Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μήπως, λέω μήπως, θέτε να πείτε πως η εικόνα που προκύπτει σε οποιαδήποτε φάση/στιγμή, σας αρέσει να είναι συμβατή με το είναι σας, με το μέσα σας πα να πει αυτό, και να μπορεί, έστω από κάποιους/ες, να είναι αντιληπτή ως τέτοια και συνεπώς εσείς..?
    Αυτό δεν θέτε να πείτε..?
    Τα υπόλοιπα είναι μηχανιστικές περιγραφές κάποιας οπτικής/λογικής/σκεπτικού/θέσης/δήλωσης κατά το μάλλον ή ήττον ανοργασμικής, με το μπαρδόν δηλαδής...
     
  2. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Συμφωνώ απόλυτα, με εξαίρεση αυτούς που δεν ακούν το είναι τους και ψωνίζουν απο τα δημοφιλή πρότυπα του θεαθήναι
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Nομίζω ότι δεν είναι θέμα αισθητικών απαιτήσεων. Ακόμη το ανδρικό φύλο δεν έχει αντικειμενικοποιηθεί όπως το γυναικείο. Αλλά έχει ξεκινήσει η "ένδοξη" πορεία προς τον "περιποιημένο" άνδρα, κάτι οι αποτριχώσεις στέρνου και ποδιών, κάτι τα six pack, λίγο το γένι hipster, (ο Tom Ford έβγαλε make up και μολύβι φρυδιών, ειδικά για άντρες, μην τυχόν και τους πούνε θηλυπρεπείς). Ωσονούπω θα τρέχουν όλοι αντάμα άνδρες, γυναίκες για κομμωτήριο, νύχι -νύχι, ρίμελ και κορμί φιδίσιο.
     
  4. aimilia

    aimilia Iagos property

    Είμαι απ αυτές που μ αρέσει πολύ να παρατηρώ ανθρώπους
    Ιδίως έξω στο δρόμο στο τρένο στη στάση
    Αυτό που κάνεις κ εσυ πάνω κάτω..

    Η διαστροφή η δική μου είναι να δω τι λέει η μούρη τους τα μάτια τους το σώμα τους..

    Τι μπορεί να σκέφτονται
    Και πως γαμιούνται

    Το πρόσωπο λέει πολλά
    Οι ώμοι επίσης

    Βλέπω δυστυχία
    Βλέπω κούραση
    Άγχος
    Στρες
    Περιέργεια
    Ντροπή
    Ερωτηματικά
    Χαμόγελα
    Χαρά
    Ακαυλία
    Καύλα
    Αγωνία
    Χαλαρότητα
    Αποσυντονισμό
    Συντονισμό
    Θυμό
    Φρεσκάδα
    Μπαγιατισμό
    Μοσχοβολιά
    Τυραννία
    Άνεση
    Έρωτα

    Και αλλα πολλά

    Έχω δίψα να τα βλέπω . .
    Όπως επίσης και τι κάνουν μ αυτά...

    Πίσω απ όλα αυτά υπάρχει μια ολόκληρη προσωπική ιστορία
    Πόσο πολύ θα ήθελα να μπω στο μυαλό τους
    Να διαβάσω τη σκέψη τους
    Να δω πόσο κοντά είναι αυτό που βλέπω μ αυτό που υπάρχει μέσα στο λαβύρινθο της κάθε μίας εκεί έξω ..

    Γουστάρω να παρατηρώ γυναίκες στο πόσο ανοιχτές ή στρειδατες είναι
    Πόσο καλή σχέση έχουν με το κορμί τους ή όχι..
    Αν έχουν ωραία βυζια
    Μάτια
    Χείλια
    Κ τριμμένες φτέρνες

    Θαυμάζω αλαβάστρινα αγαλματενια πόδια.

    Το πόσο ωραία η άσχημα έχουν ντυθεί κ στριμωχθεί στα ρούχα τους
    Τι παπούτσια τα φοράνε..

    Μου αρέσει να υπάρχει συνδυασμός γυναίκα αυτοπεποίθηση κ καύλα
    Ότι και να φοράει γαμάτη θα ειναι

    Τέλος πάντων είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι για μένα ως γυναίκα να παρατηρώ γυναίκες
    Όπως επίσης και να βρισκω τα καλά τους σημεία λόγο της δουλειάς μου .

    Εγώ πως διαλέγω..
    Ως μια σκλάβα και Μόνο...

    Με την αισθητική Του
    Με τις καύλες Του
    Με τη διάθεση Του
    Την ώρα..
    Την περίσταση ...


    Σε εμένα τι θ άλλαζα. . .

    Μα τίποτα Φυσικά χωρίς την Άδεια Του

    Χωρίς την άδεια Του Αφέντη μου

    Μου χει αλλάξει ΌΛΟ το Μέσα μου
    Κ ταυτόχρονα άλλαξε ΌΛΟ το έξω μου

    Με την άδεια Του
    aimilia
     
    Last edited: 25 Ιουλίου 2017
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Είμαι πολύ χαρούμενος που το αναφέρεις, ειδικά δε επειδή είσαι γυναίκα. Η αντικειμενικοποίηση του αρσενικού φύλου αρχίζει και παίρνει πολύ ανησυχητικές διαστάσεις πλέον, το αρσενικό φύλο είναι το νέο θύμα του αδηφάγου καταναλωτισμού και δυστυχώς δεν υπάρχει καμία οργανωμένη αντίδραση. Είναι το λιγότερο αδιανόητο κάτι τέτοιο.

    Κάτι πρέπει να γίνει και να γίνει άμεσα.
    Σε ευχαριστώ που βοηθάς στην ανάδειξη αυτού του σοβαρού προβλήματος.
     
