Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δώρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 20 Μαρτίου 2006.

  1. Το καλύτερο δώρο που της Έχω κάνει είναι ο Εαυτός μου!!!
    Το καλύτερο δώρο που μου έχει κάνει (πέρα από την υποταγή της) είναι τα δάκρυά της!!!

    Φυσικά, δεν λέω ποτέ όχι σε ένα καλό βιβλίο!
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Το δωρο ειναι δωρο..και σημαινει προσφορά..Η προσφορα αυτη μπορει να ειναι από ένα καλο τσιμπούκι μεχρι και εγω δεν ξερω τι..το ερωτημα ηταν αν γίνονται δώρα στο χώρο μας..επομενως όλοι συμφωνουμε (εξαιρεση ο Oscar) ότι δωρα κανουμε..ο καθενας οπως τα εννοει και αναλογα με το timing..
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Όταν το καλό τσιμπούκι αρχίζει και εκλαμβάνεται ως δώρο τότε μάλλον όλα τα άλλα έχουν γίνει υποτονικά, Χώρια που από την οπτική της σκλάβας δεν έχεις τα περιθώρια να πάρεις κακό τσιμπούκι λολ

    Δώρο... θέλω να Του πάρω ένα πανέμορφο single tail, 4 πόδια μήκος αλλά έχω το εξής πρόβλημα... ένα είναι πως χρειάζομαι την άδεια Του για το έξοδο και δύο, μάλλον θα το ευχαριστιέμαι εγώ περισσότερο λολ

    Όμορφο πράγμα το δώρο. Πράγματι είναι δείγμα προσφοράς, αγάπης, προσοχής. Από την πλευρά της υποτακτικής, καμιά φορά αναρωτιέμαι αν τα κάνουμε για τον άλλον ή για τον εαυτό μας περισσότερο μια και η χαρά του να δίνουμε ίσως είναι υπερδιπλάσια από την χαρά του να παίρνουμε.  
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Δώρα

    Κατανοητό πως στη σκλάβα δεν ανήκει τίποτα και ότι της Προσφερθεί από Τον Αφέντη της είναι δώρο.
    Μέχρι εδώ καλα.

    η σκλάβα δεν μπορεί να κάνει δώρα?
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Αν απαιτείται άδεια και σου δοθεί φυσικά και μπορείς λολ
     
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    RE: RE: Δώρα

    Και τα πόδια να ανοίγουν ευκολότερα θα συμπλήρωνα, αλλά δεν θεωρώ σοβαρό να εξαγοράζει κάποιος τον έρωτα με αυτόν τον τρόπο.
    Εκτός βέβαια αν ο έρωτας υπάρχει ήδη και μια τέτοια χειρονομία αποτελεί δώρο καρδιάς.

    Ένα δώρο που απόλαυσα να βλέπω φορεμένο πάνω της, ήταν ένα σετάκι με λευκά "νυφικά" εσώρουχα με ζαρτιέρες μαζί με τις κάλτσες τους  

    Πάντως αν ακόμα και η τιμωρία θεωρείτε δώρο, τότε φοβού τους Αφέντες/ντρες και δώρα φέροντες  
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αν απαιτείται άδεια για να κάνεις το δώρο και ίσως και το αντίτιμο για να το αγοράσεις , δεν λέει...   

    τότε εχω μια καλύτερη ιδέα κορίτσια!!!  

    Ζητήστε σε μια φίλη σας , να περάσει μια κόκκινη φαρδιά σατέν κορδέλα στο κορμί σας και να σας μετατρέψει σε δώρο. Σε μια πιο προχωρημένη - ευφάνταστη κατάσταση θα πρότεινα να ζητήσετε στη φίλη σας να μείνει και αυτή και έτσι θα έχει ενα υπέροχο δωρο ο Κύριος σας , ανέξοδα και φαντάζομαι οτι δεν θα θυμώσει επειδή δεν θα εχετε την αδεια Του ...ΜΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....   lol

    (αρκεί να το αντέχετε εσείς!!   )



    (υπόσχομαι ότι δεν θα σας βάλω αλλες ιδέες πρώτον γιατι θα πρέπει να κατοχυρώσω τα πνευματικά μου δικαιώματα και δεύτερον διοτι φοβούμαι οτι θα με λατρέψουν όλοι οι Κυρίαρχοι και μη του φόρουμ...χαχαχαχαχαχα)!!!
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αυτή και αν είναι δώρο αγαπητέ <s> .

    Όταν είναι εικονική λίγα πράγματα μπορούν μα δώσουν μεγαλύτερη ηδονή σε μιά σκλάβα, όταν δε, είναι πραγματική, λαμβάνοντας υπ' όψη πως ο άξονας περιστροφής της είναι η ικανοποίηση του Αφέντη της, είναι ένας άμεσος και σαφής τρόπος που οδηγεί στο να μην επαναληφθούν πρακτικές που την απομακρίνουν από αυτή. Τό ώφελος είναι και πάλι δικό της και ωφείλει να ευχαριστήσει γι' αυτό.
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    άδεια για δώρο ? μα τότε χάνει την αξία του, υποτιθεται πως με το δώρο κάνουμε και μια εκπληξη στον άλλον. φάντασου carissa να κάνεις δώρο και μετά να τιμωρηθείς  

    πρόσφατα αγοράσα κάτι καλά δωράκια από ιντερνετ μόλις φτίαξω την καμερα μου θα τα δείξω εδώ. όχι τπτ hard core stuff πάντως
     
  10. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor


    Μια σκλάβα δεν μπορεί πάντα να λειτουργεί και να πράττει όπως οι άλλοι. Υπάρχουν σκλάβες που δεν τους επιτρέπεται καμία πρωτοβουλία. Υπάρχουν σκλάβες που δεν έχουν καμία δικαιοδοσία οικονομική ακόμα και αν εργάζονται. Στην δεύτερη περίπτωση θα μπορούσε βέβαια να πλέξει ένα πουλόβερ ή να γράψει ένα ποίημα, δώρα είναι και αυτά.
    Μπορεί επίσης να ζητήσει άδεια για να διαθέσει ένα χ ποσό για δώρο και να παρακαλέσει να κάνει έκπληξη.
    Αν η σκλάβα παραβιάσει τις εντολές της ακόμα και για δώρο, άσχετα αν έγινε με τις καλύτερες προθέσεις, είναι λογικό να τιμωρηθεί. Πιο σημαντική είναι η υπακοή και ας ακούγεται σκληρό σε non M/s αυτάκια.
     
  11. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Αχ, το αγαπημένο Μου δωράκι για τη μικρή Μου είναι τα δερμάτινα φορέματα α'λα κορσέδες... με το που θα βρώ φώτο, θα ποστάρω μια αναλογη...