Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εγκυμοσύνη και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος astarti, στις 2 Ιουλίου 2015.

  1. sw

    sw

    Αυτες τις ερωτησεις στο... γυναικολογο σας!  
     
  2. sw

    sw

    Αν δεν ξερει ...δειξτε του!
     
  3. Όλες από έναν Αμπέτ Χασμάν (εις μνήμην).
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ναι για αυτό ήμουν επιφυλακτική, δεν ξέρω γενικά τι γίνεται...  

    Εντάξει συμφωνώ. Αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο, νομίζω ότι κάποιοι έχουν το ακριβώς αντίθετο.
    Το ερώτημα είναι πόσο ασφαλές είναι. Και νομίζω το bondage παίζει όντως, δεν είναι πρόβλημα. Όχι αιωρήσεις κλπ βέβαια φαντάζομαι...
     
  5. Και αιωρήσεις παίζουν, αλλά όχι heavy πούλινγκ και απότομες αλλαγές εναέριων θέσεων.
    Εξ, άλλου το βάρος βρίσκεται στην κοιλιά και όχι στο στήθος ή το κάτω μέρος της λεκάνης, ή των ποδιών που παίζει στις αιωρήσεις.
    Εξαρτάται από την ηλικία, την αντοχή και την κράση της ασθενούς εεεε γυναίκας (μουχαχαχα).
    Μια εγκράτεια κάποιων μηνών δεν θα σκοτώσει καμία.
     
  6. Αυτό αποτελεί δική σου εκτίμηση ή έχεις ρωτήσει γυναικολόγο;
     
  7. Έχω ρωτήσει γυναικολόγο και ξένους που το εφαρμόζουν και απάντησα.
    Καλύτερα θα ήταν να κάνεις παρατηρήσεις σε ανθρώπους που δεν ξέρουν να δένουν ούτε ένα Gote και πετάνε στο νερό γυναίκες  
     
  8. @Seirios_79 δεν ήταν παρατήρηση, ήταν απορία. Κατά τη γνώμη μου, όποια γυναίκα βρεθεί σε κατάσταση εγκυμοσύνης καλό θα ήταν να συμβουλευτεί το δικό της γυναικολόγο.
    Όσον αφορά το κομμάτι "σε ανθρώπους που δεν ξέρουν να δένουν ούτε ένα Gote και πετάνε στο νερό γυναίκες" δεν καταλαβαίνω σε ποιους αναφέρεσαι. Καλύτερα να τους κάνεις εσύ την παρατήρηση  
     
  9. Δεν είμαι υπέρ του να πετάμε μπαλάκια σαν τον Μαστοράκη. Οπότε ας το τερματίσουμε κάπου εδώ.   - εκτός αν έχεις αντίθετη άποψη, οπότε το τελικιάζουμε. Δεν είπε κανείς πουθενά να μην συμβουλεύετε μια γυναίκα γυναικολόγο όταν είναι έγκυος.
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    για μενα αυτοι οι 9 μηνες γενικα ειναι τοσο ενδιαφερον και δυσκολοι(καθε μερα κατι καινουργιο)που και μια μικρη αποχη δεν ειναι και τοσο απιστευτο γεγονος!!
     
  11. Ούτε κι εγώ το υποστήριξα ούτε είπα ότι το υποστήριξες εσύ. Ρώτησα μόνο για το κομμάτι των αιωρήσεων- ήταν σαφές νομίζω. Πήρα την απάντησή μου, δεν έχω να συνεχίσω κάτι άλλο.
     
  12. Eγώ, πάντως, θα συμβούλευα κάθε έγκυο να αποφεύγει τις παρέες βουδουσουματζήδων του κοινού ποινικού δικαίου (τράνο παράδειγμα εκείνο του - όχι και τόσο μακρινού 2004), καθώς και τα ημέτερα χρυσαύγουλα ντραμπουκοπαπαγαλάκια