Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι το μορφή BDSM το bullying ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος megabull, στις 4 Ιανουαρίου 2017.

  1. Το bullying αποτελείται από τρία βασικά είδη κακοποίησης – συναισθηματική, λεκτική και σωματική. Συνήθως, πρόκειται για ανεπαίσθητες μεθόδους εξαναγκασμού όπως η ψυχολογική χειραγώγηση. Τα είδη του εκφοβισμού είναι πολύ διαφορετικά, καθώς και οι μέθοδοι με τα οποία εφαρμόζονται. Σε γενικές γραμμές, ο επιτιθέμενος έχει πάνω στο θύμα σωματική υπεροχή. Το bullying κυμαίνεται από την απλή μορφή εκφοβισμού σε πιο σύνθετες μορφές, στις οποίες ο νταής ενδέχεται να έχει έναν η περισσότερους φίλους που μπορεί να φαίνεται να είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν τον «αρχι-νταή» στις δραστηριότητές του.


    https://xhamster.com/movies/6529226/mature_slut_scarlet_mika_enjoys_a_black_dick.html
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Είναι το μορφή BDSM το bullying ?

    Ξεκάθαρα όχι.

    Γιατί ό,τι αφορά στο Bdsm, βασική προϋπόθεση είναι η ύπαρξη συναίνεσης, από το σύνολο των μετεχόντων ..

    Αντίθετα, δεν νομίζω σε καμία εκδοχή του bullying να υφίσταται συναίνεση από τον δέκτη ..
     
  3. Το ξεκάθαρα όχι με το ………………. νομίζεις ??????

    ( την ανάλυση την έκανα για να μην …………………… νομίζουν )
     
  4. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ουδεμία σχεση μεταξυ τους.Ειναι σα να λες οτι φακη με γιουβαρλακια ειναι το ιδιο επειδη και τα δυο φτιαχνονται πανω στο ματι της κουζινας.Μονο που το βδσμ με το μπουλινγκ δεν εχουν καν συνδετικο κρικο.Τα κινητρα ειναι διαφορετικα,ο στοχος επισης,και το αποτελεσμα
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Το άνοιγμα αυτού του νήματος έχει μεγαλύτερη σχέση με το bullying, από ότι το BDSM.
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Είναι μορφή ομελέτας να πετάξεις ένα αυγό στον κάδο σκουπιδιών, ένα στη λεκάνη της τουαλέτας και ένα πορτοκάλι από το μπαλκόνι;
     
  7. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Λοιπόν, μιας και με ρώτησες για το αν νομίζω ή είμαι σίγουρος, η απάντηση είναι η ίδια με παραπάνω: Ξεκάθαρα όχι. (τελίτσες: "..." βάζω πάντα, ό,τι και να γράφω).

    Το αν υπάρχει ομοιότητα ως προς την επιβολή (ακόμα και στην περίπτωση ενός role play) .. και πάλι δεν μπορώ να δεχθώ ότι υπάρχει ομοιότητα, καθώς απουσιάζει η συναίνεση ως προς αυτό που γίνεται από όλους.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    το μπερδεύεις με το πούλινγκ.
    το αυτοπούλινγκ συγκεκριμένα.
     
  9. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Είμαι η μόνη που κατάλαβα από τα συμφραζόμενα τι θέλει να πει ο ποιητής και όχι από τον τίτλο?
    Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη σύνδεση ανάμεσα στο θέμα και το link?
    Για να απαντήσω και στην ερώτηση, όχι και πάλι όχι.
    Εξάλλου το είπες και μόνος σου "ανεπαίσθητες μέθοδοι εξαναγκασμού". Στο BDSM δεν υφίσταται θέμα εξαναγκασμού, αφού όλοι οι συμμετέχοντες δεν εξαναγκάζονται σε τίποτα (τουλάχιστον σύμφωνα με τα δικά μου πιστεύω)
     
  10. Και εκεί είναι το μυστικό. Γνωρίζεις κάποιον σαδιστή που δεν εφαρμόζει ανεπαίσθητες μεθόδους εξαναγκασμού ???
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    γνωρίζεις κάποιον θύτη η θύμα μπουλινγκ;
    συνθήκες και εκδηλώσεις; αίτια;

    από ασυμμετρία έστω;
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εσύ δλδ ρε φίλε ως Master θεωρείς ότι είσαι απλά κυρίαρχος ή bully?