Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. brenda

    brenda FU very much

    It's in the eyes chico!
    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παρατηρήσω πρώτα απ΄όλα το βλέμμα της, τον τρόπο που αναπνέει, τις κινήσεις του στόματος, το χαμόγελο, τα δόντια της και τις κινήσεις της γλώσσας της, την αύρα που την περιβάλλει.
    Η φωνή είναι πολύ σημαντική, πρέπει να συνάδει με την εικόνα, όποια κι αν είναι αυτή.
    Οι κινήσεις των χεριών, η τοποθέτησή τους, η εκφραστικότητά τους, είναι πολύ σημαντικό κομμάτι της γλώσσας του σώματος.
    Όλο το σώμα μιλάει, ποιο εύγλωττα από τα λόγια, μου αρέσει να παρατηρώ εκφράσεις.
    Το στυλ που αποπνέει ενδυματολογικά και το πόσο συνάδει με το σύνολο.
    Σε μένα δεν θα άλλαζα τα μαλλιά, θα είναι πάντα κοντά και γκρίζα, μού αρέσουν έτσι, νιώθω ο εαυτός μου.
    Δεν ξέρω αν θα άλλαζα κάτι για κάποιον ή κάποιαν.

    Νομίζω πως οι άνθρωποι, ή μάς αρέσουν έτσι όπως είναι ή όχι.
    Βελτιώσεις πάντα είναι εφικτές, αλλά σε αυτές μάς οδηγεί η ανάγκη μας να αρέσουμε στους εκάστοτε παρτενέρ μας και πρέπει να είναι προσωπικές επιλογές κυρίως.
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πολύ παλιά το σώμα, παλιά το χαμόγελο, σήμερα η ομιλία.
    Για αυριο έχει ο Θεος  
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Νομίζω ότι δεν θα έσβηνα ποτέ το τατουάζ μου. Είναι μέρος της προσωπικής μου ιστορίας. Αλλά και πάλι νομίζω  

    Αρμονία. Το μέσα με το έξω. Και αυτό είναι πάντα αυτό που παρατηρώ στα γυναικεία ντυσίματα - εμφανίσεις.
    Δεν έχω χειρότερο από γυναίκες που τα ρούχα τις φοράνε και δεν τα φοράνε.
    Καλύτερα κιτς δηλαδή (σχεδόν καλύτερα)  
    Δεν μπορώ να βλέπω γυναίκες μέσα σε ταγιεροδικηγοροσυμβολαιογραφο ντυσίματα, μου προκαλούν ένα αίσθημα ασφυξίας, εξ ου και η πρώτη μου αίσθηση είναι "πιφ αντιπαθής"  
    Απεναντίας θαυμάζω άπειρα τις κλασάτες γυναίκες.
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πόδια/δάχτυλα πρώτα από όλα. Αν εγκριθούν αισθητικά τότε προχωράω στα υπόλοιπα.
     
  5. Θα ήθελα να παραθέσω την άποψη μου με ειλικρίνεια μιας και αυτό το θέμα με έχει
    απασχολήσει εσωτερικά

    Σαν άνθρωπος απέχω έτη φωτός από το ανδρικό πρότυπο της σημερινής κοινωνίας για
    πολλούς και διάφορους λόγους.Για αυτό προσπαθώ ανεπιτυχώς μάλλον να βλέπω πέρα
    από την εμφάνιση και να μην αφήνω τα πάθη μου να με τραβάνε από τη μύτη

    Παρατηρώ ταυτόχρονα ένα σύνολο χαρακτηριστικών πάνω της.Τα μαλλιά της,από το
    αν είναι περιποιημένα μέχρι πως τα έχει δέσει.Τα μάτια της και τον τρόπο που χρησιμοποιεί
    τα χείλη της όταν εκφράζεται.Αγαπώ τα όμορφα χαμόγελα και το καθαρό γέλιο

    Κοιτάζω το σώμα της και τον τρόπο που στέκεται στο χώρο.Ο τρόπος που κρατάει τα πράγματα
    της και το πως κάθεται

    Βλέπω τα δάχτυλα της και προτιμώ όσες έχουν περιποιημένα νύχια(δεν αντέχω την ονυχοφαγία)

    Το ντύσιμο της θα ήθελα να είναι κάτι που της ταιριάζει σωματικά και φυσιογνωμικά και δεν αντέχω
    καθόλου το χύμα
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    To μόνο που θα μου τραβήξει την προσοχή σε μια γυναίκα είναι πόσο εμπιστεύεται την φυσική εικόνα της. Αυτό συνήθως φαίνεται μέσα από την κίνηση της, το περπάτημα, την φυσικότητα του μαλλιού, την ημι- αδιαφορία της για το ντύσιμό της. Δεν κοιτάω σχεδόν ποτέ και δεν με τραβάνε εκείνα τα στοιχεία που την κρύβουν, όλα εκείνα δηλαδή που στο Ελλάντα απαρτίζουν την έννοια της "περιποιημένης' γυναίκα.

