Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Είσαι μία από τις Θεές του φόρουμ @nýchta μου, από τις πιο ενδιαφέρουσες, στα δικά μου τα ματάκια... 
     
  2. Λίγο το αλκοόλ, λίγο η παρέα, λίγο η κουβέντα, λίγο το θεϊκό πιτογυρο, λίγο τα λόγια του παπά, ήταν ωραία η nychta μας  
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δεν ξέρω αν είμαι out of the box ή in the box ή ο,τι   Αυτό είναι και το θέμα βασικά.

    Με τα σύγχρονα κριτήρια ή έστω και με τη μόδα μπορεί να μην είμαι. It's ok.

    Βασικά αυτό που σκεφτόμουν σήμερα είναι ότι μακάρι να μπορούσα να σας δείξω και τα πρόσωπα των άλλων γυναικών στη βάση. Νομίζω η μία είναι πιο όμορφη από την άλλη. Έτσι όπως είναι, με τα μαλλιά κομπο, κουρασμένες, με τα ίδια ρούχα 5 εβδομάδες, χωρίς μακιγιάζ, χωρίς καθρέφτες, χωρίς τίποτα. Άντρες γυναίκες.

    Και δεν το λέω γιατί έτσι θα έπρεπε να είναι για όλους, ούτε γιατί είναι το σωστό ή το καλύτερο. Το λέω γιατί τα χαμόγελα τους είναι φωτεινά και απίστευτα και κανείς δεν τους/μας κρίνει για τα ρούχα μας ή για το έξω μας  

    Νομίζω ότι ερωτικοι άνθρωποι είναι οι ελεύθεροι άνθρωποι. Οι χαλαροι άνθρωποι. Αυτοί που κάνουν τα πάντα γύρω τους ερωτικά από την παρουσία τους και μόνο και όχι το αντίστροφο. ^_^
     
  4. rosenrot

    rosenrot Regular Member

    Ααα εμένα απ την άλλη μ αρέσουν κ τα τακούνια κ το μακιγιαζ και τα βαμμένα νυχάκια !  

     
     
  5. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Aπό τη μία πλευρά, καλώς. Διότι βέβαια ούτε προσβολή υπήρξε, ούτε φυσικά πρόθεση, αλλά ούτε καν ένδειξη τέτοιας. Από που κι ως πού ;

    Από την άλλη, κακώς. Διότι έτσι άφησες εκτεθειμένη τη @brenda, η οποία μου την είπε, επειδή –τάχα- σου την είπα. Άλλη φορά να το ξέρω, να μη βάζω στα ποστς μου «αρχαία τσιτάτα», εάν δεν είμαι απολύτως σίγουρη ότι θα γίνω αντιληπτή.

    Κι όχι @brenda, με την παρέμβασή σου δεν «εισέφερες στην επικοινωνία» και δεν θεωρώ ιδιαίτερα πιθανό να ήταν αυτή η πρόθεσή σου. Grammar nazi δεν έχω υπάρξει, αλλά δεν θα βρεθώ και εγκαλούμενη επειδή έτυχε μια φράση μου να μη γίνει κατανοητή.

    -Κατανοητή ;
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Μάλιστα...Ό,τι πείτε.
    Χαλάω χατήρια εγώ; 
     
  7. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Η εμφάνιση είναι ένας παράγοντας που λίγο πολύ
    μας επηρεάζει στις επιλογές μας και στον τρόπο
    ζωής μας.

    Καθόλου ή απόλυτα, όχι. Αλλά σίγουρα σε κάποιο
    βαθμό ναι. Όπως επίσης, επηρεάζει και σημαντικά
    την όλη κοσμοθεωρία-αυτοπραγμάτωση μας.

    Και ακριβώς αυτό είναι που παρατηρώ, όπως λέει και
    ο νημοθέτης, παρατηρώντας το πως ντύνεται κάποια,
    τις επιλογές της, προσπαθώ να ερμηνεύσω το είναι της.
    Βέβαια, η εικόνα, παρέχεο ενδείξεις και όχι αποδείξεις.
    Πχ. η απουσία κοσμημάτων, μπορεί απλά να σημαίνει
    μια κάποια αλλεργία (οπότε χρειάζεται και κατάλληλη
    επιλογή κολάρου, αυτό είναι άλλη κουβέντα όμως).

    Είμαστε όμως γενετικά προγραμματισμένοι να μας
    απασχολεί η εμφάνιση. Είτε αφορά εμάς, είτε τις επιλογές
    μας. Αυτό που διαφέρει κάθε φορά, είναι η αισθητική και
    το τι σημαίνει όμορφο για τον καθένα. Και σε μεγάλο
    βαθμό, το τι θεωρούμε όμορφο, έχει να κάνει με το πως
    αισθανόμαστε εμείς με τους εαυτού μας.
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ανευ προσβολής, πραγματικά μου ακούγεται ιδανικό περιβάλλον για Μπρουσαλιότικο τρίφυλλο, παρτούζα και shibari στην παραλία. Αλλά εκεί είστε για δουλειά   .. Κάτι σαν το πλοίο της αγάπης χωρίς την αγάπη.

    Μετά την φωτογραφία και διαβάζοντας τα λόγια σου σε αυτό που κάνω quote ήμουν σχεδόν πεπεισμένος ότι άλλαξα γνώμη, ότι το φυσικό και πηγαίο ερωτικό είναι αυτό που αξίζει πραγματικά.
    Ώσπου σκροράλοντας έπεσε το μάτι πάνω στην φωτογραφία της rosenrot...

    Τώρα πιστεύω ότι ένας φυσικά όμορφος εξωτερικά άνθρωπος θα είναι πάντα ένας όμορφος εξωτερικά άνθρωπος άσχετα με την περιποίηση όπως ένας όμορφα εσωτερικά άνθρωπος θα είναι πάντα ένας όμορφα εσωτερικά άνθρωπος άσχετα με την μόρφωση. Η περιποίηση όμως είναι αυτό που κάνει έναν εξωτερικά όμορφο άνθρωπο ακόμη πιο όμορφο όπως κάνει και η μόρφωση σε ένα εσωτερικά όμορφο άνθρωπο το ίδιο.
     
  9. gentle_breeze

    gentle_breeze Regular Member

    Πολυ σωστές σκέψεις που αντικατοπτρίζουν μια καθημερινή πραγματικότητα  
     
  10. mandragoras

    mandragoras Regular Member

    Οραση, η αίσθηση που κυριαρχει ολων των αλλων. Οποτε δεν τιθεται θεμα, το εχει λυσει η φυσιολογια!
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Off topic αλλά αγαπητή @brenda αφενός θα σ'ευχαριστήσω για τη μετάφραση (όταν έπεσε το μάτι μου στο αρχικό ποστ της @Gloriana Majestica και μέχρι να το ξαναδιαβάσω προσεκτικά νόμιζα ότι είπε κάτι για τους thundercats) αφετέρου θα διαφωνήσω στην ένστασή σου.

    Καλό είναι να μαθαίνουμε και δεν είναι απαραίτητο ότι ο άλλος πουλάει μούρη αν χρησιμοποιεί μια λόγια έκφραση που γνωρίζει και ταιριάζει.

    Το πρόβλημα το έχω εγώ που δεν γνωρίζω την έκφραση και νομίζω ότι μιλάει για τους thundercats και όχι αυτή που την έγραψε!
     
  12. Μα γιατί το συνεχίζετε;
    Αφήστε και κάτι να πέσει κάτω, έχει λυθεί ήδη βρε παιδιά.