Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφάνιση, η.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 17 Ιουλίου 2017.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αναρωτιέμαι ξέρεις αν την γυναικεία αισθητική είναι το αρσενικό απαιτούμενο εκείνο που την διαμορφώνει στο μεγαλύτερο βαθμό της.
    Δεν ήταν λίγες φορές εκείνες που παρατηρούσα πολλά ανδρικά κεφάλια να γυρνούν στο πέρασμα μιας πολύ θελκτικής γυναίκας και αυτές που ήταν στην παρέα μας να την κράζουν μέσες άκρες.
     
  2. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Αντιαισθητικό, υποδηλώνει δυσφορία. Αδιάφορο, σημαίνει αδιαφορία. Έτερον εκάτερον. Και δυοίν θάτερον.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν έχει σχέση το παραπάνω με αυτό που σου έγραψα. Καμία.
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μου φέρνει κάπως σε δυστυχία όταν κάποιος βλέπει παντού μεθοδεύσεις και συμφέροντα.
    Όταν είναι αναγκασμένος να ζει σε ένα κόσμο τόσο ξένο και εχθρικό για τις ιδέες και τα ιδεατά του.
    Αδύνατο να βιώσεις ηρεμία όταν είσαι διαρκώς στις επάλξεις σε ένα πόλεμο που δεν πρόκειται ποτέ να κερδηθεί, όταν παριστάνεις τον Δαβίδ σε μία κοινωνία γεμάτη Γολιάθ.
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2017
  5. Τι σημαίνει αυτό;
     
  6. Εν πάση περιπτώσει, αδιάφορο να το ακολουθήσω εννοούσα, Δασκάλα.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Από τα δύο, το ένα. Οι λακωνικοί Αρχαίοι είχαν φυλακίσει σε δύο λέξεις την τρίτη αρχή της Αριστοτελικής λογικής (περί αποκλειομένου μέσου). «Δυοίν Θάτερον»: Ένα από τα δύο (και τρίτο δεν υπάρχει).

    Προς @Gloriana Majestica : είμαστε εμείς....Αλλά είσταστε κι εσείς...
    Νόμιζα ότι οι μέρες που χρειαζόμασταν τον Γούγλη για να συνεννοηθούμε δω μέσα είχαν περάσει. Ωστόσο σου πιστώνω ότι μάθαμε κάτι χρήσιμο, παρόλο που την ψιλοείπες στην αγαπητή @nýchta , ασκόπως, κατά την γνώμη μου. Δεν μπορεί να εμμένουμε στο λεξιλογικό κομμάτι, στολίζοντάς το με ωραία αρχαία τσιτάτα, για να απομειώσουμε την άποψη τού άλλου. Δεν είμεθα φιλολογικό φόρουμ, σημειωτέον. Κι εγώ βάζω τα δικά μου -πιο απλοϊκά από το δικό σου ομολογουμένως-, αλλά όχι προκειμένου να ΜΗΝ με καταλάβει ο άλλος, ή για να ανατρέξει σε πηγές για να συνεννοηθούμε. Εγώ θα πρότεινα την αλληλοκατανόηση, σαν βάση επικοινωνίας, αν τελικά, αυτό που θέλουμε είναι να επικοινωνήσουμε, για να φτάσουμε σε ένα λογικό συμπέρασμα, ο καθένας με την συλλογιστική του και την άποψή του φυσικά. Όχι για να συμφωνήσουμε, αλλά για να κατανοήσουμε, τουλάχιστον. Αλλιώς, αν δεν θέλουμε να επικοινωνήσουμε, δεν είναι απαραίτητο να σχολιάζουμε.
    Συγχωρήστε μου και οι δύο την παρέμβαση, ελπίζω να συνεισέφερα έστω και κάτι στην επικοινωνία.
     
  8.  
    Χαλάλι.
    Τι είναι μια προσβολή μπρος στη γνώση!
    (Δεν το έξελαβα ως προσβολή, παρεμπιπτόντως)
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Στο μοναδικό μου μπάνιο για φέτος, με έπιασε ανασφάλεια ..

    Όλοι οι άντρες ίδιοι: Ξυρισμένα χέρια, πόδια, στήθος κι από πάνω μούσι. Και γύρω-γύρω φλαμίνγκο.

    Σαν μπονζάϊ μέσα σε φλαμίνγκο ένα πράγμα .. χαχαχαχα
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Χαίρομαι που δεν το εξέλαβες έτσι, αν και δεν μίλησα για προσβολή, ήταν πιο light, τύπου ''σου την λέω και λίγο γιατί δεν ήταν άψογο λεξιλογικά''.
    Κι εγώ διετέλεσα grammar nazi, τήν καταλαβαίνω σε ένα βαθμό.
    Είμαι βέβαιη ότι δεν είχε κακή πρόθεση η φίλη μας η @Gloriana Majestica , γι΄αυτό και παρενέβην. 
     
  11. Παιδιά, λίγη επιείκεια!
    Είμαι όμορφη, να είμαι και έξυπνη;
    Πάει πολύ!
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Λολ ρισπεκτ!