Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 25 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Cordelia Day

    Cordelia Day Guest

    Απάντηση: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Πόσο δύσκολο μου φαίνεται, είμαστε συνήθως πολύ συνδεδεμένοι με το σώμα μας για κάτι τέτοιο.
     
  2. Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Τι είναι αυτό που υπάρχει ή δεν υπάρχει στο δεύτερο για να εξαιρείται από την κατηγορία των σκλάβων;

    p.s πολύ όμορφο το avatar  
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Στη δεύτερη κατηγορία μπορεί να είναι απλώς μαζοχιστής.
     
  4. Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Σαφέστατο. Αυτό όμως δεν τον εξαιρεί από το να είναι και slave.. O μαζοχισμός και ιδιαίτερα σε αυξημένα επίπεδα όταν υπάρχει δεν αποτελεί σημαντικότατο λόγο εκπαίδευσης; Δεδομένου φυσικά του ότι έχει διαγνωστεί και η απαραίτητη υποτακτικότητα.  
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Θα μπορούσε να είναι και slave. Αλλά έχω μία ιδιαίτερη προτίμηση στους μαζοχιστές. Δεν μου κάνει slave μη μαζοχιστής.
     
  6. Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    To έχουμε καταλάβει  
    Δεν έχω πλήρη διάγνωση εαυτού επ'αυτό. Αντικειμενικά μιλώντας δεν εχω και πολύ στενή σχέση με τον πόνο.. Όμως ο μαζοχισμός έχει πολλές πτυχες.. το ψάχνω ακόμη..  
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Υπάρχουν πολλές μορφές πόνου. Αλλά αυτό που με ενδιαφέρει από έναν μαζοχιστή, είναι η εκμετάλευση της προτίμησης του, για την προσωπική μου ευχαρίστηση  
     
  8. Απάντηση: Re: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Tώρα θα ρωτούσα με ποιους τρόπους επιτυγχάνεται αυτή η εκμετάλευση αλλά πάμε σε εκτός θέματος μάλλον συζήτηση ε;; 
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Είναι πολύ απλό, καρότο γλυκό κεικ, δίχως μαστίγιο.
     
  10. Απάντηση: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Χμ..
    Δεν είμαι σίγουρη πως καταλαβαίνω τι εννοεις  
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Κρατάω στο χέρι μου αυτό που θέλουν πολύ και θα μου προσφέρουν ό,τιδήποτε για να τους το δώσω.
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Εκπαίδευση σεξουαλικού αντικειμένου.

    Ο πόνος του είναι το μέσο μου για την διαχείρηση του.