Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση σκλάβας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 24 Φεβρουαρίου 2006.

  1. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Αν οποισδήποτε νοιωθει σιγουρια για το στατους του, και την ιδιοσυγκρασία του δεν εχει κανενα λογο να προσβληθει απο οποιανδηποτε αποψη. Μπορει να διαφωνεί αλλα για να νοιωσει δυσαρεστο συναισθημα αρα να επηρεαστει και να κλονιστει σε προσωπικό επίπεδο , σημαινει οτι κατι δεν ηταν μεσα του στερεο και κλονιστηκε.
    Βρισκω υπερβολκή την αντιδραση στο ποστ της sub, και ελπιζω να μην καταλήξει το φορουμ μια κλειστη ομαδα ατομων που συμφωνουν ο ενας με τον αλλον και οι απαντησεις στα διαφορα threads κυμαινονται αναμεσα στις ακολουθες επιλογες ("Γιατι οχι?" , "Μαλλον ναι", "¨Ναι Ναι ", "Φυσικα ναι" ) Γιατι τοτε το φορουμ θα εχει γινει γραφικό.
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Δεν βρίσκω λογική στην αρνητική επέμβαση των μη lifestylers στα κείμενα που τελικά αφορούν αποκλειστικά lifestylers.

    Προσωπικά θα προτιμούσα σε ένα τέτοιο thread σχολιασμό των ανθρώπων που είναι M/s, πρόσθετες εμπειρίες, μοίρασμα γνώσεων και εμπειριών και ας χαρακτηριζόταν το thread γραφικό, γιατί θα είχα ίσως κάτι παραπάνω να πάρω και να μάθω από τις γραφικές συγκλίσεις απόψεων.

    Ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν συμμερίζονται το M/s lifestyle είναι γνωστό, πασιφανές και καταντάει και κουραστικό να πρέπει να ξεσκαρτάρουμε μονίμως τα άσχετα και εννοώ άσχετα posts με την ουσία του θέματος. Εδώ μιλάμε για την ουσία της εκπαίδευσης και ως lifestylers της θεωρούμε αποδεκτή, θεμιτή και αναγκαία. Δεν τίθεται θέμα ανασφάλειας και εσωτερικού κλονισμού. Θέμα χώρου έκφρασης για Ε/εμάς τίθεται.

    Ελπίζω να μην αρχίσουμε πάλι να πιπιλάμε την καραμέλα της ελευθερίας του λόγου γιατί έχω πολλά να πω για το δικό Μ/μας φίμωμα προς χάριν της ελευθερίας των πολέμιων του M/s.

    Στην τελική, αφήστε και σε Ε/εμάς τον χώρο να μιλήσουμε για αυτά που Μ/μας απασχολούν χωρίς την παρουσία σας. Ειλικρινά αν δεν ασχολείστε τόσο με τα δικά Μ/μας θέματα θα περάσουμε όλοι καλύτερα.
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Εκπαίδευση σκλάβας.

    Θα μου επιτρέψετε να υπενθυμίσω τo εξής (τονισμός δικός μου)


    Επίσης θα μου επιτρέψετε να υπενθυμίσω πως το bdsm είναι πολύ γενικότερος όρος από το Μ/s και ότι αυτά που ισχύουν για το M/s δεν ισχύουν κατ' ανάγκη για όλους όσους ασχολούνται με το bdsm. Οι προσωπικές μας επιθυμίες και βιώματα είναι σεβαστές αλλά δεν μπορεί να υπάρχει απαίτηση αυτές να καλύπτουν όλους.

    Τέλος θα σύστηνα στα νέα μέλη να αποφεύγουν τα πυροτεχνήματα (π.χ. αγοπαπωλησίες) και κυρίως να ανατρέχουν σε παλαιότετα threads ώστε να αποκτήσουν μια καλύτερη εικόνα για το bdsm και τις απόψεις που εχουν εκφραστεί. Και στα παλαιότερα μέλη να δώσουν την ανακαία πίστωση χρόνου.

    Συγνώμη για την επανάληψη των αυτονοήτων.
     
  4. Striker

    Striker Regular Member

    Για να επανερθουμε στο θεμα του thread επειτα απο την αναμενομενη αυτη παρενθεση των αντιπαραθεσεων.

    Προηγουμενα posts εχουν ηδη καλυψει σε ενα καλο ποσοστο το θεμα την εκπαιδευσης της σκλαβας, τουλαχιστον σε ο,τι θα μπορουσε να ειπωθει σε ενα forum. Οποτε θα περιοριστω σε μια συμπληρωση απλη μεν, σημαντικη δε.

