Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενέσεις και τρυπηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ntyrse, στις 28 Αυγούστου 2007.

  1. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά επιμένω πως οι ενέσεις(ενδομυικές ή ενδοφλέβειες) είναι άσχετες με το medical play. Τουλάχιστον μέχρι κάποιος να μου πεί ακριβώς πως χρησιμοποιούνται.
     
  2. medicalfetish

    medicalfetish New Member

    Οι ενεσεις ειναι αναποσπαστο κομματι του medical play και ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο το needle play. To medical play αναφερεται σε εξομοιωση ιατρικων τεχνικων και εξετασεων, ενίοτε με συμμετοχη bdsm στοιχειων, καθως επισης και σε doctor-patient roleplay.
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Ενέσεις και τρυπηματα

    Θα μπορούσες να αναφέρεις τεχνικές που να αφορούν ενδομυική ή ενδοφλέβεια ένεση και ποιά υγρά χρησιμοποιούνται;
     
  4. φετίχ10

    φετίχ10 Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    συμφωνώ sofia και mistress Syrah όσο για τι Mirella......πάει για διευθύντρια στο γενικό κρατικό!!!!!!
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    Ωνασειο!!!
    Και ειναι zofia και οχι sofia.
    Και Mistress Mirella και οχι σκετο Mirella!!!!
     
  6. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου

    χμ....αν και ολες αυτες οι διαφωνιες με μπερδεψαν καπως μπορω να πω και οντως διαβαζοντας και παλι πρεπει να ομολογησω πως δεν μπορω να μιλησω για ενεσεις αλλα για βελονες. Μεγαλη διαφορα.

    Οι βελονες δηλαδη η ακρη της ενεσης χρησιμοποιειται πανω στο παιχνιδι ναι, απο οσο γνωριζω και μεχρι την τωρα εμπειρια μου με τον Κυριο μου χρησιμοποιειται μονο επιδερμικα σε σημεια που το δερμα ειναι αρκετα ανθεκτικο σε κατι τετοιο. Μακρια απο φλεβες, νευρα κλπ. Αναλογος με το μεγεθος και το παχος της βελονας οπως επισης και το σημειο ειναι ο πονος/ηδονη. Σιγουρα σε τετοια παιχνιδια η καθαριοτητα οπως και η προσοχη ειναι παρα πολυ σημαντικη για να γινει με ασφαλεια.

    Προσωπικα ειναι μια τεχνικη την οποια στην αρχη φοβομουν παρα πολυ (η αληθεια ειναι πως ανατριχιαζα στην ιδεα και μονο), πλεον την αποζητω και μου χαριζει απιστευτη ηδονη.
     
  7. φετίχ10

    φετίχ10 Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    sorry zofia για το s.. ο δαίμονας του πληκτρολογίου......Mirella άντε και υπουργός υγείας....!!!!!!

    σε γράφω με το nick και όχι με το status.....ok! άλλη ιστορία αυτή....!!!!
     
  8. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    Δε πειράζει...έτσι κι αλλιώς, Σοφία με λένε. 
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    του εδωσε αφεση....
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    Καπου παει το μυαλο μου, η πολη που ζεις κλπ, αν και δεν νομιζω!!
    Θα ηταν φοβερη συμπτωση!!!!!!!!!!
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα


    Θα ερθει και η ωρα που θα μαθεις και για τις ενεσεις σκλαβιτσα μου προσωπικα, μην ανησυχεις πλασμα μου..... 
     
  12. dim2525

    dim2525 New Member

    Δεν ειμαι ειδικος του θεματος.Αλλα σιγορα κατι τετοιο για να το κανει καποιος πρεπει να εχει μεγαλη εμπειρια γιατι ειναι πολυ επικυνδυνο.Παντως εμενα δεν μου αρεσουν καθολου αυτα τα παιχνιδια,οσο εμπειρη και να ειναι καποια.