Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 24 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. Πιστεύετε πως οι άντρες με στάτους υποτακτικού προσανατολισμού είναι ερωτεύσιμοι η πιστεύετε , όπως η @Syrah , πως όταν αυτό συμβαίνει είναι παράδοξο;
    Κατά την γνώμη σας ποιες είναι οι «φυσικές» επιλογές μιας γυναίκας με στάτους κυριαρχικού προσανατολισμού; Σε ποιο ταργκετ γκρουπ ψάχνει ερωτικούς συντρόφους;
    Σε ποιο βαθμό πιστεύετε ότι συμβαίνει αυτό που περιγράφει ο MasterPerris;(πάντως εγώ το έχω ακούσει ξανά από γυναίκες που δηλώνουν Κ)
    Όταν σε μια κυριαρχική γυναίκα αρέσει και το κλασικό σεξ (άλλο θέμα αν δεν της αρέσει) γιατί δεν το κάνει με τον υποτακτικό της; Από τα λίγα που ξέρω νομίζω ότι και οι υποτακτικοί έχουν τσουτσούνι επομένως γιατί το σεξ με υπό άντρα απωθεί μια Κ γυναίκα; Ποιοι ψυχολογικοί μηχανισμοί δημιουργούν αυτή την απέχθεια και τι μας λέει αυτό για αμφότερα τα στάτους; (γυναίκας Κ και άντρα υ)
     
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    Πιστεύετε πως οι άντρες με στάτους υποτακτικού προσανατολισμού είναι ερωτεύσιμοι η πιστεύετε , όπως η @Syrah , πως όταν αυτό συμβαίνει είναι παράδοξο;

    Άλλες έχουν την άποψη της Κυρίας Syrah άλλες όχι.
    Άλλες θέλουν να εκμεταλλεύονται τον υποτακτικό τους και σεξουαλικά άλλες όχι.


    Αρχικό μήνυμα απο MasterPerris
    Πολλές κυριαρχικές γυναίκες κάνουν σχέσεις με κυριαρχικούς η βανίλλα άντρες και για τα βίτσια τους έχουν τους σκλάβους τους με τους οποίους τις περισσότερες φορές δεν κάνουν σεξ.

    Δαφωνώ με τον MasterPerris ωστόσο έχω συναντήσει και τέτοιες περιπτώσεις.


    Ποιοι ψυχολογικοί μηχανισμοί δημιουργούν αυτή την απέχθεια και τι μας λέει αυτό για αμφότερα τα στάτους; (γυναίκας Κ και άντρα υ)

    Πιθανόν νομίζουν ότι πέφτει ο εγωισμός τους,
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    με ποσες λωριδες ανα κατευθυνση την θελεις την γεφυρα ? ....
     
  4. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    Τι κάνει ερωτεύσιμο έναν άνθρωπο?
    Το κορμί του? Το μυαλό του? Η συμπεριφορά του?
    Τι θεωρεί ο καθένας ερωτεύσιμο στον άλλον?
    Η απάντηση πιστεύω ότι είναι διαφορετική για τον καθένα.
    Οπότε, γιατί ένας υποτακτικός να μην είναι ερωτεύσιμος?
    Πέρα από την υποταγή στο σεξ, δεν υφίσταται ως άτομο?
     
  5. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    Έλα ντε; Στο πηγάδι κατούρησε;

    Αν και μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε απαντήσεις από τις "άμεσα ενδιαφερόμενες", δεν νομίζω ότι κάτι τέτοιο είναι παράδοξο. Άλλωστε μπορεί και να μιλάμε για ένα τυχαίο γεγονός που να οδήγησε στο κρεβάτι με διαδικασίες express, οπότε η Κυρά-Τάδε (που μπορεί να είχε κάψες εκείνη τη στιγμή) να μην το έψαξε και πολύ "φιλοσοφικά-bdsmικά".
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    Να κανουμε ενα διαχωρισμο πρωτα, σημαντικο νομιζω.
    Το πληθος των ανδρων που δηλωνουν υποτακτικοι, δεν αντιστοιχει και στην πραγματικοτητα.
    Θα ελεγα μαλιστα, οτι υπάρχουν ελαχιστοι υποτακτικοι ανδρες, τοσοι λιγοι που δεν αρκουν ωστε να διαμορφθει εικονα για το πως "ειναι" ενας υποτακτικος.

