διαπέρασε όλο μου το είναι.
    Το περιγράφω σα μια ανθρώπινη προσευχή, καθώς όταν κάποιος εξομολογείται, ελπίζει ότι θα συγχωρεθεί.
    Ένιωσα, σαν το χειρότερο πλάσμα πάνω στη Γη".
     
  4. Brigitte

    Brigitte Contributor

     
     
  5. nkbsk

    nkbsk cosmic wanderer

    Ισως η εμπειρια του Μουνερα να ειναι ενα απο τα πιο απτα παραδειγματα "Φωτισης" που υπαρχουν...

    Το γεγονος οτι ο Μουνερα δεν εχει αρχικα καμια προθεση πνευματικης φωτισης κανει την εμπειρια του θα τολμησω να πω ισως πιο αυθεντικη ακομα και απο "επαγγελματιες" αναζητητες που ισχυριζονται οτι βιωσαν τη φωτιση...

    Ο Μουνερα απλα ξεκιναει να κανει τη δουλεια του που ειναι να σκοτωνει ταυρους, και ξαφνικα, εκει πανω στη βαρδια της σφαγης κοιταζει τα ματια του ταυρου και για πρωτη φορα στη ζωη του ΒΛΕΠΕΙ! Βλεπει περα απο τους ρολους που παιζει, περα απο κοινωνικες αξιες που αναπαραγει, περα απο τα περικλειστα ορια του εγωτισμου του εαυτου... Και ΦΩΤΙΖΕΤΑΙ! Γιατι τι αλλο μπορει να ειναι η Φωτιση αν οχι αυτη η ουσιαστικη επαναγεννηση, αυτη η απτη υπερβαση του κλειστοφοβικου, ατομοκεντρικου "εγω" και η διαχυση μεσα σε ενα κοσμικο εμεις που μπορει να αγκαλιασει την απειρη αιωνιοτητα του συμπαντος...

    Ευχαριστω για την τοσο εκπληκτικη και συγκινητικη ιστορια @brenda που δινει ελπιδα και εμπνεει!
     
  6. open_mind

    open_mind Regular Member

    Ωραία ιστορία!
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Ολα καλά και όλα μαρκετίστικα ωραία με την ιστορία του Μουνέρα...όπως καθε ιστορία μπορεί να είναι πολυ συγκινητική και όμορφη αν απομονώσουμε και καρδαρουμε μια στιγμή μονο.


    Αλήθεια πόσους ταύρους είχε σκοτώσει μέχρι τότε ο Μουνέρα; Γιατί εκείνη την μέρα και οχι μια άλλη; Τι άλλο συνέβαινε στη ζωή του που τον επηρέασε; Γιατι σίγουρα ΔΕΝ ήταν η πρώτη φορά που κοίταζε ταύρο στα μάτια. Αρα προφανώς κάτι άλλο ήταν.


    Άραγε ο Μουνέρα σταμάτησε να τρώει και κρέας;

    Διάθεση ημέρας...ερωτηματικά
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Εντάξει, κι εγώ που το έψαξα λίγο καλύτερα, είδα ότι ήταν hoax, τα πράγματα δεν έγιναν έτσι, στην φωτό δεν είναι καν ο Μουνέρα, φάγαμε παραμύθι.
    Ωστόσο, ήταν ένας ωραίος μύθος, με ωραία διδάγματα, μακάρι να ήταν έτσι, τελικά, όντως δεν ήταν!
    Τι να πω για το κρέας?
    Το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι ν΄αλλάξω τον εαυτό μου, αυτός είναι ο δικός μου τρόπος ν΄αλλάξω τον κόσμο. Ευτυχώς ή δυστυχώς...
     
  9. n0mad

    n0mad Dirty Forty

  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Τελικά αποδυκνείεται για πολλοστή φορά οτι οι "όμορφες ιστορίες" του ιντερνετ δεν εχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα η οποία είναι πολύ σκληρή.
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Δεν ξέρω τι αποδεικνύεται και τι όχι. Προτιμώ να βλέπω το θετικό μήνυμα σε κάθε τι. Θα με αναγκάσεις να κάνω ένα νήμα που θα γράφουμε μόνο θετικές εμπειρίες, ιστορίες και μηνύματα...   
     
  12. Hankok

    Hankok Hell is empty and all the devils are here!