Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Χελλοου.

    Μερικές σκόρπιες σκέψεις πρώτα:

    1. Περνάω άπειρο χρόνο σε αεροδρόμια, λιμάνια, σταθμούς κλπ.
    2. Ένα από τα βιτσια μου είναι να παρατηρώ τον κόσμο.
    3. Συνήθως (και ίσως λόγω του ότι είμαι bi) παρατηρώ γυναίκες.

    Μου αρέσει πάρα πολύ να παρατηρώ με ποιο τρόπο διάλεξαν τα ρούχα τους, να σκέφτομαι που πάνε και γιατί επέλεξαν να φορεσουν αυτά που φόρεσαν. Δεν ξέρω γιατί.

    Γενικά, ποιο είναι το πρώτο πράγμα που θα σας τραβήξει την προσοχή σε μια γυναίκα; Είτε υπάρχει σεξουαλικη έλξη ή/και ενδιαφέρον είτε όχι.

    Αντίστοιχα, εάν είστε σε μια σχεση με μια γυναίκα, υπάρχει κάτι που θα θελήσετε να αλλάξετε; Μιλώ για κάποιο D/s ή κυρίως M/s πλαίσιο.

    Αν είστε γυναίκα, υπάρχει κάτι που δεν θα αλλάζετε με καμιά παναγια; Γιατί;
    Επίσης με ποιο τρόπο επιλέγετε εσείς το πως θα είναι η εμφάνιση σας;

    Αυτά για τώρα.

    ΥΓ - δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να το βάλω το γαμημενο! Βάλτε το όπου νομίζετε αν δεν κολλάει εδώ!
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Κι εγώ παρατηρώ τις γυναίκες. Αυτό που προσέχω είναι το στυλ τους και με ποιες λεπτομέρειες το τονίζουν. Μελετώ αυτές τις λεπτομέρειες με προσοχή και διακριτικά. Μετά ασχολούμαι με το σώμα τους, ορισμένα συγκεκριμένα σημεία κυρίως, αυτό για την πιο άμεση οπτική απόλαυσή μου.
     
  3. Το στυλ, το ντύσιμο, καθώς και το πως (και αν) τα υποστηρίζουν.
    Ακολουθούν οι κινήσεις του σώματος και οι εκφράσεις του προσώπου στην περίπτωση που τα δύο πρώτα μου έχουν τραβήξει την προσοχή.
     
  4. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το στυλ είναι αυτό που παρατηρώ πρώτο.
    Αυτό δεν έχει να κάνει τόσο με το ντύσιμο, όσο με τις κινήσεις και την συμπεριφορά (τις εκφράσεις, την διαχυτικότητα ή τη συστολή, το αυθόρμητο χαμόγελο ή τη συγκράτηση).
    Αυτός είναι και ο λόγος που οι φώτο δεν μου λένε και πολλά.
    Στο στατικό πλαίσιο, υπάρχουνε κάποιοι διεστραμμένοι που προσέχουμε και κολλάμε σε κάποιες φαινομενικά ασήμαντες λεπτομέρειες (μία ελιά, κάποιο σημάδι, μερικές φακίδες .. )
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μ' αρέσει ως νήμα...
     
  6. gazza

    gazza Regular Member

    Ματια-χαμογελο-σωμα- ντυσιμο κατα σειρα
    Επειτα ολα τα αλλα...
     
  7. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Κιλά ντύσιμο στυλ μακιγιαζ νύχια αν είναι βαμμένα τι ρολοι φοράνε επισης μαλλί αν είναι γυαλιστερό πυκνό ίσιο και οπωσδηποτε ενα ελκυστικο άρωμα π χ η εστελοντερ εχει μια σειρα που σε τραβάει απο τη μύτη !
     
  8. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Σωστή εμφάνιση ( ρούχα. μαλλιά , νυχιά χεριών ,βάψιμο μάτια . χειλια ( ανω χειλάκια) ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ = ποιότητα , αρκεί να μην μαϊμουδίζει ( συχνό φαινόμενο στην εποχή μας ) και όταν λεω εμφάνιση, δεν έχει καμιά σχέση με τα όποια περίσσεια κιλά ή στο ανάποδο του.
     
