Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενέσεις και τρυπηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ntyrse, στις 28 Αυγούστου 2007.

  1. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    οι ενεσεις εχουν καποιο φαρμακο μεσα? φτιαχνονται οι υπο με το τρυπημα?
     
  2. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    Διάβασε τα προηγούμενα πόστ!
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μην κανετε πλακιτσα οσοι ασχολεισθε με βελονες ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλον.Απαιτειται σχολαστικοτητα στην αντισηψια της περιοχης που τρυπιεται.Οποιαδηποτε λυσις της συνεχειας του δερματος ,οσο μικρη και αν ειναι αποτελει δυνητικη πυλη εισοδου μικροβιων.

    Η Μistress Mirella περιεγραψε πολυ σωστα τους τροπους ενδομυικης και υποδορειου ενεσεως.
    Θα προσεθετα πως στην περιπτωση που κανουμε αναρροφηση και δουμε αιμα μεσα στην συριγγα ΔΕΝ βγαζουμε την βελονα,την στρεφουμε λιγο ,ξανακανουμε αναρροφηση και εφ'οσον αυτη τη φορα δεν αναρροφαται αιμα προχωρουμε στην εγχυση.
    Επισης,στην περιπτωση που δημιουργηθει "γρομπαλακι " η "μελανια" βοηθουν κομπρεσσες με μολυβονερο η αλουμινονερο, αλοιφη Lasonil και για τους οπαδους των εναλλακτικων θεραπειων κρεμα αρνικας.

    Ειναι ισως περιττο, αλλα θεωρω χρεος μου να επισημανω οτι ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιουμε συριγγες και βελονες ΜΙΑΣ χρησεως,τις οποιες και απορριπτουμε ασφαλως,αφου δηλαδη τις ξαναβαλουμε στο πλαστικο καπακι τους.

    Καλη διασκεδαση στους (οποιους) μερακληδες!!!
     
  4. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Ενέσεις και τρυπηματα

    οι βελονες ειναι σαν κι αυτες που βλεπουμε στις κωμωδιες....? μισο μετρο!!!!!!!!!???  
     
  5. KyriosGiorgos29

    KyriosGiorgos29 New Member

    επικυνδινο και με αρκετο πονο για την/τον sub...πρεπει να ξερει κανεις τροπους...
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Πραγματικα δεν καταλαβαινω τον λογο που ο απο πανω συνεχιζει να ποσταρει οτι βλακεια του ερχεται στο κεφαλι ανεξελεγκτα.
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Ενέσεις και τρυπηματα


    .... γιατι ειμαστε ενα δημοκρατικο φορουμ !  
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Λες εσυ τωρα...Εγω παλι πιστευω οτι το να μας αποκαλει καποιος αρρωστους και να το ανεχομαστε μονο δημοκρατικο δεν ειναι.Αποψη μου βεβαια.Τελοσπαντων δεν εχει και πολυ σημασια.
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Ενέσεις και τρυπηματα


    ... λεω και εγω κατι με χιουμορ ,
    μπας και το δει κανενας απο τους υπευθυνους ... πιο σοβαρα !  
     
  10. andreastopaz

    andreastopaz New Member

    Re: Απάντηση: Re: Ενέσεις και τρυπηματα

    Αγαπητή Σοφία ,

    οι ενέσεις είναι ένα από τα ωραιότερα μέρη ενός medical play.
    Η αλήθεια είναι οτι δεν το έχω κάνει ως παιχνίδι αλλά μου άρεσε πάρα πολύ όταν αναγκάστηκα να κάνω κάποιες ενέσεις σε μια πρωην μου.

    Τώρα αν θες να κάνεις παιχνίδι υπεύθυνα σου παραθέτω τον τρόπο (μέσα από ιατρικό βιβλίο).

    Λίγα λόγια για το Φετίχ με Ενέσεις.
    Παρόλο που οι περισσότεροι άνθρωποι ίσως να το βλέπουν λίγο καχύποπτα, το φετίχ με τις ενέσεις είναι αρκετά διαδεδομένο.

