Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι εφικτή η εφαρμογή του BDSM σε περιστασιακές σχέσεις;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος souldusk, στις 22 Μαϊου 2008.

Tags:
  1. souldusk

    souldusk Regular Member

    Τα τελευταία 5-6 χρόνια δεν έχω μόνιμη σχέση. Αυτό με βάζει σε σκέψεις όσον αφορά το κατά πόσο θα μπορούσα να ανήκω σε ένα χώρο ή μια κοινότητα που στηρίζεται σε μακροχρόνιες σχέσεις.

    Κατά πόσο θα ήταν εφικτό κάποιες επαφές δύο ανθρώπων να μετατραπούν σε BDSM sessions, εφόσον τα έχουν μιλήσει και τα συμφωνήσει ofc.
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Είναι εφικτή η εφαρμογή του BDSM σε περιστασιακές σχέσεις;

    Δικος μας εισαι!!!  



    Να μην προβληματιζεσαι καθολου!


    Που τις ειδες τις μακροχρονιες σχεσεις? Ολοι σε αυτο το χωρο ανηκουμε, και περαν καποιων εξαιρεσεων, ειναι πρακτικα ανυπαρκτες!



    Ειναι πανευκολο! Απο τη στιγμη που υπαρχει συζητηση και κατανοηση, ολα τα υπολοιπα ειναι απλα και ερχονται μονα τους!

     
     
  3. Eri

    Eri


    Δε χρειαζεται να προβληματιζεσαι......Εδω οι μακροχρονιες σχεσεις ειναι η εξαιρεση.......Ο χωρος μας ειναι γεματος αδεσποτα παλιοκουταβα (κυριαρχα κ υποτακτικα)......
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Απάντηση: Είναι εφικτή η εφαρμογή του BDSM σε περιστασιακές σχέσεις;

    Πρακτικά ανύπαρκτες; Γιατι λες; τι φταιει;
     
  5. souldusk

    souldusk Regular Member

    Περίεργο... άλλη εντύπωση έχω σχηματίσει από τα (γενικώς) γραφόμενα εδώ μέσα.
     
  6. Eri

    Eri

    Κ μενα στην αρχη εινα η αληθεια οτι με παραπλανησανε.....Αλλα με τον καιρο εμαθα......
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είναι εφικτή η εφαρμογή του BDSM σε περιστασιακές σχέσεις;

    Eri, αν διαρκέσει άνω των δύο ημερών, εγώ τη θεωρώ σχέση ζωής, μακροχρόνια και με βαθύτατες ρίζες. Μετά τις πέντε ημέρες εορτάζω τη χρυσή επέτειο.
     
  8. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Είναι εφικτή η εφαρμογή του BDSM σε περιστασιακές σχέσεις;

    Για να κάνεις τέτοιου είδους σχέσεις, πρέπει πρώτα να είσαι σίγουρος πως αντέχεις τέτοιες σχέσεις.
    Τώρα, αν μια τέτοια σχέση την έχεις δει ως "παιχνίδι" ή ως ένα εναλλακτικό τρόπο εκτόνωσης της καύλας σου, ναι, δεν θα κρατήσει πάνω από μερικές μέρες.

    (Εδώ τα status τους μερικοί δεν τα κρατάνε, εδώ μέσα, πάνω από μερικές μέρες. Θα κρατήσουν την σχέση τους? Ή, η σχέση τους θα μείνει με αυτούς?) 
     
  9. souldusk

    souldusk Regular Member

    Όταν λέω περιστασιακές, δεν εννοώ εφήμερες. Απλά την μια φορά μπορεί να είσαι με ένα σύντροφο για δύο μέρες, αργότερα με έναν άλλο για μια εβδομάδα, πιο πέρα με τον πρώτο σύντροφο για τρεις μέρες. Μετά από ένα μήνα με άλλο συντροφο για χ διάστημα. Αυτό εννοώ περιστασιακές σχέσεις.
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    εγώ το μόνο που έχω να πω είναι να προσέχεις όσο αφορά την υγειηνή ,γιατί εντάξει live strong die young αλλά ο άλλος δεν σου φταίει σε τίποτα ,αν τα έχετε συμφωνήσει και σε αυτό πάσο.
     
  11. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Μπορεί να είναι εφικτή.

    Αλλά αξίζει να σπαταλήσεις χρόνο και ενέργεια,
    για κάτι περιστασιακό ;
     
  12. souldusk

    souldusk Regular Member

    Εντάξει μην φανταστείς κάθε μέρα κι άλλον σύντροφο. Έλεος δεν φτάσαμε εκεί ακόμα κι ούτε θέλω να φτάσω. Απλά μια ποικιλία για να μην βαριόμαστε...

    Γι' αυτό ρωτάω. Μήπως τελικά είναι χάσιμο χρόνου; Ρωτάω αυτούς που ξέρουν πόσο χρονοβόρες είναι κάποιες διαδικασίες...
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2008