Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπλήρωση φαντασιώσεων ή αλλιώς, a la carte απαιτήσεις ένθεν κι ένθεν, εκείθεν κι εντεύθεν.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 16 Απριλίου 2018.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν θεωρώ οτι δεν έχω σεβασμό προς τον συνομιλητή μου... ίσα ίσα θεωρώ οτι με τιμάει η προσέγγιση. Είναι όμως κουραστική η επιμονή τέτοιων μηνυμάτων...
    Είναι ένα θέμα που θέλει σκέψη... με τον τρόπο που το έθεσες.

    Συμφωνούμε. Δεν γνωρίζω τι επιθυμεί η κάθε γυναίκα μέσα στο φόρουμ. Αλλά για υπάρχει μια αλληλεπίδραση, θα πρέπει πρώτα να μπουν κάποια θεμέλια... ανάλογα βέβαια με το τι ψάχνει ο καθένας. D/s σχέση; session; μυησή; Όπως και να έχει... ο καθένας απαντάει για τον εαυτό του. Και νομίζω οτι όλοι μας λίγο πολύ έχουμε λάβει τέτοια μηνύματα, ακόμα και οι άνδρες.
     
  2. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Νομίζω ότι το ζήτημα είναι γραφειοκρατικό ως επί το πλείστον. Και σαν τέτοιο αναμένω να επιλυθεί είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο στο εγγύς μέλλον.
     
  3. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Σύμφωνοι... κάθε μήνυμα έχει περιεχόμενο. Εάν το περιεχόμενο όμως είναι "Σε είδα online, βαριόμουν και σου έστειλα;" (true story btw) είναι ευθύνη μόνο του παραλήπτη (και το πως το ερμηνεύει) εάν η επικοινωνία ξεκίνησε εκ προοιμίου στραβά;
    Η πρόθεση του πομπού μετράει παρά μόνο σαν πληροφορία; Η πληροφορία χωρίς την μετέπειτα μετάφρασή της από τον εκάστωτε παραλήπτη τι αξία έχει;

    Είναι αρκετά αποστασιοποιημένη η ερμηνεία σας, κι όταν μιλάμε για επικοινωνία η αποστασιοποίηση του πομπού και του δέκτη (sic) είναι -κατ'εμέ- το μεγαλύτερο πρόβλημα.
    Ειδικά στο διαδίκτυο αρχικά είσαι ένα προφίλ, με ότι καχυποψία μπορεί αυτό να φέρει.

    Η πραγματική διάθεση για επικοινωνία βρίσκεται εκτός του virtual κόσμου για εμένα. Υπάρχει όμως αυτή η διάθεση ευθύς εξ'αρχής;
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    -Κλεομενης, 45 από Πατησια.
    -Ντινα, 34 από Αθήνα.
    -Τι ψάχνεις εδώ μέσα Ντινα;
    -Έναν Κ με σκοπό τον γάμο.

    Δεν απαντούν ξανά.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Σε καταλαβαίνω.

    Ξαναμπήκα για να πω κάτι που σκέφτηκα μετά, αυτό το φόρουμ κλείνει αυτές τις μέρες δεκατρία χρόνια λειτουργίας και πριν από αυτό υπήρχε το mirc. Έχει διαπιστωθεί ξανά και ξανά πως σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα το "είμαι ο τάδε, τόσων χρονών και μένω εκεί" γίνεται "κάνει ο Γιώργος την αρχή και ο Μπάμπης έχει πιεί και η Λυδία ντρέπεται που όλο εκείνη βλέπετε και ο Γιάννης με τη Ζωή"… έτσι και αλλιώς, αυτό φαίνεται και σε νήματα. Έχει τη νοσταλγική του πλευρά, έχει και την χαριτωμένη, έχει όμως και την ζόρικη γιατί καλύτερα να βγει το μάτι κάποιου παρά το όνομα, που λέει η λαϊκή παροιμία. Είναι κάπου χαριτωμένο, όταν πρωτομπαίνει κάποιος να του πούνε "α, έχω ακούσει για κάποιον που…" και μετά από κάποια τέρμινα να γνωρίζει ένα ανύποπτο πρόσωπο και να λέει μέσα του "α να δεις αυτός είναι που μου είχαν πει ότι…" και να είναι όντως έτσι. Αλλά είναι και παραφθορά του αρχικού ζητούμενου του καθένα, όλη αυτή η "υπερνομιμοποίηση" η υπερβολική δόση αλληλοεπιβεβαίωσης πως όλα ίδια με όλα τ άλλα είναι. Με τα έτσι και τα αλλιώς με εκείνα και με τ άλλα, καταλήγουμε, τουλάχιστον ορισμένοι, να λέμε, ωραία όλα αυτά, το BDSM που είναι οεο; Ή το kink / fetish, ας πούμε πως το ίδιο κάνει.

