Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 9 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Η αλήθεια είναι πως οι γυναίκες έχουμε τη "ρετσινιά" της γκρίνιας. Στο παρελθόν έχω συναντήσει άνδρες που ζουν για να γκρινιάζουν, αλλά ας τους θεωρήσουμε "φωτεινές εξαιρέσεις".

    Ερωτήματα:

    1) Νομίζετε πως οι female subs / slaves δεν είναι γκρινιάρες από τη φύση τους;

    2) Ίσως να είναι {ως γυναίκες} αλλά δεν δικαιούνται να είναι γκρινιάρες;

    3) Σε μία D/s σχέση δεν υφίσταται {με καμία μορφή της} η έννοια της "κρεβατομουρμούρας";

    Αφορμή το παρακάτω σχόλιο του underherfeet σε άλλο νήμα:

    Το άσμα από το οποίο προήλθε ο στίχος:



    Bonus tracks:

    1) Αφροδίτη Μάνου - Η Μαίρη Παναγιωταρά
    {ο ύμνος που αρμόζει στην περίσταση}



    2) Dolly Parton - Working 9 to 5
    {από τη γνωστή ταινία φετίχ}

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    το να ειναι γκριανιαρης καποιος καποια δεν ειναι θεμα status
    τοχεις η δεν τοχεις
    και ειιναι και το πως γκρινιαζεις
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    1. Πολλές είναι γκρινιάρες. Αλλά όχι όλες. Δεν ξέρω αν είναι θέμα φύσης, αλλά σίγουρα αρκετές το διαχειρίζονται πολύ καλά το θέμα.

    2. Όχι. Δεν υπάρχει δικαίωμα στην γκρίνια, ούτε από γυναίκες, ούτε από μουτζαχεντίν, ούτε από εθελοντές τραχανοκαλλιεργητές.

    3. Δυστυχώς, πολλές φορές υφίσταται. Δέον ισάριθμες φορές να υφίσταται και η άγουσα. Κάποιος που υπομένει τα τσουρέκια, ουσιαστικά επιλέγει να ζήσει με αυτά.
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    Η γκρίνια είναι ελάττωμα και ως εκ τούτου πρέπει να αντιμετωπίζεται ως τέτοιο.
    Τα τσουρέκια είναι ωραία το Πάσχα.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    εμένα μου αρέσουν πολύ τα τσουρέκια ανεξαρτήτου εποχής, το ίδιο και η σοκολάτα.
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    Να στα παραπέμπουμε; Διανυκτερεύεις κιόλας;
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    Η γκρίνια ως κάποιο βαθμό είναι κατανοητή. Έχει σημασία να ψάχνεις από που πηγάζει. Αν η πηγή της είναι η μιζέρια, τα πράγματα ζορίζουν σε "επικίνδυνο" βαθμό.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!



    Τα τσουρεκια ειναι ωραια ολο το χρονο ειδικα αν προερχονται απο τον Αγαπητο (και του Λιντο στο Παγκρατι μια χαρα ειναι)

    Η γκρινια παλι ειναι η ασφαλεστερη και και πλεον επιτυχημενη μεθοδος τοπινγκ φρομ δε μποττομ στα βανιλα ζευγαρια μεν,οπου ισχυει το γνωστο ρητο για την καλη νοικοκυρα.δε  
    Σε μια βουδουσουμου κατασταση και δη ντου/σου απλα δεν νοειται.
    Ο καλος ο Μαστορας,ο σωστος,ο μπροστυχος, σκιζει τη γατα της γρινας (αν υπαρχει) απο το πρωτο λεπτο.
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    Αχ, με κολάζεις! 
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    ...και κανένα καλσόν.

    but that's just me.

    {περιμένοντας τις μύτες ν' αρχίσουν να μεγαλώνουν}
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    μα δεν μιλησα για προφιτερολ απ'τον Κωσταντινιδη,για κατι παλιοζυμαρια μιλησα... 
     
  12. Απάντηση: Είναι καθήκον σου, μου λέει ... BDSMικό!

    Μου φαίνεται εντελώς υποκειμενικό ζήτημα. Κάτι που μπορεί κάποιος Κ να θεωρεί γκρίνια, κάποιος άλλος μπορεί να το βλέπει σαν έκφραση συναισθημάτων του υ, η οποία του είναι απαραίτητη για να μπορεί να το ελέγχει.