Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Κανένα πρόβλημα, γι΄αυτό συζητάμε, για να συνεννοούμαστε. 
    Ούτε για μένα είναι ο απεριποίητος άνδρας, βρώμικος ή άσχημος. Λιγότερο ελκυστικός για μένα ναι, χωρίς αυτό να αποτελεί κανόνα για κανέναν άλλον ωστόσο. Ομοίως, αν εμένα μου αρέσει κάποιος που βγάζει τα φρύδια του, ή αποτριχώνει το σώμα του, προφανώς θα είναι λιγότερο ελκυστικός για κάποια άλλη γυναίκα.
    Δεν διατύπωσα εγώ την άποψη ότι κάτι τέτοιο είναι ''ανησυχητικό''. Εγώ αντιτέθηκα στην γενίκευση και στην κινδυνολογία στα περί ''ανδρισμού''.
     
  2. Έχω παρατηρήσει, πως όσοι άνθρωποι επιλέγουν να 'κυκλοφορουν' αφτιασιδωτοι, οι πιο κοντινοι στην φυσική τους εικόνα, συνήθως έχουν αυξημένη αυτοεκτίμηση.
    Προσωπικά, μου είναι απεχθές να φαίνεται ότι ο άλλος έχει πασχίσει πολύ για να αρέσει, ακόμη και στον ίδιο του τον εαυτό.
    Με προδιαθέτει κάπως αρνητικά, αν και δεν το επιθυμώ.
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Κοίτα, αν η φυσική σου εικόνα περιλαμβάνει τρίχα παπλωματέ, τότε δεν βλέπω κανέναν λόγο να υποφέρεις τα καλοκαίρια εσύ και αυτοί που είναι κοντά σου, δεν μου αρέσει ως αισθητική άποψη. Δικαίωμά τους είναι να την διατηρήσουν φυσική, αλλά εγώ προσωπικά, εδώ και κάποια χρόνια ειδικά, παρατηρώ με ανακούφιση ότι όλο και περισσότεροι άνδρες τα προσέχουν αυτά τα πράγματα, όχι λόγω ανασφάλειας, αλλά λόγω μίας απενοχοποίησης της ανδρικής περιποίησης και μίας απελευθέρωσης των αισθητικών προτύπων. Και δεν είναι μόνο για να αρέσει. Μπορεί να είναι για λόγους υγιεινής, ή για καθαρά πρακτικούς λόγους.
    Αλλά και το για να αρέσει, εμένα προσωπικά δεν με χαλάει. Κι εγώ αν ζούσα μόνη σε ενα νησί, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα αποτριχωνόμουν καθόλου. Εσύ?
     
  4. libra

    libra Regular Member

    Το πρωτο πραγμα που προσεχω σε μια γυναικα ειναι ο αντρας της
    Σε μενα δε θ αλλαζα τπτ
     
  5. Janine

    Janine Regular Member

    @brenda @nýchta Απολαμβάνω τη συζήτηση μεταξύ σας, να το πω, γιατί έχω βαρεθεί να πατάω like, ασχέτως απόψεων  
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μου αρέσουν, μου αρέσουν!  

    Αν και δεν ενστερνίζομαι τον όρο  
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Καλά πες τους αλλιώς εσύ, πες τους όπως θες. Σημασία έχει ότι σού αρέσουν! 
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τι; Θα σ'έχω αντίζηλο; Κάνε πέρα  
     
  9. Εγώ δεν φημίζομαι για την αυτοεκτίμηση μου.  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Κι εμένα μην κοιτάς που χτυπιέμαι για τα δικαιώματα των άλλων!
    Ούτε τα μαλλιά μου βάφω, ούτε ένα μποτοξάκι δεν έχω κάνει, αποδέχομαι αρκετά καλά για την ηλικία μου την φυσική μου εικόνα.
    Νομίζω με έχει βοηθήσει αρκετά στην αυτοεκτίμησή μου, αλλά μην μου πεις να βγω απ΄το σπίτι χωρίς κοσμήματα -άβαφη βγαίνω σημειωτέον-, με σκοτώνεις! 
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Κατά πως πάμε, θα πρέπει πια και οι άνδρες να σηκώσουν το ενεργοβόρο και χρονοβόρο κόστος του να είναι "περιποιημένοι" για να αρέσουν. Τί χάσιμο χρόνου, τί χάσιμο ζωής να πρέπει να αποδεικνύεις ότι αξίζεις ερωτικά ως γυναίκα και ως άνδρας, βαφοντας νύχια, τρέχοντας στα κομμωτήρια και λιώνοντας σε διαδρόμους και TRX, ει μη και σε ινστιτούτα αισθητικής....

    Σε προσωπικό επίπεδο δεν επίλεξα μια τέτοια διαδρομή. Αρχικά, στα νιάτα μου, εμπιστεύτηκα την δροσιά και την ορμή τους. Τώρα, στην αρχή της δύσης μου, εμπιστεύομαι το χρόνο που δεν έχασα σε αυτά και τον κέρδισα σε απολαύσεις, ώστε πια να έχω την ήσυχη αυτοπεποίθηση της όποιας εμφάνισής μου.
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Ψυχραιμία. Είναι πολλοί. Είμαστε λιγότερες απ΄αυτούς. Μπορούμε να έχουμε παραπάνω από έναν, αναλογικά, οπότε ουδείς λόγος αντιζηλίας.