Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος aladin, στις 3 Ιανουαρίου 2006.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο


    Σας σέβομαι πολύ για να σας τα χώνω αγαπητέ μου...απλά σαν περβόπουλο είμαι λίγο ατίθαση και στην γραφή,εκτός από την συμπεριφορά βεβαίως βεβαίως!   Αυτό μου δίνει πάτημα για να σας απευθύνω εγώ τώρα μια ερώτηση..
    Πόσο εύκολο ή πόσο δύσκολο είναι για έναν Κυρίαρχο να υποτάξει μια γυναίκα που δεν είναι υποτακτική;
    Επίσης ..πόσο επιθυμητό είναι αυτό από την πλευρά του Κυριαρχου; Θα χρειαστεί να σπαταλήσει έξτρα χρόνο και έξτρα προσπάθεια για να καταφέρει κάτι τέτοιο..αν τελικά το καταφέρει..

    Λοιπόν;   ​
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο

    Επειδή νομίζω ότι το ποστ μου από το οποίο προέρχεται αυτό
    το έχετε διαβάσει, θεωρώ ότι μάλλον δεν έχετε ακόμη μάθει να ερμηνεύετε σωστά τις προεκτάσεις των όσων γράφω...
    Η "προέκταση" εδώ, είναι το ότι εάν η απόλαυση από την μύηση μιάς αρχάριας είναι υψωμένη στο τετράγωνο, η απόλαυση και η ικανοποίηση από την μύηση μιάς (κατ' αρχάς ή κατ' αρχήν) μη υποτακτικής, είναι υψωμένες στον κύβο...

    Ο χρόνος και η προσπάθεια, are no issues λοιπόν, αν είναι να κερδηθεί η ύψωση στον κύβο (ή η πτήση τελικώς αμφοτέρων, σε μεγάλα ύψη)... Τώρα, περί του "αν τελικά τα καταφέρει": Ο υποφαινόμενος τουλάχιστον (έστω και με κίνδυνο να θεωρηθεί υπερβολικά αλλαζών) θα πει ότι δεν τον απασχολεί αυτό το ενδεχόμενο. Εάν αυτό που είναι να κερδηθεί, μπορεί να κερδηθεί, και εάν έχει όντως το potential που πιστεύει ότι έχει, η "πτήση" τελικά, λιγότερο ή περισσότερο γρήγορα, θα πραγματοποιηθεί...

     



    .
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο


    Είχα διαβάσει εκείνο το ποστ σας,αλλά εκεί αναφερόσασταν στις αρχάριες υποτακτικές και όχι στις αρχάριες μη υποτακτικές,γι'αυτό και έθεσα το ερώτημά μου! Ήθελα ξεκάθαρη απάντηση και όχι μια,ενδεχομένως λανθασμένη,ερμηνεία των προεκτάσεων στα γραφόμενά σας!

    Με καλύψατε με την απάντησή σας... είναι δλδ κάτι σαν πρόκληση για σας! Όσο δυσκολότερο,τόσο μεγαλύτερη θα είναι η απόλαυση.. ωραία!
    Μιλήσατε για πτήσεις όμως.. κατανοητόν.. Το ενδεχόμενο της ανωμαλης προσγείωσης όμως? σαφώς και θα υπάρχει φαντάζομαι..​
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο

    Όχι, δεν είναι πρόκληση, ή τουλάχιστον, όχι κυρίως αυτό. Δημιουργία και προσφορά είναι...
    (Έχω ξαναπεί νομίζω, ότι σε σχέση με τα καθιερωμένα, είμαι κάπως ιδιόρρυθμος).

    Όταν κανείς υπερίπταται των υψηλότερων κορυφών αγαπητή μου, λέτε να κάθεται να σκέφτεται την προσγείωση, ομαλή ή ανώμαλη;
    Έχουν μήπως ανάγκη συνεχούς αισθήματος πλήρους ασφάλειας τα "περβόπουλα"; Περίεργο, θα περίμενα να τα εξιτάρει η αίσθηση του κινδύνου ή κάποιας αβεβαιότητος...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. misstress xxxandra

    misstress xxxandra New Member

    Απάντηση: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο

    Για 'μένα θα ήταν απίστευτη η ευχαρίστηση να έχω μπροστά και κυρίως κάτω απο τα πόδια μου έναν "νέο σκλάβο"! Να παίζω με την αντοχή του.. και να τον μαθαίνω πως να ικανοποιείται μεσα απ' το άγριο παιχνίδι της αφέντρας του!
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Η ζωή προσφέρει μία ποικιλία απολαύσεων σε όσους θέλουν να την απολαμβάνουν και είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν το τίμημα γι αυτό. Είναι νομίζω θέμα ενέργειας, κινήτρων και ικανοτήτων. Καθώς ίσως και κάποιων συγκυριών, ευνοϊκών ή μη.

    Επί του θέματος, νομίζω ότι η μύηση ενός αρχάριου στον χώρο μπορεί να αποτελέσει μία συγκλονιστική εμπειρία, ανάλογα την ιδιοσυγκρασία του μυούμενου - καθώς υπάρχουν και ζωντόβολα τα οποία προσφέρουν μόνο κουραστικές αντιδράσεις χωρίς ευρηματικό κλωτσίδι - αλλά απαιτεί εξαιρετικές αντοχές και τεράστια υπομονή και πείσμα, πέραν των απαιτούμενων κλασικών δεξιοτήτων. Επίσης, νομίζω ότι πρέπει να το θέλουν πολύ αυτό που κοπιάζουν να αποκτήσουν, πράγμα που σημαίνει ότι πρόκειται για κάτι ιδιαίτερα επιθυμητό και αξιόλογο, ίσως και σπάνιο, κατά την δική τους υποκειμενική εκτίμηση.

    Από την άλλη, ένας σχετικά εκπαιδευμένος σκλάβος, με την έννοια του "μαλακωμένος" όσον αφορά την αντίδραση, και συνειδητοποιημένος όσον αφορά τις προσδοκίες του, θα μπορούσε να θυμίζει μία ξεκούραστη βόλτα με αλογάκι στην εξοχή. Ή και γαϊδουράκι, δεν υποτιμώ διόλου τα καλά, πιστά και ανθεκτικά γαϊδουράκια. Τρώνε λίγο, δουλεύουν πολύ και έχουν ένα τρυφερό ήπιο βλέμμα που κάνει θαύματα στο τέλος μιας κουραστικής μέρας στη δουλειά, όταν το μόνο που θέλεις είναι ένα ζεστό ποδόλουτρο, ένα χαλαρωτικό μασσάζ και κάποιον που να μπορεί να σε υπηρετήσει χωρίς να σου σπάει τα ούμπαλα με τις δικές του απαιτήσεις.
     
  7. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο

    Δώρα όταν μπορώ να ακολουθήσω τα γραπτά σου(συνήθως αποτυγχάνω) χαμογελάω συνέχεια...   Σε ευχαριστώ!!!
     
  8. ypakouos

    ypakouos New Member

    Απάντηση: Εκπαιδεύοντας ενα νέο σκλάβο

    Πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις που διάβασα. Ελπίζω να υπάρχει διάθεση από κάποιες Κυρίαρχες να εκπαιδεύουν νέους σκλάβους, μια και από κάπου πρέπει να αρχίσουμε κι εμείς που δεν έχουμε εμπειρίες.