    Πρόκειται για υποκατηγορία του "ιατρικού" φετιχισμού (medical fetishism) του οποίου τα τυπικά σενάρια, εκτός από ενέσεις, περιλαμβάνουν κλύσμα, γυναικολογική εξέταση, τοποθέτηση καθετήρα, πρωκτική εξέταση και άλλες εξετάσεις παρομοίου τύπου. Η πρακτική των ενέσεων χρησιμοποιείται και στο BDSM στα πλαίσια του domination. Αν το αναλύσουμε φροϋδικά ίσως είναι κατάλοιπο, του "παίζουμε τον γιατρό" της παιδικής ηλικίας.

    Προσοχή! Μόνο με δύο ουσίες μπορούμε να γεμίσουμε την σύριγγα, ανάλογα αν επιθυμούμε να νιώσουμε επιπλέον πόνο ή όχι. Και οι 2 έχουν δοκιμαστεί και είναι πλήρως ασφαλείς σύμφωνα με ιατρικές μελέτες, αλλά και από προσωπική μου εμπειρία και αναζήτηση.

    Α) ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΝΕΡΟ.
    Το νερό αποτελεί το ποιο αγνό στοιχείο στη φύση. Υπάρχει σε όλους τους ζωντανούς (ζωικούς και φυτικούς) οργανισμούς.

    Στο ανθρώπινο σώμα το νερό περιέχεται σε ποσότητα 70% και στο αίμα 90%.

    Στις τροφές υπάρχει σε μεγάλο ποσοστό. Το γάλα π.χ. περιέχει 87%, οι πατάτες 78%, τα αβγά 74%, τα λαχανικά και τα φρούτα μέχρι 93% νερό.

    Μπορείτε να επιλέξετε το νερό, για μια απλή ενδομυϊκή ένεση χωρίς σχεδόν κανένα πόνο, εκτός από το τσίμπημα της βελόνας.

    Β) ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΧΥΜΟ ΛΕΜΟΝΙΟΥ.
    Ο χυμός του λεμονιού είναι λευκοπράσινος, πλούσιος σε βιταμίνη C με αντιμικροβιακή ενέργεια, κατατάσεται στις στυπτικές ουσίες, δηλαδή στα φάρμακα που χρησιμοποιούνται για την αντιμετώπιση των φλεγμονών. Επιπλέον, απορροφάται άμεσα από το σώμα χωρίς να προξενεί ερυθρότητα στο δέρμα.

    Όσοι διεγείρονται από την αίσθηση του πόνου προτιμούν τη χρήση λεμονιού. Κατά την εισαγωγή του, το άτομο που έχει δεχθεί την ένεση υφίσταται για ορισμένα δευτερόλεπτα έναν οξύ πόνο (μυαλγία).


    Δεν ξέρω αν σε κάλυψα για περαιτέρω πληροφορία ή εμπειρια μου μπορείς να μου απαντήσεις.
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Αν κάποιος αποφασίσει να ακολουθήσει τις παραπάνω συμβουλές, τουλάχιστον να μην χρησιμοποιήσει το αγνό νεράκι της βρύσης..
     
  12. andreastopaz

    andreastopaz New Member

    Πολύ Σωστά δεν το διευκρίνησα αλλά εννοείται αποστυρωμένο νερό ή φυσιολογικός ορός


    Ευχαριστώ Georgia

    Επίσης μόλις θυμήθηκα οτι μπορείτε άφοβα να χορηγήσετε και ενέσιμες βιταμίνες Β12. Ο πόνος βέβαια είναι μεγαλύετρος απο το νερό .


    Υ.Γ. Θα ήθελα να ανταλλάξω εμπειρίες πάνω στο θέμα όποιος / α θέλει είμαι ανοικτός στη κουβεντούλα

     
     
    Last edited: 25 Ιανουαρίου 2009