Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 26 Ιανουαρίου 2011.

  1. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    εγώ σκεφτόμουν το εξής .. κάποιος που του αρέσει να προκαλεί πόνο .. πόσο μπορεί να το ελέγξει αυτό .. μπορεί να κινδυνεύσει η ζωή του άλλου ανθρώπου που είναι μαζί του .. Και μην μου πείτε safe word και συναίνεση .. που ξέρεις πως θα αντιδράσει κάθε οργανισμός .. και πως ξέρει τα όριά του ο σαδιστής .. ??? ο σαδιστής μπορεί να γίνει δολοφόνος ?? απλά ροτάω! 
     
  2. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    Ο σαδιστης μπορει να γινει δολοφονος...το ιδιο και η κυρα Βαγγελιω απεναντι εαν τις κοψεις τα τριανταφυλλα, το ιδιο και ο Γιωργακης στο σχολειο εαν τον τσαντισεις, διοτι τυγχανει να παιζει και βιαια βιντεοπαιχνιδια.

    Λοιπον;

    Υπαρχει και το εξης σκηνικο. Να ειναι καποιος τοσο χαζος που να κατανταει σαδιστης. Τον σκοτωνεις η δε τον σκοτωνεις;
     
  3. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    είναι η φάση που σκέφτεσαι: θα πάω για ανθρωποκτονία? ή για ζωοκτονία? οεο?
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    Τι να λέμε τώρα...!
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    εγω ξερω εναν Master που πεθανε απο εμφραγμα λογω κοπωσεως στην προσπαθεια του να σπασει τα ορια πονου της σκλαβας του ....
     
  6. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

                      

    Αιωνία του η μνήμη.
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    εγώ σκεφτόμουν το εξής .. κάποιος που του αρέσει να προκαλεί πόνο
    A,τον ελεεινό....στην πυρά!
    .. πόσο μπορεί να το ελέγξει αυτό
    Εμ, μπορεί αυτό είναι το κακό,δεν αφήνεται...
    .. μπορεί να κινδυνεύσει η ζωή του άλλου ανθρώπου που είναι μαζί του
    Ευτυχώς ναι!!!! Εκεί προσδοκούμε όλοι
    .. Και μην μου πείτε safe word και συναίνεση
    όποιος τολμησει και ξεστομίσει safeword του πήρα το κεφάλι!
    .. που ξέρεις πως θα αντιδράσει κάθε οργανισμός
    Ελπίζουμε να μην αντιδράσει για να είναι ευκολότερο γι αυτόν και κατ'επέκταση για μας
    .. και πως ξέρει τα όριά του ο σαδιστής.. ???
    Τα ξέρει,αλλά προσδοκούμε να τα ξεπεράσει!
    ο σαδιστής μπορεί να γίνει δολοφόνος ??
    Ναι,ναι,ναι!!!! Αμήν και πότε....
    απλά ροτάω! 
    Α, μας τα χαλάς τώρα φίλτατη κι εμείς καταλάβαμε ότι ήθελες να σου γνωρίσουμε έναν τέτοιο απεχθή τύπο....γαμώτο!Και μου αρέσουν τα "προξενιά"    
     
    Last edited: 26 Ιανουαρίου 2011
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    Nαι ειναι! γι αυτό εισηγούμαι να μην προκαλείς τη μοίρα σου και την κάνεις από αυτό τον επικίνδυνο χώρο όσο ακόμα είσαι ζωντανή!
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    ΩΡΑΊΑ Η ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ για να μην εχουμε παρατράγουδα
    SAFE-SANE-CONSENSUAL

    ΟΧΙ οι σαδιστές δεν είναι εν δυνάμει δολοφόνοι περισσότερο από όσο είναι όλοι οι άνθρωποι στον πλανήτη.

    Σε γενικές γραμμές πάντως εσένα θα σε συμβούλευα όντως να μείνεις μακρυά. Η επικινδυνότητα (στα πλαίσια του λογικού) αυξάνει όταν κάποιος δεν μπορεί να κατανοήσει την φύση των εξουσιαστικών σχέσεων.
     
  10. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    Λυση παντα υπαρχει..προτεινω σε καθε υποτακτικη με αναλογες αποριες,να παραδιδει στον κυριαρχο,μαζι με τον εαυτο της και τα αποτελεσματα των εξετασεων στις οποιες θα εχει υποβληθει υποχρεωτικα,οπως καρδιογραφημα,τεστ κοπωσεως,σπειρομετρηση και καποια αλλεργικα τεστ και φυσικα να απαιτει την παρουσια φιλικου της προσωπου καθ ολην τη διαρκεια του session,εφοδιασμενο με κεινο το γκατζετακι που προξενει ηλεκτροσοκ.Ετσι και ο κυριαρχος θα υποχρεωθει να ελεγχει τον εαυτο του,αλλιως θα του σηκωθει η τριχα καγκελο..κυριολεκτικα.
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

              

    Ξέχασες το βασικότερο γιατρέ μου.....εγκεφαλογράφημαααααααααααα!!!!!!!     
     
    Last edited: 26 Ιανουαρίου 2011
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Είναι επίκνδυνος ο σαδιστής?

    Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η ύπαρξη εγκεφάλου... Τουλάχιστον εγώ, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου σχετικά με το αν υπάρχει στην προκειμένη περίπτωση