Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δυο βασικα ερωτηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος dreams, στις 30 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. dreams

    dreams Regular Member

    Φιλια και σεξ, φιλια και ερωτας, μπορουν να συνυπαρξουν?
    Αν οχι γιατι?
    Αν και δεν το εχω βιωσει συνειδητα, υποθετω πως ναι. Μπορουν να συνυπαρξουν.

    Τι λετε?
     
  2. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Φιλια και σεξ....χμμ. εξαρταται απο ποια πλευρα εισαι.
    Τι εννοω...αν ειμαστε φιλοι απ τη μερια σου υποβοσκουν συναισθηματα η και οχι μπορεις να τα ελεγξεις...για μενα που δεν αισθανομαι τιποτα για σενα μια χαρα μπορουμε να κανουμε σεξ. Και φιλοι και σεξ.
    Αν παλι εγω ειμαι ερωτευμενη μαζι σου ως φιλη...οχι σεξ δεν θα εκανα. Αλλα θα σε κραταγα στο φιλικο επιπεδο.
    Για μενα ισχυει σε ποια πλευρα ειμαι και τι συναισθηματα εχω για τον φιλο μου .


    Υγ...μεχρι πρωτινος ημουν καθετη οτι φιλια και σεξ δεν πανε παρεα. Πρωτινος αναθεωρησα αυτη την αποψη. Αρα ποτε μην λες ποτε  
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2017
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Φιλία ή φιλιά;! Τονίστε τις λέξεις.  
     
  4. lexy

    lexy .ti.va.

    Φιλία και σεξ : δεν μπορώ να δω ερωτικά κανέναν από τους φίλους μου. Δε με διεγείρει. Η σχέση είναι σχεδόν αδερφική.

    Φιλία και έρωτας : Ισχύει ό,τι και παραπάνω. Τους αγαπώ.

    Έρωτας και φιλία : ιδανικό. Συνένοχοι και σύμμαχοι σε όλα. Μαζί.
     
  5. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Φιλία και σεξ, θεωρώ πως δεν μπορούν να συνυπαρξουν.
    Σεξ και φιλία, ναι. Φιλική σχέση δηλαδή.
    Το ίδιο και με τον έρωτα.
    Όπως αντίστοιχα και με τον συντροφικοτητα. Ο σύντροφος μπορεί και ίσως πρέπει να είναι και φίλος...
     
  6. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Άνετα μπορεί να υπάρξει το πρώτο. Το δεύτερο... Θέλει πολύ κόπο.
     
  7. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Πρωτα πρεπει να ορισουμε τη φιλια. Αν μιλαμε για σοβαρη, τοτε οχι, δε μπορει να συνδυαστει με τον ερωτα.

    Οταν μιλαμε για γνωστους, χαβαλε και ολα τα συναφη, τοτε ναι. Απλα δεν υπηρχε και φιλια εξ'αρχης.

    Αυτοι που λενε: ημασταν φιλοι για 500 χρονια και τελικα γιναμε ζευγαρι, ψευδονται. Δεν ηταν φιλοι. Μπορει ο ενας να ενιωθε φιλος, ο αλλος σιγουρα ειχε ερωτικο ενδιαφερον που το ειχε βαλει στο ψυγειο οπως ο Vader τον Χαν Σολο