    Δεν ξέρω για άλλους, για μένα BDSM χωρίς λίγο σκοτεινιά, χωρίς λίγο αναζήτηση συγκεκριμένων πραγμάτων σε ηλεκτρονικά σοκάκια γίνεται υπερβολικά αποδεκτό πια και αυτό για μένα σημαίνει ότι μπαίνει σε μια καθημερινότητα φορτισμένη με τόσα πολλά πρέπει και έτσι γίνονται τα πράγματα που χάνει κάπου ένα μέρος από την ουσία του, το BDSM εννοώ και το kink/fetish.

    Θέλω να πω είναι άλλο πράγμα να συζητάμε για το απολαυστικό και υποσχόμενο "ηλεκτρονικό ψωνιστήρι" σε σχέση με το άμπαλο και είναι άλλο πράγμα να μην το θέλουμε διόλου και να θέλουμε να γίνει μια επικοινωνία όπως όλες οι άλλες, παραβλέποντας προς στιγμήν πως αν ήταν τόσο ικανοποιητικές ή μάλλον αν εκπλήρωναν κάθε πιθανή ανάγκη και στο κάτω κάτω αν έκαναν χρήση κάθε δυνατότητας που προσφέρει η διαδικτυακή επικοινωνία σε πλατφόρμες kink/fetish πολλοί από μας δεν θα είχαν στραφεί εδώ. Ή, όπως έλεγε ένας παλιός "καλά, vanilla φόρουμ δεν υπάρχουν να πάνε να συζητήσουν όσοι θέλουν;"

    Έχει και το αλα κάρτ τη χάρη του  
     
  7. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Ε πες και εσύ οτι θές γάμο αλλά θα έχει κ BDSM μέσα
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Είναι τίτλος τιμής για μένα αυτό, το να μού λέτε ότι είμαι εκτός πραγματικότητας, ρομαντική, με λογοτεχνική διάθεση κλπ κλπ
    Ωστόσο το ερώτημα μου θα παραμείνει, καθώς δεν υπάρχει πραγματική πραγματικότητα, μόνο υποκειμενική αντίληψη αυτής...
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    o Γαμος ειναι BDSM, σκληροπυρηνικο, εξ ορισμου.  
     
  10. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Προσωπικά για εμένα η απάντηση είναι πολύ απλή.
    Είμαστε όλοι "σκλάβοι" των επιθυμιών μας και τις
    απόλαυσης. Δεν είμαστε όμως προορισμένοι για
    ευτυχία, αλλά για επιβίωση. Και αυτό απαντάει στα
    ερωτήματά σου, από την δική μου σκοπιά. Και
    ερμηνεύει απόλυτα τον τρόπο συμπεριφοράς μας.

    Στα δικά σου μάτια και στο δικό σου μυαλό, αυτό
    δεν υπάρχει. Ο άνρθωπος, οφείλει να είναι Ανθρωπός
    και όχι απλά ένα ζώο, έστω και ανώτερο.

    Δημιουργείται όμως ένα άκρως πολύπλοκο μοντέλο.
    Όπως, για παράδειγμα, η διαφορά του ηλιοκεντρικού
    συστήματος με του γεωκεντρικού. Από την μια έχουμε
    ένα απλό μοντέλο που απαντάει σε όλα, αλλά η Γη
    είναι εκτός του κέντρου. Και προκειμένου να μείνει
    στο κέντρο η Γη, δημιουργούμε πολύπλοκες θεωρίες.

    Όπως και να έχει όμως, το σίγουρο είναι ένα. Οι ρομαντικοί
    άνθρωποι, οι λογοτέχνες, τα "αφηρημένα" μυαλά, είναι που
    μας ξεχωρίζουν τελικά από όλα τα υπόλοιπα όντα!!!
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Αν εγώ δηλαδή είμαι περβότσουλο με Κυριαρχικές τάσεις, σαδομαζοχίστρια και αλγολάγνα, με φετίχ παθητικής ποδολαγνείας και ευφυιόφιλη στο καπάκι, με τι άτομο πρέπει να συσχετιστώ; Ποια κουτάκια μου πρέπει να προτεραιοτητοποιήσω για να λάβω απόλαυση; Μιας και με συμβουλεύετε να είμαι πραγματίστρια.
    Δεν ομιλώ για ταίριασμα, αυτό είναι εκ των ουκ άνευ, καίτι ρομαντική το γνωρίζω. Μιλώ για ερωτικό συσχετισμό, με όλες του τις αποχρώσεις, εντός bdsm πλαισίου.
    Είναι case study, για να μην παρεξηγήσουμε.
    Άποψή μου είναι πως κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και πως κάθε συσχετισμός έχει μία έξτρα μοναδικότητα, γιατί κάθε ζευγάρι αναπνοών, μυρωδιών, μείγματος σωματικών υγρών είναι ανεπανάληπτο...
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.


    Με μενα οχι  

    Περα απο την πλακα, τι σημαινει "περβότσουλο με Κυριαρχικές τάσεις" ?