    Δεν υπάρχει κάτι που δεν θα άλλαζα στην εμφάνισή μου, αν χρειαζόταν, (εκτός από το να παχύνω).
    Τις περισσότερες φορές δεν με ενδιαφέρει να προσέξω την εμφάνισή μου. Μια χαρά τα βγάζει πέρα μόνη της χωρίς την δική μου παρέμβαση και με βγάζει γενικά ασπροπρόσωπη. Παρεμβαίνω μόνο καμία φορά λόγω επαγγέλματος ή σε εξαιρετικές περιστάσεις.
     
  7. ocean girl

    ocean girl ...Γευσιγνώστης προσωπικοτήτων...

    Σ όλη μου την καθημερινότητα παρατηρώ τον κόσμο γύρω μου και ειδικά τις γυναίκες..
    Γυναίκες ψηλές , κοντές , παχουλές , αδύνατες..
    Γυναίκες με καστανα , μαύρα , πράσινα , μπλε μάτια..
    Γυναίκες με κοντά , μακριά , ξανθά , μαύρα , καστανα μαλλιά..

    Όλες οι γυναίκες για μένα είναι υπέροχες αλλά αυτό που δίνω την μεγαλύτερη προσοχή μου είναι τα Μάτια και το Άρωμα / Μυρωδιά...

    Έχω κάνει σχέση με γυναίκα μόνο και μόνο επειδή η μυρωδιά του κορμιού της με μαγεψε σε συνδιασμό με τα υπέροχα μπλε μάτια της..

    Προσωπικά, πιστεύω ότι το άρωμα του κορμιού είναι η υπογραφή της γυναίκας.

    Με καβλωνει απίστευτα να περνάω δίπλα από γυναίκες και να μυρίζω το άρωμα τους, τα μαλλιά τους..

    Η εμφάνιση για μένα είναι το λιγότερο.
    Όλες μπορούν να φτιαχτούν , να βαφτούν.. λίγες όμως έχουν το "κάτι διαφορετικό"..
    Αυτό που θα με κάνει να χάσω το μυαλό μου..
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ξέρει κάποιος πού είναι αυτό το ...Ελλάντα..?
     
  9. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Λένε ότι τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα καθορίζουν σε μεγάλο βαθμό τη συνέχεια. Ή τουλάχιστον αν κάποια/κάποιος μας έχει κερδίσει και την/τον έχουμε κερδίσει αντίστοιχα με την 1η ματιά.

    Συμφωνώ προσωπικά και επαυξάνω. Ωστόσο και όσο τα χρόνια περνάνε (δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο) προσωπικά δίνω μεγάλη σημασία στο τι μου "βγάζει" η άλλη, στην "αύρα" της, το χαμόγελό της, τη γλυκύτητά της, το χιούμορ της.

    Δεν τη θέλω απαραίτητα όμορφη, άλλωστε αυτό είναι σχετικό από πολλές απόψεις. Όμως σαφέστατα τη θέλω ελκυστική, πρόσχαρη και προπάντων περιποιημένη. Να προσέχει τον εαυτό της στο μέτρο του δυνατού.

    Κάποιες λεπτομέρειες είναι εύκολο να τις επιμεληθεί αποκτώντας πρωτίστως η ίδια καλύτερη διάθεση αλλά και πετυχαίνοντας να τραβήξει επάνω της βλέμματα αλλά και έκδηλο ενδιαφέρον.

    Τα βαμμένα νύχια και τα περιποιημένα άκρα αποτελούν σημεία αναφοράς για μένα. Το ίδιο και το κομψό ντύσιμο, που τονίζει τη θηλυκότητα, χωρίς ωστόσο να προκαλεί ή να "φωνάζει".

    Τα ίδια φυσικά θα πρέπει να ισχύουν και για τον άντρα. Όχι, όχι, δεν εννοώ να βάφουμε τα νύχια μας αλλά να προσέχουμε το σώμα μας και την εμφάνισή μας.

    Ομορφιά προφανώς και δε μπορούμε να βρούμε ή να "αγοράσουμε" από κάπου, όμως ελκυστικοί, πρόσχαροι και ευχάριστοι μπορούμε, νομίζω, να είμαστε. Και πρέπει.
     
  10. Dasein

    Dasein Regular Member

    Η γλώσσα του σώματος για μένα είναι το παν - αυτό που μένει αν βγάλεις σκουλαρίκια, ρούχα, μακιγιάζ - η πιο ηχηρή και η πιο ειλικρινής δήλωση.  
     
  11. προσέχω αν φορούν στηθόδεσμο.
    εκτιμώ αυτές που δεν
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το συνειδητοποιημένο μποέμ στυλ.

    Δε θα ακολουθήσω ποτέ την κοινωνικοπολιτισμική έννοια της θηλυκότητας.

    Άνετη.