Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. skia

    skia Contributor

    ε, να μη κλειδωθεί και τρίτο νήμα; να τριτώσει το κακό, να λυθούν τα μάγια.
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Εκτός τού ότι ζήτησα προκαταβολικά συγνώμη, ζήτησα και εκ των υστέρων, νομίζω αυτό αρκεί.
    Η πρόθεσή μου βέβαια δεν ήταν να μην χρησιμοποιούνται τέτοιες εκφράσεις, τουναντίον, όπως λες, είναι καλό να μαθαίνουμε.
    Ούτε με την λογιότητα τα έχω, θα ήταν υποκριτικό εκ μέρους μου.
    Ευχαριστώ για την ευγενική διατύπωση τής διαφωνίας, ωστόσο.
    Κι εκεί κάπου, είναι το θέμα. 
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Να λοιπόν που επανήλθε αυτή η κακίστρω η αισθητική και με αφορμή την εμφάνιση, έβγαλε στη φόρα τα "άπλυτά" μας...
    Με τις λέξεις, και τον λόγο γενικότερα, κάτι θα καταφέρεις να "κουκουλώσεις", όλο και κάτι θα "στρογγυλέψεις", έναν τρόπο να το καλμάρεις το πράμα θα βρείς, με λίγα λόγια θα "συμμαζέψεις" πράματα και καταστάσεις για την πάρτη σου, που σε κάνουν να αισθανθείς άβολα ή που δεν γουστάρεις στο φινάλε γιατί έτσι.

    Όταν όμως τοποθετείσαι σε κάτι τύπου "τι σού αρέσει", οποιοδήποτε άτομο αισθάνεται χαλαρότερα θεωρώντας πως δεν υπάρχουν εκείνες οι ικανές και αναγκαίες συνθήκες που θα μπορούσαν να οδηγήσουν στο "μέσα" του.
    Και το θέμα δεν είναι να δούμε πως κάποιου, που του αρέσουν φερειπείν τα λουκούμια, να πούμε "σα δε ντρέπεται κοτζάμ μαντράχαλος, να του αρέσουν τα λουκούμια", το θέμα είναι η όποια συστολή/ενοχή αισθάνεται ο ίδιος για την προτίμησή του αυτή, το ότι δεν μπορεί ο ίδιος να πεί με λόγια τα τι και τα πώς και τα γιατί διαμορφ'ωνουν αυτή την προτίμησή του.
    Οι προτιμήσεις και τα αρέσω μας, είναι κατά κάποιον τρόπο, σε μια κουβέντα, μας καθίζουν στο ντιβάνι του ψυχαναλυτή των άλλων.
    Οι οποίοι άλλοι με το που λένε το κατιτίς τους για την πάρτη μας κάθονται στο δικό μας ντιβάνι, ακριβώς με την ίδια λογική που μάς κάθισαν αυτοί στο δικό τους.

    Κι εδώ αρχίζει το "τσάμικο"...
    Τα δυο μέρη που μπαίνουν σε μια τέτοια διελκυστίνδα, με το που θα δουν πως κάπου το πράγμα τους κάνει πιο διαφανείς, κάνουν τις σουπιές και αμολάνε μελάνι.
    Το μελάνι βολεύει, θολώνει τα νερά κι έτσι και τα δυο μέρη αποσύρονται μεγαλοπρεπώς για νέες περιπέτειες.

    Όταν λοιπόν πέφτει η ατάκα τύπου "χεσμένο τόχω το κομμωτήριο", πέφτει σαν μπόμπα διασποράς κατά προσωπικού, τα θραύσματα πάνε "πού σε πονεί και πού σε σφάζει"...
    Εγώ γουστάρω λοιπόν τα άτομα που τα θραύσματα δεν τα ακουμπάνε χωρίς να κάνουνε φιγούρες σαν στο Matrix που κάνανε κόλπα ζόρικα και δεν τση πιάνανε οι σφαίρες...

    Τα "κομμωτήρια" δηλαδή, απλά δεν "υπάρχουν" ως τίποτε άλλο, παρά ως διαθέσιμα μέσα/εργαλεία...
     
  4. brenda

    brenda FU very much

     

    Τώρα τι θες να πεις?
    Πως κάποιοι κάνουνε/με φιγούρα? 
    Έλααααα, δεν το πιστεύω... 
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Δεν είπα πως είναι σφαιρική η άποψή μου, ούτε με νοιάζει κιόλας (να είναι).
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μα φυσικά και δεν διαφωνούμε καλέ μου underherfeet.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Περίπτωση Naomi Cambell:
     

       
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Άσχημα δάχτυλα. -.-
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ε τώρα εντάξει..
    Αυτή και η Tyra Banks, εμετός.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Φυσικότατα...
    Ακόμα και η παραμικρότερη κίνηση, ρεφλέξ, αντίδραση, χουατέβα είναι αποτέλεσμα τουλάχιστον χιλιάδων ερεθισμάτων, εκατομμυρίων επεξεργασιών και δισεκατομμυρίων πράξεων διακοπτών (λέγονται και εγκεφαλικές συνάψεις)...
     
  11. skia

    skia Contributor

    όταν βάζω κραγιόν, μοιάζω κάπως έτσι    
     
  12. masterlord

    masterlord https://youtu.be/9qbRHY1l0vc

    Καλή η εμφάνιση αλλά μεγάλη σημασία έχει η αύρα η κίνηση η συμπεριφορά.