    Ναι, υπαρχει μια βασικη εκπαιδευση κοινη για ολες τις σκλαβες η οποια τους επιτρεπει να αναπτυχθουν μεχρι ενα σημειο. Αυτη μπορει να ξεκινησει (και πολλες φορες ετσι γινεται) απο την ιδια την σκλαβα αρχικα, με την εναρξη της προσπαθειας αναζητησης του εαυτου της και των βαθυτερων αναγκων της. Αλλα οπως ειπα προκειται για βασικη εκπαιδευση και εκει σταματουν οι ομοιοτητες στην εκπαιδευση τους. Απο εκει και περα η καθε σκλαβα διαθετει ιδιαιτερα χαρισματα και χαρακτηριστικα και πλεον εγκειται στην κριση του Master με ποιον τροπο αυτα θα αξιοποιηθουν, το τι ειδους εκπαιδευση χρειαζεται να ακολουθηθει στην συνεχεια. Εδω ειναι που με τον χρονο και την επιλεγμενη αυτη εκπαιδευση πραγματικα θα βελτιωσει τα προσοντα που ηδη διαθετει (ολοφανερα στα ματια ενος ικανου Master, "θαμενα" και αναξιοποιητα πολλες φορες απο την ιδια) και θα τα μετατρεψει σε αξιοζηλευτες ικανοτητες. Ωστε η ιδια να ειναι σε θεση να ευχαριστησει με τον καλυτερο τροπο τον Master της, βασιζομενη πλεον οχι μονο στην ακρατητη επιθυμια της αλλα και στις αναβαθμισμενες πλεον ικανοτητες της.

    Και τελος εδω ειναι που απαιτειται η φυσικη παρουσια των πρωταγωνιστων προκειμενου να γινουν πραγματικοτητα τα προαναφερομενα.



    Quote

    “You cannot even move like that now,” I told the blondish girl. “Yet muscles can be trained. You will be taught to move like a woman, not a puppet of wood.” I grinned down at her. “You will be taught to be sensual.”

    “You will learn your womanhood,” I told the girl. “And I will tell you where you will learn it”

    She looked up at me.

    “At the feet of a Master.” I told her.




    Striker
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Είχα γράψει πως θα απαντήσω σε αυτό το thread μα όσο και αν το έψαξα μέσα μου δεν δύναμαι να προσεγγίσω τον κυρίαρχο που μπορεί να εκπαιδεύσει κάποια στο να γίνει καλή σκλάβα (ακόμα και με την κτητική αντωνυμία «μου» στο τέλος).
    Ηχεί στα αυτιά μου τουλάχιστον αντιφατικό αν όχι αφελές. Κάτι που δεν κατέχεις δεν το μεταδίδεις. Είσαι κυρίαρχος στην ζωή σου; Διαχειρίζεσαι σωστά τον χρόνο σου, την ενέργεια σου; Αρνείσαι να επαναπαυτείς στα κεκτημένα; Τότε αυτό θα πάρει παράδειγμα ο σύντροφος σου και θα προσπαθήσει να σε φτάσει. Εκπαίδευση μέσω παραδειγμάτων και πρότυπων. Αλληλεπίδραση δύο μελών. Ή μήπως ξεχάσαμε τι είναι η σχέση;
    Εντυπωσιακά όλα όσα γράψατε μα «άδεια πιάτα» με μπορντούρα από πλατίνα την καύλα. Σας εγγυώμαι πως τέτοια σερ(βίτσια) πολλά κυκλοφορούν στην αγορά. Ίσως κάποια να έχουν και συλλεκτική αξία. Αν είναι άνω 20ετίας.
    Μα σας λέγω…Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΕΙΝΑΕΙ!

    H βαμπιρική Αστάρτη
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα εμένα γιατί άραγε μου 'ρθε στο μυαλό το όσα δεν φτάνει η αλεπού που λέει και ο αίσωπος... 
     
  7. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    RE: RE: Εκπαίδευση σκλάβας.

    Εχμμ, ναι είχα αρχίσει να ξεχνώ τί είναι η βανίλια σχέση και μόλις μου την θύμισες.... και μάλιστα στην κακή της εκδοχή!. Ξέρεις που θέλει ο ένας ντε και καλά να γίνει καλύτερος απο τον άλλον με μια "βαμπιρική" διάθεση .... ασε δεν συνεχίζω!!!!

    Απαπαπα αγχώθηκα  
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Λίγη υπομονή βαμπιρική φίλη της άλλης πλευράς. Υπάρχουν και άλλα για το θέμα. Κάποια στιγμή... <grin>
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    τσ τσ τσ... lara[E-p], pleasing, tender lilly.... ντροπή κορίτσια... μπορεί φαινομενικά να μοιάζει ότι η βούρτσα μπερδεύτηκε με κάτι άλλο, αλλά μην ξεχνάμε πως το thread απευθύνεται σε ανθρώπους με κάποιες, έστω και βασικές εμπειρίες στο θέμα. Η φίλη Astarty ως κοινά αποδεκτό έξυπνο άτομο και με αντίληψη, αποκλείεται να μιλούσε αν δεν είχε μια υποτυπώδη εμπειρία, άσχετα εάν αυτή η εμπειρία είνα προφανώς αρνητική και δημιούργησε μια εξίσου αρνητική άποψη για το θέμα.
    Καλημέρα.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τελικά δεν μπόρεσες να ζήσεις χωρίς εμάς.
    Κρίμα τους κροκοδείλιους αποχαιρετισμούς σου.
    Άσχημο πράγμα να απαρνείσαι την φύση σου
    και τους φίλους σου που κατανοούν το πρόβλημα σου.
    Τέλος πάντων καλή επιστροφή «άσωτη κορασίδα».