    Το πληθος των αλγολαγνων, φετιχιστων, βιτσιοζων κλπ.. κατηγοριων που ενταχθηκαν κάτω απο το ταμπελακι του υποτακτικου, σε μενα τουλάχιστον οχι δεν ειναι ερωτευσιμοι.


    Ως κυριαρχικη (περβ) και οχι αφεντρα ή ντομα το ταργκετ γκρουπ μου ειναι απεριοριστο.

    Αυτο ειναι μια μεγαλη συζητηση.
    Με βαση τα οσα ειπα στην αρχη, συμφωνω μ αυτα που λεει ο μαστερ περι.
     
  7. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    Ο Perris έγραψε κάτι που ισχύει αλλά δεν αποτελεί κανόνα.
    Κατά την προσωπική μου αντίληψη υπάρχουν ουκ ολίγοι υποτακτικοί
    και ακόμα περισσότεροι δυνάμενοι, επιθυμούντες, το ολιγότερο να πειραματιστούν.
    Αναφέρομαι μόνο στο είδος που δεν παλινδρομεί από status σε status,
    ένα είδος (αυτό που παλινδρομεί) που πιθανά να είναι και το πιο διαδεδομένο, ανεξαρτήτως φύλου.
    Η προσωπική μου εμπειρία έχει μάλιστα καταδείξει πως από όσους άρρενες υπό
    κατόρθωσαν να προσφέρουν την υποταγή τους σε μία τουλάχιστον επαρκή Μistress / Domme,
    ελάχιστοι το μετάνιωσαν, πάντως πολύ λιγότεροι από θηλυκά υ με αρσενικά Κ αντίστοιχα.

    Εάν η Κ επιθυμεί το D/s σαν συμπληρωματική έκφανση της ζωής της
    που της παρέχει διεξόδους πέραν της συναισθηματικής κάλυψης,
    (όπως δηλαδή θα έπρεπε κανονικά να λειτουργεί το bdsm),
    τότε εύλογα δεν διαθέτει υ για να την γαμεί , ακόμα κι’ αν εκείνος είναι ο μέγας πέαρχος,
    και αν εκείνη τον γαμεί, το κάνει για λόγους άλλους
    πλην της συναισθηματικής κάλυψης που απορρέει από τη συνουσία (π.χ. για να κυριαρχήσει).
    Υποθέτω ότι στην παρούσα περίπτωση θέμα ερωτευσιμότητας του υ δεν τίθεται,
    ακόμα και αν είναι ο Λεονάρντο Ντι Κάπριο.

    Εάν η Κ τα επιθυμεί όλα σε ένα, (μαγκιά Της), τότε θα τεθεί και ζήτημα ερωτευσιμότητας.
    Σε αυτή τη περίπτωση υποθέτω πως περί ερωτεύσιμου ή μη υ θα ισχύσει ό,τι και σε όλες τις σχέσεις σε πανανθρώπινη κλίμακα.
    Υποθέτω επίσης ότι στην περίπτωση Κ «όλα σε ένα»
    εάν Εκείνη δεν τον βρει ερωτεύσιμο, θα τον στείλει στη μαμά του.
    Πράγμα που δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα συμβεί στην πρώτη κατηγορία που κατέδειξα άνωθεν.

    Με μία εξαίρεση.
    Του νηματοθέτη.
    Αυτός (το ξέρουν ακόμα και οι μπετούγιες του φόρουμ)
    παίζει χαλαρά σε όλες τις κατηγορίες Κ και γίνεται ανάρπαστος.
     
  8. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    cornilios τι σημαίνει για σένα υποτακτικός άντρας;
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    +1
    αρκετα κοντα στην πραγματικοτητα
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    δυσκολο και πικρό θέμα .

    από τη προσωπική μου εμπειρία , υποτακτικές συμπεριφορές δεν έχουν κανένα μέλλον να γνωρίσουν την αγάπη και τον έρωτα , στη καλύτερη των περιπτώσεων φιλικά/αδελφικά συναισθήματα thats all

    μοναδικές περιπτώσεις/εξαιρέσεις ,ο υπό να συμπεριφέρεται δυναμικά ώρες ώρες ώστε να παρέχει την όποια αίσθηση "ασφάλειας" στη Γυναίκα ή γενικά να είναι και switch τότε η Γυναίκα μπορεί να τον δει διαφορετικά και να θελήσει και έρωτα μαζί του και να τον αγαπήσει αντίστοιχα ...