  9. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Οπωσδήποτε βλέμμα και μάτια (χρώμα, σχήμα, τα πάντα όλα). Παρατηρώ αν το στυλ που έχει της πάει και αν πηγαίνει με τον "χαρακτήρα" που αποπνέει η ίδια. Μετά πάνε τα φετίχ 3 
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το πρώτο πράγμα δεν είναι κάτι άλλο από το πώς γεμίζει τον χώρο...
    Δηλαδή πώς κινείται, πώς στέκεται, πώς περπατάει, τις κινήσεις της για να κάνει κάτι, ό,τι κι αν είναι αυτό
    Από το να βγάλει το πορτοφόλι της έως το σύνολο των κινήσεων να ανάψει τσιγάρο ή να πιεί νερό ή να φάει μια τσίχλα.
    Στην ουσία είναι δυο ειδών κινήσεις: αυτές που είναι διαδικασιακές/μηχανικές (πορτοφόλι/ρολόι/στεκομαι στην ουρά κλπ) γενικότερα και οι λιγότερο, οι πιο προσωπικές (τσιγάρο, νερό, καφές, διάβασμα, χάζι κλπ).
    Ο τρόπος που κάθεται, που βαδίζει, που κρατάει από τσάντα έως βαλίτσα και από φάκελο έως επαγγελματικό εργαλεία ή κινητό/ταμπλέτα/ακουστικά.
    Ο τρόπος που κοιτάει ή παρατηρεί επίσης ή που εντείνει την προσοχή της για να ακούσει κάτι.
    Για καμιά εικοσαριά από αυτά μπορώ εύκολα να γράψω καμιά τριακοσιαριά λέξεις για το καθένα...

    Μετά είναι το ...αμπαλάζ: τι φοράει, πώς το φοράει, το φοράει ή την φοράει, το "πουλάει" ή όχι, το φέρει αβίαστα ή το "κουμπώνει" επάνω της επειδή τόχει στην έννοια της να το κάνει.
    Πώς "δένουν" αυτά που φοράει με αυτήν ως προσωπικότητα ή την φυσική εικόνα της..?
    Και φυσικά την εικόνα του φυσικού κορμιού πια, πώς την διαχειρίζεται: μακιγιάζ, μαλλί, άκρα, κάθε ακάλυπτο από ρούχο σημείο.

    Και ξανά φυσικά αυτά που κουβαλάει και αξεσουάρ και λειτουργικά και από επιλογή του τι και ποια και πως είναι αυτά...?

    Αυτά είναι που διαμορφώνουν την συνολική εικόνα, το "πακέτο"...
    Μια άρτια κι όμορφη εικόνα δεν έχει καμιά σχέση με "υπερπαραγωγές" που ίσως και κάθε θηλυκό με τον τρόπο της, να έχει στο μυαλό της για τους όποιους λόγους...
    Άρτια εικόνα μπορεί να παραχθεί με μια φούστα/παντελόνι, μια μπλούζα, παπούτσια, μισό κραγιόν και σπαγκακι για τον Μάη στον καρπό...
    Όπως και δεν έχω καποιο θέμα με τις υπερπαραγωγές, ερμηνεία του χώρου αποτελεί η εμφάνισή μας, είναι θέμα επιλογής...
    Το αυτό ισχύει βέβαια και για το "και καλά υποβαθμισμένο" και καλά για άποψη...

    Οι μυστικές λέξεις πίσω από την εικόνα μας είναι δυο: μέτρο και ύβρις...
    Οι βασικότερες παράμετροι της αισθητικής, που κάπου αλλού μιλούσαμε γι' αυτήν, θυμάστε...?
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Λατρεύουμε λοιπόν αυτές τις ελάχιστες που υπηρετούν τον εαυτό τους ...

    Αλλά αγαπάμε και όσες δεν...
    Είναι καλύτερες από την τηλεόραση κι έχουν πιο πολλά κανάλια και χωρίς συνδρομή...

    Έχει κι άλλα...
    Εν καιρώ...
     
  12. desire

    desire No one like you https://youtu.be/aZcXD6bCK8U

    Μάτια ως επι το πλειστον και ο ψηλος τονος της της φωνης της ,ψευτικα νυχια,βλεφαριδες, κλπ με απωθουν και ας ειναι η Μις κοσμος.