Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Μου αρέσει να παρατηρώ τους ανθρώπους γενικά όπου κι αν βρίσκομαι.
    Σε μια γυναίκα θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον ένα όμορφο πρόσωπο ή ένα όμορφο ντύσιμο, τα μαλλιά της, η μυρωδιά της καθώς και οι κινήσεις που κάνει , οι αντιδράσεις της σε οτιδήποτε συμβαίνει τριγύρω της εκείνη την ώρα.
    Μου αρέσει μάλιστα να σκέφτομαι και τι είδους χαρακτήρας είναι ή κάποια μικρή ιστοριούλα για αυτήν ( χαζεύω κάποιες φορές ).
    Δεν υπάρχει κάτι που δεν θα άλλαζα πάνω μου..θέλω να δοκιμάζω πράγματα και να πειραματίζομαι με την εμφάνιση μου.Ίσως τα αξεσουάρ-κοσμήματα που αγαπώ και χρησιμοποιώ πολύ.
    Επιλέγω την εμφάνιση μου συνήθως ανάλογα με το τι μου αρέσει στο μάτι , τι είναι άνετο για εμένα και τι δείχνει όμορφο πάνω μου
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    "Απαιτώ από μια γυναίκα όμορφη
    που ξέπεσε από ματαιοδοξία στη γραφή
    να δείχνει την προσοχή στην ποίηση
    που δείχνει όταν αγοράζει ρίμελ στο Χόντο.
    Τίποτε περισσότερο".

    Βασίλης Λαλιώτης


    Μια γυναίκα που αποτυπώνει
    τα βώματά της αγοράζοντας
    αυτό το κάτι από τον Χόντο
    είναι μια γυναίκα όμορφη.
    Εμφάνιση, η...

    cadpmpc
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Νομίζω δεν μου αρέσει καθόλου το καρμπον. Το τυποποιημενο. (Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το κατακρινω, απλά με κάνει να απορώ λίγο)

    Δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι, και στην συγκεκριμένη περίπτωση οι γυναίκες που είναι ίδιες. Ίδια ρούχα, ίδια μαλλιά, ίδια φρύδια (παναγια μου αυτή η μόδα με τα τεράστια φρύδια που είναι σαν τατουάζ - ειδικά στην Αγγλία, δεν έχω εικόνα για την Ελλάδα)

    Δεν με ενοχλεί τόσο "αισθητικά" όσο ότι με κάνει να νιώθω σαν να κάνεις μια ερώτηση σε 20 άτομα και τα 20 σου δίνουν την απάντηση που σου δίνει ο πρώτος. Είναι λίγο δύσκολο να το εξηγήσω.

    Με την εμφάνιση μας κάτι προσπαθούμε να πούμε. Ότι νιώθουμε όμορφα, ότι προσπαθούμε να νιώθουμε όμορφα, ότι είμαστε ή είμασταν κουρασμένοι, ότι έχουμε μια δύσκολη μέρα στη δουλειά, μια μέρα που θα έχει πολλές μετακινήσεις, ότι θα χρειαστεί να τρέξουμε να προλάβουμε το λεωφορείο ή ότι θα βρέξει ή θα έχει πολύ ήλιο. Οτι θέλουμε να γοητευσουμε κάποιον, ότι δεν μας αφορά ή δεν μας απασχολεί, ότι νιώθουμε άνετα σε ένα μέρος ή όχι.

    Οπότε το κεφάλι μου δεν μπορεί να καταλάβει πως διαφορετικές δηλώσεις μπορούν να γίνουν μέσω της ίδιας εμφάνισης. (Ελπίζω να βγάζει λίγο νόημα)

    Η άλλη λέξη που παρατήρησα σε αρκετά ποστ και μου έκανε εντύπωση ήταν η λεξη περιποίηση. Νομίζω τα συναισθήματα μου είναι ουδέτερα προς αρνητικά σχετικά με αυτή τη λέξη. Δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς σημαίνει και μου φαίνεται και λίγο καταπιεστικη;

    Αυτά για τώρα. Θα επανέλθω  
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ορθά το θέτεις.
    Η έννοια της περιποίησης πρέπει να λογίζεται μόνο αναφορικά με το πλαίσιο της υγιεινής. Είναι ανάγωγο να χαρακτηρίζεται κάποιος ως απεριποίητος επειδή δεν τηρεί τους στυλιζαρισμένους κανόνες ομορφιάς.
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Ναι αυτό εννοούσα, ευχαριστώ.

    Δλδ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι σημαίνει περιποιημενος;

    Μακιγιάζ, κομμωτήριο; Να μην έχεις γκρίζα μαλλιά ή να είσαι ξυρισμενος γυαλί;

    Δε ξέρω, μου τη δίνει  
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Σε ό,τι αφορά στη δική μου τοποθέτηση, όπου έκανα αναφορά στην περιποίηση, να (σου) διευκρινίσω τα εξής:

    Εννοώ να κοιταζόμαστε στον καθρέφτη πριν βγούμε και το κυριότερο να κάνουμε κάτι για μας. Κάτι, που μας αρέσει και μας ανεβάζει τη διάθεση. Και όχι κάτι, που καταντά ψυχαναγκαστικό και υποχρέωση (για ποιον άραγε);

    Η περιποίηση κατ'εμέ είναι θέμα ψυχολογίας μα και ουσίας. Καθαριότητα, υγιεινή και λίγη κομψότητα (όπως ο καθένας την αντιλαμβάνεται) δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν, νομίζω.

    Και αφορμής δοθείσης, μια που μίλησες για Αγγλία, αν και δεν έχω ζήσει εκεί, προσωπικά θεωρώ ότι δεν είναι δα και στην κορυφή σα λαός. Αντίθετα οι ελληνίδες και οι έλληνες έχω την εντύπωση ότι είμαστε αρκετά "κλικ" πιο πάνω στο θέμα αυτό. Προσέχουμε τον εαυτό μας χωρίς αυτό, επαναλαμβάνω, να κουράζει και να φτάνει στα όρια της υπερβολής. Όλα όμως παίζουν (ορθώς και δικαίως) το ρόλο τους  

    Goodmorning everybody  
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Θα πρέπει να φέρεις την εικόνα της απεριποίητης στο μυαλό σου για να καταλάβεις.
    Μαλλί ότι να είναι, μουστάκια, τρίχες στα πόδια και στις μασχάλες, νύχια μισοβαμένα και σπασμένα, ρούχα ότι να'ναι, ότι χρειάζεται δηλαδή για να διαφυλάξει κάποια την παρθενία της μέχρι την κλιμακτήριο.
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω πόσο διαφωνώ.

    Για να μην σου πω ότι (εκτός από το μουστάκι που έτυχε να μην έχω) όλα τα άλλα που περιέγραψες ισχύουν και για εμένα ακριβώς.
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αν δεν είχα δει ότι φωτογραφία έχεις δημοσιεύσει, θα έλεγα ότι σε πίστευα.
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Άρα το 90% των ανδρών είναι απεριποίητοι, n' est pas; Να υποψιαστώ ότι επιθυμούν διακαώς να διαφυλάξουν την παρθενία τους;  
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ευτυχώς το 90% των γυναικών δεν έχουν τις ίδιες αισθητικές απαιτήσεις από το αντίθετο φύλο, αλλιώς ακριβώς έτσι το έβλεπα να εξελίσσεται το πράγμα.
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Έχουν οι άντρες μισοβαμμενα νύχια;;;;