    οι γυναίκες κυριαρχικές συμπεριφορές έχουν ,αλλά κυριαρχικές προσωπικότητες δεν έχουν ,είναι τόσο έξυπνες που αφήνουν αυτή τη "κυριαρχία" στον μαλάκα/άνδρα .

    αυτό που ανέφερε ο Πέρρις συμβαίνει κατά κόρον και είναι το πλέον συχνό ,ούτως ή άλλως γιατί να απαρνήθεις το βόλεμα ενός σκλάβου ;

    γιατί συμβαίνουν αυτά ; προφανώς επείδη ο πόνος είναι το συναίσθημα που πλέον μένει σε μία γυναίκα (αλλά και σε άνδρα) οπότε όλες μα όλες όσο αφέδρες και τοπ και ξύδι τιπ τοπ και να το "παίζουν" στο πίσω μέρος του μυαλού τους θα έχουν εκείνουν που τις πήδηξε σα κτήνος ... στο τέλος καταλήγουμε σε μία διαδικασία που το μεγάλι ψάρι τρώει το μικρό ,μόνο που εδώ λέμε το μικρό ψάρι θυμάτε το μεγάλο ...

    οι υποτακτικοί είναι απωθητικοί γιατί είναι εύκολοι/δεδομένοι και δεν πρόκειται να σε χρησημοποιήσουν ... υποτακτικοί υπάρχουν ,το γεγονός ότι έχουν κάποια γούστα δεν τους καθιστά βιτσιόζους απλά ,είναι τρομακτική ταμπελοποίηση αυτό και θα διαφωνήσω με τα μικρά ψέμματα .

    αλλά και εφόσον τολμά η μικρά ψέμματα και λέει πως οι υποτακτικοί από όσους δηλώνουν είναι λίγοι , οι κυριαρχικές από όσες δηλώνουν είναι ακόμα λιγότερες ,όχι μόνο σε καθαρούς αριθμούς αλλά και αναλογικά ..


    επίσης θα διαφωνίσω με το αφέντη Ντο μιάς αυτό που ανέφερε ο Πέρρις είναι ο κανόνας ,όσοι μένουν ευχαριστημένοι είναι επειδή δεν έχουν σηνηδειτοποιήσει ακόμα τη μιζέρια της καταστάσης εσύ να λατρεύεις κάποια και εκείνη να σκέφτεται το 45αρη που τη πηδαγε σα σκυλί στα 18 της ..

    οδηγεί στη κατάθλιψη ; ναι οδηγεί εκεί είμαι  

    έχω βρει εξαιρέσεις ,αλλά εξαιρέσεις ανάμεσα στις εξαιρέσεις ... πριν 5 χρόνια μία , πριν 1 χρόνο άλλη μία ,δεν θυμάμε άλλη κυριαρχική να γνώρισα ή να άκουσα που να το γουστάρει και όχι απλά να τη βολεύει ...



    We slip as stones
    Across this sea
    To dreams we've lived
    And dreams we'll see

    With emptiness,
    a faded hue
    In lost moments
    In vortex with you

    Left behind to wallow
    A wild admission
    Faith and cruelty combine
    A chain of suffering
    Taken from behind

    In shadows we circle
    and in shadows we blend
    Transcience and its resonance
    No lifeless echo but a lifeless end!
    No lifeless echo but a lifeless end!​
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    Ένας πραγματικός υπτακτικός άντρας είναι ερωτεύσιμος για μια πραγμαιτκή κυριαρχική γυναίκα. Το έχω δει και είναι όμορφο. Το θέμα είναι πόσες πραγματικά κυριαρχικές γυναίκες υπάρχουν και πόσοι πραγμαιτκά υποτακτικοί άντρες. Είναι πολύ λιγότεροι από όσες και όσους φαίνονται.
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Είναι οι υποτακτικοί ερωτεύσιμοι;

    το αυτό!!!
    καλημέρα