Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκανα καλα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Kits

    Kits Contributor

    αν κανεις το τραπεζακι Της και ταυτοχρονα κρατας το φλυτζανι και το σταχτοδοχειο Της ισως και να Την πεισεις.. 
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Διορθώστε με αν κανω λάθος.

    Η εφηβεία στις γυναίκες μαίνει στα 12 έτη περίπου, ενω στους ανδρες στα 15. Έτσι λοιπον, αν αφήσουμε 2 παιδια (ένα αγόρι και ένα κορίτσι) 10 ετών μόνα τους σε ενα έρημο νησί [δεδομένου οτι με καποιο τρόπο πληρούνται οι προδιαγραφές επιβίωσής τους χωρίς η πλήρωση αυτή να τα επηρεάζει ηθικά], τότε η φύση θα λειτουργήσει μόνη της, και το κορίτσι θα αναζητήσει την ικανοποίηση των ορμονικών της ορμών στα 12-13 ενώ το αγόρι, στα 15-16.
    Μπορούμε λοιπόν να κρίνουμε καποιον ως παιδεραστή επειδή δεν κρατήθηκε να μην παει με ενα κορίτσι 14 ετών που στην τελική μπορεί και να του την έπεσε και ακόμη περισσότερο να το έχει κανει ξανα πιο πριν.
    Είναι αλήθεια όμως οτι στην κοινωνία που ζούμε, κατω από τα στερεότ(ρ)υπα* που δεχόμαστε, η αντίδραση ενος κοριτσιού (κατα την περίοδο της ορμονικής της έξαρσης) να ερωτευθεί ή να αναζητήσει σεξουαλική ικανοποίηση, θα είναι εντονότερη προς κάποιον μεγαλύτερό της παρα προς καποιον συνομίληκό της. Για να μην παρεξηγηθώ, ειμαι 30 και προτιμώ γυναίκες από 20 έως 35 (άντε και 1-3 χρονια μικρότερες αν έχουν πλούσιο και ώριμο πνευματικό κόσμο -yeah riiiiight-).
    Μήπως λοιπόν θα έπρεπε να αναρωτηθούμε
    1. κατα πόσον η ηθική μας συμβαδίζει με τη φύση;
    2. κατα πόσον το όριο της ηλικίας που θέτουμε για να διαχωρίζει την παιδεραστία και την αποπλάνηση από το σεξ, είναι σωστό, φυσιολογικό και ανθρωπολογικά ηθικό;
    3. κατα ποσον η αμοιβαία σεξουαλική ικανοποίηση είναι βιασμός [αποπλάνηση];
    Για να μην παρεξηγηθώ και πάλι, θέλω να τονίσω οτι σαν σκεπτόμενος ανθρωπος που ξέρει να απορρίπτει δεδομένα και στερεότ(ρ)υπα* και να (εξ)ερευνά καθε πτυχή της ύπαρξης μας, θέτω τα παραπάνω ερωτήματα και επιχειρήματα όχι σαν γνώμη, αλλα σαν μια προτροπή να ανοίξετε τους πνευματικούς ορίζοντές σας λίγο παραπάνω...

    * = εννοώ στερεότ-ρυπά
     
  3. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Από πλυράς "φυσης" όντως τα κορίτσια μπαίνουν γυρο στα 12 στην εφηβεια κ τα αγόρια γυρο στα 15 χοντρικα... αλλα στην πορεια θα διαφωνησω! Το παραδειγμα που δεινεις πιστευω πως δεν κολλαει στο θεμα. κ ο λογος ξεχνας εναν πολυ βασικο παραγωντα που λέγεται κρίση κ ωριμοτητα.
    Κ καποιος που ειναι 30 κ παει με ενα 14χρονο για μενα ειναι παιδεραστης! Ανεξαρτητα εαν η νεαρα το ηθελε η οχι! Στα 14 μια κοπελα δεν μπορει να συνειδητοποιησει τι κανει κ τελος παντων ο 30 λογο ηλικιας κ μονο ξερει να την "παιξει" την μικρη κ να την κανει οχι απλα να γουσταρει να γ@μηθει μαζι του αμα το λεει λιγο κ η "ψυχουλα" της αλλα κ να βγαλει μαζι του κ αλλα γουστα..... Εν ολιγης την κανει οτι θελει κ στην ουσια δεν εχει γνωση του τι κανει! (Γι'αυτο κ σε αυτες τις περιπτωσεις μιλαμε για ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ)

    Κ τελος παντων... ιδιο σωμα/πειρα/ωριμοτητα εχουν μια ανηλικη με μια ενηλικη;;;; (ρε σεις μεχρι τα 18 μου αλλαζε το σωμα μου!!!)

    Κ στο κομματι:

    1.&2. Δεν ειναι θεμα φυσης/ηθικης ειναι θεμα εκμεταλλευσης κ το γιατι κ πως το εξηγω πιο πανω.
    3. Εδω τα εχεις κανει λιγο σαλατα. Οταν μιλαμε για βιασμο προκειται για σεξουαλικη πραξη στην οποια ο ενας αναγκαστηκε να συνουσιαστει με την ΒΙΑ κ ΧΩΡΙΣ την θεληση του. Κ αυτο ειναι κάτι το απάνθρωπο. Η αποπλανηση ειναι οταν καποιος ενηλικας προσεγγιζει (ειτε υπαρχει ειτε οχι σεξ... ακομα κ τα γλυκολογα αρκουν για να μιλαμε για αποπλανηση) καποιο αλλο ατομο ανηλικο κ βαση νομου κατω των 16 με αποτερο σκοπό την ικανοποιηση του γενετησιου ενστικτου του.
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2007
  4. Kits

    Kits Contributor

    Εμενα ακομα αλλαζει... γερναει... 
     
  5. εγω θα κανω οτι θελησει εκεινη.αλλα τι να κανω.θελει πολλα παρακαλια.Αλλα εχω υπομονη.δεν τα παραταω ευκολα
     
  6. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    η φαση ειναι οτι στο τελος απο τα πολλα παρακαλια μπορει και να με πεισεις!
     
  7. την αληθεια λεω miss ΔΑΝΑΗ.Πραγματι θα εκανε οτι θελετε.

    την αληθεια λεω miss ΔΑΝΑΗ.Πραγματι θα εκανα οτι θελετε.
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2007
  8. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Re: Εκανα καλα?

    Θυμάσαι την ταινία "Δεσποινίς Διευθυντής" με την Καρέζη?
    Εχει μια σκηνή με ναύαρχο (Νικολαίδης) και πατέρα (Παπαγιαννόπουλος).
    Λέει ο ένας στον άλλο...
    "γηράσκω αεί διδασκόμενος" και απαντά ο άλλος
    "και το κακό δεν είναι ότι διδάσκομαι...αλλά ότι γηράσκομαι!"   

    Μια χαρά ήρεμος είμαι Mr. Ηλίας μου.
    Και σαν διαχειριστές παρατηρώ και τις αντιδράσεις "σας" για τις οποίες ούτε και εσείς όμως θα έχετε άλλη ευκαιρία. 
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2007
  9. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    από τωρα βρε Kits μου!?... 
     
  10. Kits

    Kits Contributor


    καλα μην τρελαίνεσαι κιολας .. το ''αλλο'' δουλευει μια χαρα δεν γερασε ακομα! 



     
     
  11. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    άλλωστε όπως λένε το πηγάδι πάντα λειτουργεί... ο κουβάς μόνο χαλάει!!!   
     
  12. Kits

    Kits Contributor



    ...στεγνώνει