Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαιδεύοντας τον/την sub ή μήπως και ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 29 Ιανουαρίου 2006.

  1. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Οτι πιο ειλικρινες εχει γραφτει ποτε εδω μεσα!  
    Καλος ο ρομαντισμος, δεν λεω, αλλα ειμαστε και σε μια ηλικια που εχουμε αντιληψη και δεν παραμυθιαζομαστε πλεον.
    Ο καθενας για την παρτη-καυλα του κανει οτι κανει.
     
     
  2. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Συμφωνώ απόλυτα.. Θα προσθέσω ότι οχι μονον δυσάρεστα γεγονότα και εμπειρίες είναι σε θέση να διομορφωσουν το ανθεκτικό του χαρακτήρα μας, αλλά και τα απολύτως αγνά και ευχάριστα -ξέρεις που αναφερομαι @dimfetishman  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εμενα μια χαρα ομορφα μου ακουγονται τα παραπανω!
    Παντως!

    Δεν ειναι ενδιαφερον να θελει ο αλλος να κανει εσενα το προσωπικο του καυλοεργαλειο?
    Δεν απαιτει ζορι και προσπαθεια και απο τον ιδιο?
    Δεν ειναι ενδιαφερον το υ να θελει να ειναι χρησιμο για εσενα? Σε σημειο να βγαζει εις περας τα παντα?
    Φυσικα και κατι " βρισκει" μεσα σε ολο αυτο..φυσικα και κατι " παιρνει" εστω σαν εννοια..κατι να το γεμιζει. Αλλα αυτο δεν ειναι και στοιχειο της υποτακτικης φυσης?

    Και αντιστοιχα..αυτη η " εγωκεντρικοτητα-για την παρτυ μου πρωτα" δεν ειναι στοιχειο της κυριαρχικης?

    Δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει νοιαξιμο! Ναι! Οι καυλες το ξεκινουν το οποιο σχημα. Τι καυλωνει αυτον..και αν σε εμενα αυτο περναει και μπορω να το ανταποδωσω σε ακομη μεγαλυτερο επιπεδο. Ετσι..καπως βλεπεις η εγω βλεπω..αν υπαρχει ταιριασμα σε Κ/υ σχεση απο εκει και μετα...αυτο το ασυμμετρο..αυτο το νοιαξιμο του να εισαι οπως θελω και εγω να ειμαι οπως θες μπορει να γινει τοσο τεραστιο και να παρει τετοιες διαστασεις..αναλογα με τη διαθεση των συμμετεχοντων, τη χημεια, τα συναισθηματα που αναπτυσονται.

    Απο εκει που πχ θα με ηθελε μονο προσωπικο καυλοπαιχνιδο..τωρα θα πρεπει να φροντισει να γινω και προσωπικο του (οτιδηποτε θελησει)...απιστευτα "ρομαντικο" μου κανει εμενα και ακομα και αν σαν κινητρο η σαν τιτλος δεν σας γεμιζει το ματι...εγω μπορω να καταλαβω και βασικα..να δω ..τι νοιαξιμο χρειαζεται για κατι τετοιο.

    Μιλαω παντα προσωπικα. Καθε ανθρωπος διαφερει και καθε σχεση. Αυτονοητα..αλλα ας τα γραφω !
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καταβαινω οτι ισχυει συνηθως, αλλα ειναι και λιγο τσουβαλιασμα...
     
  6. Καθόλου. Αν μάλιστα η βελτίωση του υ αποτελεί μέρος της καύλας του κ (βλ. σύνδρομο του σωτήρα), το υ επωφελείται, μετασχηματιζόμενο σε χρήσιμο μέλος για την κοινωνία.
     
  7. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω


    Μα ακόμα και το ίδιο άτομο μπορεί στην μια περίπτωση να σκεφτεί έτσι ακριβώς όπως το λέει ο paleas και σε μια δεύτερη εντελώς με άλλο τρόπο.
    Είναι λίγο και τι σε εμπνέει ο απέναντι και ίσος καλύτερα γιατί και βαρετό θα ήταν μια μόνιμη τέτοια μορφή σκέψης, η διαφορετικότητα που μας εμπνέει κάθε άτομο το κατατάσσει μέσα μας σε μια διαφορετική θέση και εχει και αυτο τα καλα του.
    Το μονο σίγουρο είναι ότι έτσι όπως το λέει ο paleas αν το αντιμετωπίζεις γλιτώνεις από πολλά (κερατιάτικα)
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Nα σου σιγυρίσω λίγο το account , βάζω ηλεκτρική σκούπα!
    Ίσως φταίει και η ζέστη τώρα αλλά βαρέθηκα....

     
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Αναγνωρίζω ότι τα παραπάνω ισχύουν σε 99 στις 100 περιπτώσεις.  
    Και επίσης δεν τα βρίσκω απόλυτα κακά αυτά για τους λόγους που εξήγησε η @golden slave .
    Όμως υπάρχουν και περιπτώσεις που ένας Κυρίαρχος μπορεί να σε εκπαιδεύσει σε κάτι που τελικά μπορεί να του γυρίσει και μπούμερανγκ (πχ να του φύγεις). Και δεν το κάνει καθόλου εν αγνοία του αυτό.
    Είμαι "απόλυτη" σε αυτό γιατί έχω ήδη γνωρίσει 2 Κυριάρχους που μου το έκαναν (και ακόμη μου το κάνουν με τον τρόπο του ο καθένας) αυτό.  
     
  10. Ισως ήθελαν απλά να σε διώξουν με το δικό τους, μοναδικό και αξιαγάπητο τρόπο  
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Μπορώ να πω μετά βεβαιότητας (κάτι σπάνιο για μένα) ότι κάθε άλλο παρά αυτό ήθελαν  
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Αυτό ήταν κακούλικο, εσείς αγαπητέ δεν κάνετε τέτοια...