  6. folha

    folha deja vu

    Σε χώρους συνάθροισης ατόμων που δεν αλληλεπιδρούμε, δεν παρατηρώ καθόλου την εμφάνιση. Συνήθως είμαι βυθισμένη στις σκέψεις μου και... κοιτάζω, αλλά δεν βλέπω...

    Για να μου τραβήξει κάποιος το βλέμμα, πρέπει να είναι υπερβολικός: Υπερβολικά όμορφος ή υπερβολικά άσχημος, να ξεφεύγει από την επικρατούσα αισθητική.

    Δεν άλλαζα (και δεν αλλάζω ακόμα), παρά μόνο αφού τα "λιώσω", κάποια παπούτσια μου. Τώρα που το σκέφτομαι, παλιά πολύ παλιά, το πρώτο πράγμα που κοίταζα στην εμφάνιση των άλλων ήταν τα παπούτσια!

    Την εμφάνισή μου την επιλέγω με κύριο κριτήριο την άνεση και βεβαίως να μου αρέσει αυτό που βλέπω  
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Ναι, ας τα βάλουν τώρα όλα τα ''εντελώς καθαρόαιμα θηλυκά'' και με τους μετροσέξουαλ!
    Βρε συντηρητίκλα στους κόλπους του bdsm!
    Εμένα, όπως και σε κάποιους άλλους φαντάζομαι, μου αρέσουν.

    Να αποτριχώνονται, να μην είναι σαν αρκούδια, να έχουν καθαρά τα αχαμνά τους, δεν μάς αρέσει το θαμνώδες, να τήν τρώνε κι αυτοί την φρίκη του ξυραφιού, για να μην έχουν και παράλογες απαιτήσεις, να φροντίζουν και το φρύδι, το στυλάκι Καραμανλή είναι πασέ, όπως και οι τρίχες στ΄αυτιά, να έχουν προσεγμένα χέρια, γιατί όχι και μανικιούρ, εγώ κάνω συχνά στον μπαμπά μου, του αρέσει, ο πατερούλης μου που λέτε, είναι στρέιτ, καραστρέιτ (χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι άλλο πέρα από αυτό που λέω, προσοχή!), στα 84 βαδίζει πλέον, και παρόλη την ηλικία του, θα τον χαρακτήριζα μετροσέξουαλ, γιατί προσέχει απίστευτα την εμφάνισή του, την πρόσεχε εξαιρετικά σε όλη του την ζωή, θεωρώ πως δεν επηρεάζει τον ανδρισμό του κάτι τέτοιο, ξέρετε, έβαφε διακριτικά μαλλί, πρόσεχε να μην πετάει τρίχα και τέτοια, απεχθή προς τους νεάτερνταλ.
    Προσωπικά, ίσως και λόγω προτύπου, με απωθούν οι εντελώς χύμα και αφρόντιστοι άνδρες, ξέρετε, οι ''φυσικοί'' που ''μποχάνε'' τεστοστερονίλα, κενή νοήματος.
    Αλλά θαρρώ ότι ξεφεύγουμε από το νόημα του νήματος. Εξκιουζέ μουά, δεν άντεξα, με τόση ανδρίλα δω μέσα, μπούκωσα η έρμη.
     
    Last edited: 25 Ιουλίου 2017
  8. Μπρέντα, θαρρώ πως υπερβάλεις
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Σε ποιο ακριβώς σημείο αγαπητή?

    ΥΓ Βασικά όλο αυτό το κομμάτι της συζήτησης θα μπορούσε να μεταφερθεί στα ''αισθητικά πρότυπα συντρόφου''.
     
  10. Σε βρήκα λίγο επιθετική, λόγω ύφους.
    Ο άνθρωπος που προτιμά την φυσικότητα του δεν "μποχαει" απαραίτητα.
    Ούτε φυσικά οι περιποιημένοι σημαίνει πως δεν "μποχανε ".
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Ομοίως και ο άλλος άνθρωπος, που περιποιείται τον εαυτό του, κατά κάποιους υπερβολικά, δεν έχει κανένα πρόβλημα ταυτότητας φύλου ούτε και ''απειλεί'' την καθεστηκυία τάξη του ανδρισμού. Κι άμα θέλει να γίνει και αντικείμενο, ας γίνει, είναι δικαίωμά του.
    Εμένα δεν μου αρέσει το μάτσο στυλάκι, άλλες κόβουν φλέβες. Το θεωρώ φυσιολογικό, γούστα είναι αυτά. Αλλά κάποια από αυτά τα γούστα, τα προσωπικά, διατυπώνονται ως τα σωστά και τα υπόλοιπα θεωρούνται ''ανησυχητικά'' για το ανδρικό φύλο. Πιστεύω πως αποτελούν στερεότυπα, που πιο πολύ παγιδεύουν τους άνδρες. Ο καθένας ας είναι εμφανισιακά όπως θέλει. Δεν είναι η εμφάνιση που επικυρώνει μόνο τον ανδρισμό. Είναι πολύ περισσότερα πράγματα. Εξ΄ού και η δική μου η υπερβολή. Δεν πρόλαβα την προσθήκη του ποστ σου, συμφωνώ με το δεύτερο κομμάτι ωστόσο.
    Ο μαλάκας είναι μαλάκας, είναι μάτσο, είτε μετροσέξουαλ, αυτό είναι πέραν πάσης αμφιβολίας βέβαιο.
     
  12. Δεν αντιλήφθηκα ότι στο θέμα της αρρενωπότητας ήθελες να εστιάσεις, δεν αναφέρθηκα σε αυτό.
    Με τη σειρά μου, θέλησα να επισημάνω ότι απεριποιητος, βάσει στερεοτύπων, δε σημαίνει απαραίτητα βρώμικος ή άσχημος.
    Παρεξήγησα, με συγχωρείς.