Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι οι Κ συντηρητικών αντιλήψεων ή προοδευτικών;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 20 Μαρτίου 2017.

?

Είναι οι Κ συντηρητικών αντιλήψεων ή προοδευτικών;

  1. Είναι συντηριτικοί

  2. Είναι προοδευτικοί

Results are only viewable after voting.
  1. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Ο τίτλος τα λέει όλα, είναι οι Κυρίαρχοι/ες πατρίδα θρησκεία οικογένεια ή πιο αριστερών αντιλήψεων;
    Η απάντηση μπορεί να σας φαίνεται εύκολη δεδομένου του χώρου που βρισκόμαστε, αλλά συνήθως ισχύει το αντίθετο.. δηλαδή κάποιος να ξεδίνει σεξουαλικά, να το κρατάει για τον εαυτό του, και στην κοινωνία να κρατάει ένα πιο μετρημένο προφίλ ή... και μπορεί και το αντίθετο!

    Τι λέτε εσείς;

    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι οι Κυρίαρχες γυναίκες τείνουν να είναι συντηρητικές, αντιθέτως από τις switch και τις υπό που νομίζω είναι πιο ελεύθερων αντιλήψεων!
     
  2. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Θα ήθελα και μιά ακόμα εκδοχή, οτι μπορεί να είναι απ οποιοδήποτε χώρο. Είναι διαφορετικοί παράγοντες για να είναι συγκρίσιμοι.
     
  3. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Τι εννοείς να είναι απο οποιοδήποτε χώρο;;;
     
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Συγνώμη! Έχεις δίκιο, λάθος διατύπωση έκανα. Οποιοδήποτε πολιτικο χώρο.
     
  5. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Τι εννοείς;;; Δεν είναι πολιτική η ερώτηση, έχει να κάνει πιο πολύ με τον χαρακτήρα, η πολιτική εξάλλου είναι επέκταση του χαρακτήρα μας!
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

     
  7. Δεν θεωρώ πως υπάρχουν συντηρητικοί ή προοδευτικοί Κυρίαρχοι ή σκλάβοι..
    Αυτό δεν έχει να κάνει με τον τίτλο,αλλά με τον χαρακτήρα.
    Απο την άλλη όμως,όταν αποφασίζεις να μπεις σε έναν τέτοιο χώρο,πως γίνεται παράλληλα να εισαι και συντηρητικός;
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Κι εγώ πιστεύω πως κάποιος που έχει ῾῾συντηρητική῾῾ προσωπικότητα, απλά δεν πρόκειται να στεριώσει στον χώρο.

    Επίσης, νομίζω πως το στάτους δεν μπορεί να παραλληλιστεί με τα πολιτικά πιστεύω του καθένα
    (είτε Κ, είτε υ, είτε switch, μπορεί να ανήκει σε οποιοδήποτε πολιτικό χώρο)

    Ps: για τα σύγχρονα πολιτικά σχήματα της Ελλάδας, ας μου επιτραπεί να διατηρώ επιφυλάξεις για το εάν έχει μείνει κάποιο που να είναι προοδευτικό
     
  9. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Γιατί να μην υπάρχουν συντηρητικοί βρε παιδιά;;; Οι συντηρητικοί είναι asexual;;;
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Τι να πω, δεν πιστεύω πως ένα συντηρητικό μυαλό (εννοώ γεμάτο στερεότυπα, κλπ) θα μπορούσε ποτέ να έχει ῾῾διαφορετική῾῾ από τον μέσο όρο ερωτική ζωή, διαστροφές, φετίχ, κλπ.
    Και αν το έκανε, θα ήτανε κάτι παροδικό, μέχρι να ξαναγυρίσει πίσω στην ῾῾φυσιολογική῾῾ προσωπική του ζωή.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    οι "πατρίς, θρησκεία, οικογένεια" είναι ερωτικότατοι τύποι.
    με το που τους βλέπεις θέλεις αμέσως να τους αγγίξεις  


    υγ: επιπλέον είναι αμοιβαίο.
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Τη μεγαλυτερη σημασια απ' ολα εχει το τι εννοει ο καθενας οταν σκεφτεται τις λεξεις "συντηρητικος" και προοδευτικος".

    Στο BDSM υπαρχει τεραστιο ευρος αντιληψεων και επιθυμιων.

    Απο το απλο περιστασιακο, καιτοι για πολλους συστηματικα αποζητουμενο, συμπληρωμα-προσαρτημα στην ερωτικη ζωη και τιποτα αλλο,

    στην περιεργεια για νεες εμπειριες,

    και στον κατασταλλαγμενο και μονιμα αποζητουμενο τροπο ζωης,

    με τις απειρες αποχρωσεις του καθενος απο αυτα και τις αναμεταξυ τους μερικες αλληλεπικαλυψεις.

    Η συντηρηση σε αυτα ολα θα μπορουσε να σημαινει ξερω τι θελω, αλλα και φοβαμαι να δοκιμασω αν και θελω, πραγματα διαφορετικα.

    Η προοδος θα μπορουσε επισης να σημαινει εξελισσομαι τολμωντας, αλλα και δοκιμαζω αμηχανα και χωρις αποφασιστικοτητα γιατι δεν ξερω ακομα τι θελω, πραγματα επισης διαφορετικα.

    Οποτε πριν βγαλουμε καποιο συμπερασμα,
    που στο συγκεκριμενο ερωτημα για εμενα δεν θα ηταν σαφης απαντηση αφου σε ολες τις ερωτικες ιδιοσυγκρασιες συναντουμε ολων των ειδων τους ανθρωπους που απλως εχουν αυτο το κοινο και συνηθως κανενα αλλο,
    δεν γινεται παρα να δουμε αν ολοι καταλαβαινουμε το ιδιο πραγμα οταν μιλαμε για αυτο.