Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δύναμη ! Ναι ! αλλά ποιος την έχει ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος sklavin, στις 4 Οκτωβρίου 2005.

  1. sklavin

    sklavin Guest

    Ποιος έχει πραγματικά την μεγαλύτερη δύναμη στην σχέση Μ/s ?
    Την ψυχική εννοώ φυσικά !

    Υ.Γ
    Την αφορμή για αυτό το καινούργιο θέμα / ερώτηση ,
    την πήρα διαβάζοντας το ποστ ‘’ Ρόλοι και αυτό εκτίμηση '' του '' Incomplete '' .
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Ποιος έχει ή ποιος πρέπει να έχει;
     
  3. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: Δύναμη ! Ναι ! αλλά ποιος την έχει ?



    Αν θέλεις να το βάλουμε και έτσι , κανένα πρόβλημα .
    Ακόμα καλύτερα .
    Ποιο ομορφη συζητηση θα κανουμε !

    Και τα δυο λοιπόν !

     
     
  4. potty65

    potty65 Regular Member

    Αγαπητοί μου, την δύναμη την έχει ΠΑΝΤΑ η γυναίκα, είτε ως dom, είτε ως sub γιατί αυτή έχει το μ....νί, και αυτό όπως ξέρετε σέρνει καράβι. Μην αγνοείτε την δύναμη αυτού που σας λέω, από εκεί ξεκινάει η ζωή, είναι η αρχή πάντων.
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    κοίτα να δείς potty65 που δεν ήξερα πως η ψυχική δύναμη ξεκινάει από το αιδείο! βρε τι μαθαίνει κανείς!
     
  6. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: Δύναμη ! Ναι ! αλλά ποιος την έχει ?

    potty65

    Το μ...ι δεν εχει καμια σχεση στην προκειμενη με την ψυχικη δυναμη ,
    ουτε πιστευω πως μπορει να προελθει απο τα οργανα της γυναικας η του αντρα και δεν μιλαμε εδω για μια απλή σχεση , αλλα σχεση με ''ιδιαιτεροτητα '', αν μπορω να την χαρακτηρισω ετσι !
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    potty λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά συμμετέχουν και gay στη συζήτηση(γκουχ..γκουχ...).Οπότε τα περί τριχοσυρόμενων καραβιών δεν ισχύουν.Και μην το γυρίσεις σε τρίχες,άλλου οργάνου και φύλου,γιατί είμαι και fan του ξυρίσματος.Οπότε ας επανέλθουμε στη συζήτηση.Εστίασε στους δύο ρόλους και πες.
    Εγώ θα απαντήσω αργότερα...
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Δύναμη ! Ναι ! αλλά ποιος την έχει ?


    Όντας γυναίκα θα συμφωνήσω με τον potty65.
    Η γυναίκα γεννά και αναθρέφει. Η γυναίκα μεγαλώνει άντρες και τους κάνει αφέντες. Η γυναίκα από την φύση της έχει την μεγαλύτερη ψυχική δύναμη. Είναι αυτή που θα θρηνήσει όταν πεθαίνει το παιδί της αλλά είναι η ίδια γυναίκα που θα τραβήξει μπροστά για να μεγαλώσει το άλλο.
    Ο άντρας δεν έχει τέτοια ψυχικά αποθέματα.

    Αστάρτη


    Υ.Γ. potty65 την ψήφο από μένα την έχεις. Μπορείς να σταματήσεις το γλείψιμο 
     
  9. potty65

    potty65 Regular Member

    Carissa, είσαι ακριβώς το αντίθετο της lorelai, και γιαυτό τον λόγο, δεν είχα απολύτως καμία αμφιβολία ότι δεν θα καταλάβαινες τίποτε από αυτά που έγραψα, για να μην σου πω ότι τα έγραψα ειδικά για σένα!
     
  10. potty65

    potty65 Regular Member

    Αστάρτη μου, δεν γλείφω εσένα, αλλά την lorelai, αλλά επειδή περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αν με παρακαλέσεις ή ... αν δεχτείς, μπορεί κάτι να γίνει και για σένα...
     
  11. sklavin

    sklavin Guest

    Μισό ,μισό !!!

    Μην σφαχτούμε στο θεματακι μου , δεν λέει !

     

    Διαχωρίζω λοιπόν μια απλή σχέση άντρα γυναίκας απο την σχέση Μ/s αρχικα .

    Καμία σχέση δεν έχουν και δεν μπορούν να συγκριθούν παρά σε ελάχιστα ,
    όταν λοιπόν μιλάμε εδώ για ψυχική δύναμη φυσικά astarty και θα συμφωνήσεις φαντάζομαι ,
    μια γυναίκα σε απλή σχέση , σωματικά δεν υφίσταται αυτά τις υποτακτικής / ου .

    Για να δεχτεί και να ζήσει όλα αυτά λοιπόν πρέπει από κάπου να προέρχονται .
    Ψυχική δύναμη πάνω σε αυτό το επίπεδο μιλάω και ίσως να φταίω εγώ που δεν το διευκρίνισα .

    Ο D/M έχει λοιπόν την μεγαλύτερη η s ?
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Όπως βλέπω,μιλάμε για str8 επίπεδο,αφού παίζει ισχυρό ρόλο στο θέμα το φύλο.Οπότε εγώ αποσύρομαι ως θεατής..
    Θα έχουν ενδιαφέρον οι απαντήσεις σας,πάντως.Για να δω...