Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Christos70, στις 15 Οκτωβρίου 2009.

  1. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Μιας και το νήμα αυτό ειναι δικό μου θα παρακαλούσα να σεβαστείτε μια μικρή μου επιθυμία. Να τοποθετείτε ο καθένας, ξεκάθαρα απο την αρχη.
    π.χ.
    ΝΑΙ
    γι'αυτο
    γι'αυτό
    και γι' αυτό

    Ή

    ΟΧΙ
    γι'αυτο
    γι'αυτό
    και γι' αυτό

    Ή
    dora_salonica ... (χεχε)

    Νομίζω οτι το ερώτημα είναι απλό
    Ειλικρινά έχω διαβάσει τοσες αλληλοαντικρουόμενες απόψεις πάνω στο θέμα
    που εμένα τουλάχιστον δεν μου είναι ξεκάθαρο, σε Εσας...?
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αμέ, γιατί όχι;
     
  3. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    και γω αυτο πιστευω madlene
    άσχετα αν δεν προκύψει, δεν κατορθωθει δηλαδη.
    Εδω και σε βανίλα συνευρέσεις μπορει να μην επιτευχθεί ο στόχος
    (να μην έρθει κανένας σε οργασμό) αυτόν όμως επεδίωκαν απ την αρχή
    Υπάρχει κάποιος που κάνει ένα session που δεν αποσκοπει σε κάποιου ειδους οργασμό? Εστω και εγκεφαλικό (λέμε τώρα...)
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Οχι.
    Ο στόχος του bdsm δεν είναι ο οργασμός.
    Ένας από τους στόχους του bdsm δεν είναι ο οργασμός.
    Ο οργασμός είναι αδιάφορος για το bdsm.
    Είτε υπάρξει είτε οχι, είναι ακριβώς το ίδιο.
    Παρά μόνο αν απλά τον χρησιμοποιήσει ώστε να πετύχει κάτι.
    Το bdsm ενδιαφέρεται για την διαδικασία πριν και μετά τον οργασμό.
    Και φυσικά, το bdsm δεν είναι τόσο σωματικό όσο ψυχο-συναισθη-πνευματικό.
     
  5. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Georgia πριν και μετα δεν σημαίνει οτι στο ενδιάμεσο αυτός υπήρξε?

    "Παρά μόνο αν απλά τον χρησιμοποιήσει ώστε να πετύχει κάτι."
    Τι μπορεί να ειναι αυτό μου εξηγεις σε παρακαλώ?
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    1. Υπήρξε, αλλά αυτό δεν αφορά καθόλου το bdsm. Μην σου πω πως κατά πάσα πιθανότητα, ήταν και τυχαίος..
    2. Υπάρχουν τρόποι βασανισμού, με κύριο εργαλείο τον οργασμό και την διαχείρισή του. (αρκεί ή να αφήσω την φαντασία μου να ξεδιπλωθεί;   )

    υγ: μπορεί να αποτελέσει και μέσο αποβολής της έντασης, αλλά αυτά είναι για τους ανώμαλους.
     
  7. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    για ξεδιπλώσου βανιλακι...
    ΥΓ
    πιο πολύ hardcore απο πολλους Extra-Super-Masters σε βρίσκω:xyxwave:
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Όντως είμαι πολύ hardcore σε σχέση με κάτι μαλθακούς τύπους που κυκλοφορούν με clips και βελόνες και μαστίγια και κεριά και καλώδια. Τσκ τσκ. 
     
  9. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

       
     
  10. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    ναι, ο εγκεφαλικός οργασμός είναι στόχος του bdsm... ενίοτε είναι και ο σωματικός οργασμός
     
  11. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    sapfw κατ' εσε, ο εγκεφαλικός οργασμός έχει και σωματική εκδήλωση ή είναι μια νοητική κατασταση ξεκομμένη απο το σώμα?
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Όχι. Δεν είναι ο οργασμός στόχος του BDSM. Ο οργασμός είναι ο στόχος του σεξ και του αυνανισμού (κατά μόνας ή με παρέα). Όποιος θέλει να χύσει, κάνει έρωτα ή αυνανίζεται. Ποιος ο λόγος να κάνει BDSM;

    Ο στόχος του BDSM είναι η μετάβαση σε μία οργασμική κατάσταση. Σε μία αίσθηση της ύπαρξης ως οργασμική. Το οργασμικό ον δεν έχει μεμονωμένους οργασμούς λίγων δευτερολέπτων - αν και δεν τους απαρνιέται, έχει και αυτούς. Η διαφορά είναι ότι βιώνει όλη την ύπαρξη σαν έναν συνεχή, ατελείωτο οργασμό. Τα πάντα είναι οργασμικά. Φροντίζει αυτός που ζει την ζωή του κατ' αυτόν τον τρόπο να είναι όλα οργασμικά και να απέχει των ανοησιών. Και μόνο το γεγονός ότι κάνει ένα απίστευτο focusing σε έναν απειροελάχιστο αριθμό πραγμάτων, μειώνοντας τους "εξωτερικούς θορύβους" και όσα αποσπούν την προσοχή από ότι είναι όμορφο και απολαυστικό, είναι αρκετό για να αλλάξει η αντίληψή του των πραγμάτων. Οι περισσότεροι άνθρωπο κάνουν μυριάδες άχρηστα και ανόητα πράγματα καθημερινά. Δεν μπορούν να συγκεντρωθούν ούτε μία στιγμή σε κάτι, ότι κι αν είναι αυτό. Πρόκειται για σπατάλη της ζωής, σπατάλη της ομορφιάς. Κρίμα που τόσοι άνθρωποι πετάνε αυτό το υπέροχο δώρο.

    Επίσης είναι κρίμα που χρειάζεται να εργάζομαι κιόλας και να φροντίζω το σπίτι μου. Αν δεν χρειαζόταν να τα κάνω αυτά, θα χανόμουνα τελείως στην κοσμάρα μου. 

    Το BDSM είναι ναρκωτικό. Ευτυχώς οι Αφέντες που ξέρουν τι τους γίνεται φροντίζουν να συγκρατούν τη φάση μέσα στα πλαίσια της λογικής και της ανάγκης να διατηρούμε μια επαφή με την κοινή αντίληψη της ύπαρξης, εννοώντας αυτή που έχουν οι υπόλοιποι άνθρωποι, οι βανίλλα, που βιώνουν την ζωή σαν ένα διασπασμένο πράγμα. Κάπως όπως την αναλύουν στις στήλες με τα ζώδια: επαγγελματικά, ερωτικά, υγεία, τυχερός αριθμός και λοιπές τρίχες κατσαρές. Αναγκάζομαι να εργάζομαι και να φροντίζω την υγεία μου και το σπίτι μου κλπ γιατί αυτά απαιτούνται από μένα. Αλλιώς θα ήμουν χαμένη επί εικοσιτετραώρου βάσεως, για χρόνια...(το έκανα για μερικούς μήνες και κόντεψα να καταστραφώ). 

    Η χρυσή τομή απαιτεί ένα μίνιμουμ ενασχόλησης με την "κοινή ζωή", την οποία όμως θεωρώ distraction.

    Πολύ ωραίο το νήμα.

    ΥΓ. Νομίζω πως και η sapfw το ίδιο λέει ουσιαστικά, απλά εγώ είμαι φλύαρη.