Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α εντάξει διότι δεν είμαι "περιποιημένη" και θα με έτρωγες λάχανο  

    Αν και πιστεύω ότι τους θέλουν αρκετές  
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Καλά, κι εγώ μη νομίσεις ότι βγήκα από κανένα εξώφυλλο του ''Elle''  ή ότι ξημεροβραδιάζομαι στα σπα. Τα βασικά, τα πάνω-πάνω μόνο προσέχω. Η ουσία είναι αλλού άλλωστε, τα'χουμε πει αυτά. 
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εξαρτάται τι εννοείς "βασικά" διότι κι εκεί ενδεχομένως να έχω τις ενστάσεις μου  
     
  4. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Γενικά δεν είμαι παρατηρητική. Όμως, θα προσέξω μια άλλη γυναίκα αρχικά για το στήσιμό της, το βάδισμά της, τον «αέρα» της. Εάν έχει αθλητική κοψιά, θα την προσέξω περισσότερο (αλλά τηλέφωνα δεν πρόκειται ν’ ανταλλάξουμε ποτέ.)

    Δραστικές αλλαγές, επιπέδου «αλλάζω χρώμα μαλλιών από ξανθό σε μαύρο», θα το σκεφτώ αρκετά πριν τις κάνω (και τελικά θα τις κάνω). Τα υπόλοιπα είναι θέμα στιγμής και διάθεσης. Δεν θα κάτσω να βαφτώ για να πάω στο φούρνο, αλλά σε βραδινές εξόδους μου θα το φάω το μισάωρο, χωρίς να το θεωρώ χαμένο χρόνο, κάθε άλλο.

    Οι άντρες λένε συχνά ότι το πρώτο πράγμα που προσέχουν σε μια γυναίκα είναι τα μάτια της, τα χέρια της, η φωνή της και τέτοια γλυκά και ρομαντικά. Στην συντριπτική τους πλειοψηφία ψεύδονται ασυστόλως. Ο πρώτο πράγμα που, συνήθως, κοιτάζουν σε μια γυναίκα είναι τα πόδια της, ενώ καθώς πλησιάζει ο στόχος ακολουθεί στήθος και πρόσωπο και μόλις προσπεράσει γίνεται εξονυχιστικός ποιοτικός έλεγχος της οπίσθιας άποψης. Και σίγουρα προτιμούν τα ψηλοτάκουνα από τις σαγιονάρες. Εγώ πάντως φετίχ με σαγιονάρες δεν έχω ακούσει.  

    Η θεωρία ότι το να προσέχει μια γυναίκα την εμφάνισή της σημαίνει υποταγή στα πρότυπα ομορφιάς που θέλουν να μας επιβάλουν, δεν με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη. Τα «πρότυπα» ομορφιάς αυτής της δεκαετίας ήταν πάνω ή κάτω και πρότυπα ομορφιάς της προηγούμενης και θα είναι κατά πάσα πιθανότητα και της επόμενης κι αν είναι να μετακινηθεί ο πήχης, ψηλότερα θα πάει, όχι χαμηλότερα. Τα «πρότυπα» αυτά, καλώς ή κακώς, διαμορφώνουν σε μεγάλο βαθμό και το ανδρικό γούστο. Συνεπώς, είναι εξαιρετικά ευχάριστο το γεγονός ότι πολλές γυναίκες δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα πχ με το (μεγάλο) βάρος τους, αλλά θα πρέπει ταυτόχρονα να είναι αρκετά ρεαλίστριες, έχοντας συνειδητοποιήσει ότι το πρότυπο γυναικείας ομορφιάς της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας του 18ου αιώνα ίσως σήμερα να μην έχει την ίδια ακριβώς απήχηση στο αντίθετο φύλο.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Oι σαγιονάρες έχουν ένα σημαντικότατο πλεονέκτημα: καλύπτουν ένα ασήμαντο τμήμα του ποδιού βοηθώντας έτσι μια πιο ολοκληρωμένη και σφαιρική αποτίμηση του... 
    Τα ψηλοτάκουνα απο την άλλη μεσομακροπρόθεσμα εγκυμονούν κινδύνους για κότσια, στρεβλώσεις δακτύλων και άλλες παρεμφερείς δυσμορφίες.
    Με μέτρο κορίτσια!
     
  6. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    -Μήπως θέλεις να σου φέρνουν μαζί και μια ακτινογραφία άκρου ποδός, να είσαι σίγουρος για το περιεχόμενο ; Δυστυχώς, αγαπητέ @underherfeet, σε πραγματικές συνθήκες δράσης θα πρέπει να το ρισκάρεις, εμπιστευόμενος το ένστικτό σου. Συνήθως, εάν όλα, από το στρίφωμα της φούστας μέχρι το -πως το λένε το γύρω γύρω- του ψηλοτάκουνου φαίνονται εντάξει, τότε λογικά θα είν’ εντάξει και τα λίγα που δεν φαίνονται. Εάν όχι, είσαι όντως άτυχος και μάλλον θα πρέπει ν΄αναζητήσεις την τύχη σου στις σαγιονάρες.
     
  7. Prince

    Prince Purple Haze..

    Ψιλοτάκουνα forever !!!!
     
  8. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Εγώ πάλι που δεν κατάλαβα τη δυστυχία της σαγιονάρας νς του λογικά εντάξει ψηλοτάκουνου;;;;;
    Το περι ορέξεως το καταλαβαίνω, αλλά δυστυχώς;;;;;
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Άστες να τα φοράνε παντού και πάντα. Όταν μεγαλώνοντας θα έχουν παραμορφωθεί τα δαχτυλάκια τους, θα έχουν κοντύνει οι γαστροκνήμιοι και δεν θα μπορούν καλά-καλά να περπατήσουν, εμείς που τα κρατάμε για μια περίσταση χ,ψ, θα πετάμε!
    Υπάρχει και το μετά κορίτσια, σκεφτείτε το! 
     
  10. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    έχω δει μπόλικες τέτοιες περιπτώσεις (και από την δουλειά μου) που είναι κάτι πισωκούνες 4000 κυβικά! (μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, ίσα ίσα έχω και φίλους, αλλά πιάσατε το νόημα ! )
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Προφανώς αναφέρεσαι στην υποκρισία του "φαίνεσθαι" σε σχέση με το "είναι". Ο φανατισμός γενικά, σε ο,τιδήποτε, συχνά συνιστά υποκρισία. Οι πιο ακραίοι μάτσο, ομοφοβικοί τύποι, ας πούμε, βλέπε αυτόν τον γελοίο τον δικηγόρο που επιτέθηκε στις γυναίκες με τα παραπάνω κιλά, είναι μία τελειωμένη περίπτωση κακιάς αδερφής και μάλιστα καταπιεσμένης! Η ενοχή πίσω από την αντίληψη, οδηγεί σε τέτοιου είδους επιθέσεις. Έχουμε κι εδώ μία τέτοια περίπτωση, με επιθέσεις στην εμφάνιση άλλων μελών στο φόρουμ, περιμένω να δω ποιος άλλος εκτός από μένα θα ευαισθητοποιηθεί! Δείτε τον, κινείται ανάμεσά μας και απομονώστε τον γιατί είναι επικίνδυνος. Επιφυλάσσομαι να πω περισσότερα. Εύχομαι να μαζευτεί από μόνος του, να συνειδητοποιήσει ότι μία τέτοια επίθεση, είναι κατά βάση, μία ψυχική επίθεση που μπορεί να πληγώσει απίστευτα όποιον την δέχεται.
     
  12. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    @brenda αυτό ακριβώς !