    Στο θέμα μας:

    Γιατί έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είχες μια τουλάχιστον τραυματική σχέση όντας κατεχόμενη?
    Γιατί ακόμα έχω την εντύπωση ότι προκαλείς την επόμενη κατοχή σου και αποζητάς να αρπάξεις ένα καλό spanking?
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι εκλιπαρείς να ανήκεις?

    Κάθε φορά που γράφεις βγαίνει μια απόγνωση, μια τάση του να σε προσέξουμε.
    Διότι αν δεν το ήθελες αυτό, θα σεβόσουν τον χώρο και τις απόψεις των ατόμων που τον απαρτίζουν.
    Το σίγουρο είναι ότι αν δεν έκραζες «ΘΕΛΩ». Θα έγραφες σε άλλο forum συνομιλώντας με ομοίους σου λύνοντας τα προβλήματα του οργασμού σου που είμαι και πάλι σίγουρη ότι έχεις.

    Μη λυσσάς Astarty... Γιατί το να ανήκεις είναι Θεϊκό και συ πρέπει να γίνεις τουλάχιστον γήινη – Γυναίκα.
    Προς το παρόν αναγνωρίζεις το βαμπίρ που κρύβεις μέσα σου και εμείς οι υπόλοιποι «κατεχόμενοι» και «κατέχοντες» αναγνωρίζουμε τις απεγνωσμένες κραυγές μιας καλογαμημένης (ίσως, που αμφιβάλλω) αλλά κενής- ακόρεστης δε ύπαρξης

    Εμένα πάντως ομολογώ ακόμα και η εμφάνιση σου δεν μου έβγαλε κανένα ερωτισμό και αισθησιασμό. (απαραίτητα για μια Γυναίκα). Πίστεψε με έχω πολύ καλό γούστο και οι αισθητήρες μου δεν με γελούν. Δεν λεσβιάζω αλλιώς θα είχες πάρει το μάθημα σου και θα σε είχα κάνει αρνάκι- πρόσεξε όχι σκυλάκι. Ένα καλό και χειροποίητο spanking ακόμα και δις ημερήσιος ευχάριστος προσφέρομαι να στο δώσω (κατ΄ εξαίρεση).

    Συμπέρασμα: Αναζητάς επειγόντως ένα καλό γητευτή Κυρίαρχο Άντρα.
    Αν έχεις προσέξει στο forum υπάρχει χώρος για αγγελίες ...για βαλε μια μπορεί και να έχει ανταπόκριση. Να την τοποθετήσεις με κεφαλαία γράμματα και Βold ο Κonstatinos θα δείξει κατανόηση.
    Και όλοι εμείς που σε συμπονούμε θα το έχουμε στα υπόψη.

    Μην ανησυχείς....Όταν βρεθεί και για σένα ο κατάλληλος ιδιοκτήτης....τότε και καλογαμημένη θα είσαι και καλοξεσκισμένη ταυτόχρονα. Θα σε χαλαρώσει.

    Cool λοιπόν και υπομονή έως τότε.
    Αλήθεια Εκείνος που συνηθίζει να σε αποκαλεί «Λατρεμένο μου τριαντάφυλλο» μπρίκια κολλάει?
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Εκπαίδευση σκλάβας.

    Και εγώ Ευα μου σκέτο τον πίνω τον καφέ το πρωί ...φαρμάκι, δηλητήριο !
    Στα του θέματος θα επανέλθω μόλις τελειώσω μια υπέροχη τάρτα κεράσι.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Μόλις τελείωσα μια υπέροχη τάρτα κεράσι .
    Παρόλα αυτά θα γίνω για πρώτη φορά λίγο αυστηρός βάζοντας στην θέση τους τα πράγματα και τις αξιέραστες σκλάβες , sub, μα και αφέντρες που έπεσαν να φάνε την Astarty που ρωτά και διατυπώνει το αυτονόητο .

    Μετά την προτροπή μου λοιπόν για να μαζωχτείτε θεωρώ πρέπον να απαντήσετε με επιχειρήματα στο αν η εκπαίδευση ΔΕΝ μπορεί να γίνει με την μέθοδο του πρότυπου.

    Αν απαντήσετε ότι ΔΕΝ μπορεί να γίνει να ρίξουμε την Ασταρτη στο πυρ το εξώτερον και να αποκαθηλώσουμε από τον πολιτισμό και την κουλτούρα μας τους Αριστοτέλη , Σωκράτη , Πλάτωνα , Ντε Σαντ …( ακολουθεί κατάλογος με αρκετές δεκάδες φιλοσόφων, συγγραφέων, ακαδημαϊκών , κλπ )

    Καλό θα είναι να θυμάστε μικρές μου που και που ότι πρέπει να διαβάζετε και το τι λέει κάποιος και όχι μόνο ποιος είναι αυτός που το λέει .