Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση Master

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος royal, στις 10 Ιανουαρίου 2011.

  1. royal

    royal Regular Member

    Πριν κάποιες μέρες ρωτήθηκα αν θα ήθελα η επόμενη σχέση μου να είναι μέσα από τον χώρο. Η δική μου απάντηση ήταν ότι δεν το θεωρώ απαραίτητο. Μετά από λίγες ημέρες σκεφτόμενη την απάντησή μου συνηδητοποίησα ότι ενώ πληκτρολογούσα αυτό το... "δεν είναι απαραίτητο" στο πίσω μέρος του μυαλού μου η πρόταση συνεχίστηκε "....... θα τον "εκπαιδεύσω" ".
    Αυτό με έβαλε σε ακόμη περισσότερες σκέψεις!!
    (να επισημάνω ότι ούσα ελεύθερο πουλί νομίζω ότι έχω αρχίσει να υιοθετώ υποσυνείδητα μάλλον "φιλελέυθερες" απόψεις).
    Και ερωτώ λοιπόν ..... μία αδέσμευτη σκλάβα-sub-bottom, ή όπως αλλοιώς λέγεται αυτό που αρέσει στην κάθε μία, είναι δυνατό να εκπαιδέυσει τον άνθρωπο που έχει σχέση ώστε να ικανοποιεί τα ενδόμυχα θέλω της???
    Και το εκπαίδευσει μπορεί να μπεί σε πολλά ή και κανένα εισαγωγικό!!!

    Θα ήθελα την άποψή σας και ίσως τις εμπειρίες σας!
     
  2. royal

    royal Regular Member

    Απάντηση: ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ MASTER

    Ευχαριστώ!!
    Δεν το είχα προσέξει ότι υπάρχουν!
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ MASTER

    Εγω θα τον εστελνα σε καποιο φιλο εμπειρο κυριαρχο να θητευσει κοντα του,
    κι αυτο (εντελως προσωπικη αποψη και θεση) γιατι θα χανοταν ολη μαγεια της επιρροης και της κυριαρχιας Του πανω μου.
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ MASTER

    Προσωπικά δεν θα μπορούσα να "εκπαιδεύσω" έναν Κυριαρχικό.
    Δεν έχω την γνώση και πιστεύω ότι αυτος πρέπει να εκαπιδεύσει εμένα.
    Το μόνο που θα μπορούσα να κάνω είναι να αφεθώ.....να υποταχθώ και να υπακούω,να μαθαίνω και να νοιώθω....να τον ικανοποιώ και να τον σέβομαι....
    Εκτός και ήμουν τόσο έμπειρη και καλά "διαβασμένη" ώστε να να δείξω σε έναν άπειρο κυριαρχικής φύσης άνδρα όλα αυτά που επιθυμεί.
    Αλλά και πάλι κάπως περίεργο μου ακούγεται.
    Σαν να αντιστρέφονται οι όροι.Σαν να χάνονται και μπερδεύονται οι ρόλοι,οι φύσεις.
     
  5. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ MASTER

    γιατι πρέπει να δίνουμε σε όλα ταυτότητα και συγκεκριμένο όνομα?
    οταν θελεις να είσαι με καποιον δεν του δείχνεις και τι θέλεις από αυτόν?
    δεν του δειχνεις τι σε ικανοποιεί στο σεξ?
    τι πάει να πει "εκπαιδεύω"?
    αν στον άλλον δεν αρέσει πχ να σε δέρνει ή να σε δένει? πώς θα τον εκπαιδεύσεις?
    αυτό που θέλω να πω ειναι ότι όταν υπάρχει ειλικρίνεια κι επικοινωνια σε μια σχέση, δείχνεις στον άλλον τι θέλεις κι αν αρέσει και σ' αυτόν το κάνει. ή μπορεί απλά να σου κάνει το χατηρι, γιατι σ' αγαπάει ή σε θέλει κλπ κλπ
     
  6. Απάντηση: Εκπαίδευση Master

    μετά από πολλές σκέψεις και πολλές γνωριμίες συνειδητοποίησα ότι δεν είμαι διατεθειμένη να εκπαιδεύσω κάποιον Μάστερ, θα χάσει το νόημά του στα μάτια μου το να κάνω κάτι τέτοιο
    αν δεν είναι έτοιμος Μάστερ, τότε απλά δεν μου κάνει
    θέλω να έχει χτίσει την διαδρομή του
     
  7. Απάντηση: Εκπαίδευση Master

    Θα αντικαταστήσω τη βαριά φορτισμένη για το παρόν φόρουμ λέξη "εκπαιδεύσει" με τη λέξη "οδηγήσει", έχοντας την εντύπωση πως η αλλαγή αυτή δεν αλλοιώνει την κεντρική ιδέα του ερωτήματος.

    Κατα τη γνώμη μου, μία τέτοια στάση θα μπορούσε να έχει αποτέλεσμα μόνο εφόσον ο άντρας αυτός είναι κυριαρχικός και διάφοροι παράγοντες τον έχουν εμποδίσει να το συνειδητοποιήσει ή να το εκφράσει στις ερωτικές του σχέσεις. Δε νομίζω πως μπορεί να γίνει κυριαρχικός ένας ενήλικας άντρας. Η περίοδος διαμόρφωσης των βασικών στοιχείων του χαρακτήρα του έχει παρέλθει προ πολλού. Αυτό που ίσως καταφέρει η συμπεριφορά μιας υποτακτικής γυναίκας που ξεκινά σχέση μαζί του είναι να τον κάνει να γνωρίσει τον εαυτό του καλύτερα ή να τον απελευθερώσει από τους ανασταλτικούς παράγοντες που μέχρι τότε δεν τον άφηναν να εκδηλώσει την κυριαρχικότητά του.

    Προσωπικά, η περίοδος που νόμιζα πως είναι δυνατό να βρω αυτό που ψάχνω τυχαία ήταν πολύ σύντομη. Γρήγορα κατάλαβα πως αν δεν κινηθώ σε συγκεκριμένους χώρους, όπως για παράδειγμα το συγκεκριμένο φόρουμ, θα απογοητεύομαι συνεχώς και οι επιθυμίες μου θα μένουν ανεκπλήρωτες.
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2011
  8. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Εκπαίδευση Master

    Ναι, καλά δεν είναι απαραίτητο... 

    Μια συνήθης "εκπαίδευση" είναι η "σύγκλιση" και η "προσαρμογή" των δύο συντρόφων, ο ένας στα "θέλω" του άλλου... αν ο (μέλλον) άντρας σου σε δει υπάκουη και γουστάρει, θα πάρει περισσότερες πρωτοβουλίες... 

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------


    ...Η εμπειρία μου, βεβαία, ζητάει να κρατάς μικρό καλάθι...
     
  9. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Απάντηση: Εκπαίδευση Master

    Πήγαινα κι εγώ φροντιστήριο για να γίνω Master. Έφτασα μέχρι το Lower, αλλά δεν το πήρα γιατί ετοιμαζόμουν για τρίτη δέσμη και με είχε παρατήσει και η Βαρβάρα για τον Λουκά τον Χεβυμεταλλά.