Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

'Ενα πολύ καλό βιβλίο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος proudslave, στις 1 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. proudslave

    proudslave Guest

    Δεν ξέρω παιδιά αν είναι το κατάλληλο site εδώ, αλλά ειδικά αυτό το βιβλίο νομίζω καλό ήταν να το διαβάζατε όποιοι βρείτε λίγο χρόνο. Λέγεται
    ''ΣΤΙΓΜΑ'' και είναι ενός πολύ 'επαναστάτη' κοινωνιολόγου, του Erving Goffman. Πρόκειται για μια μελέτη που συμπεριλαμβάνει πραγματικές μαρτυρίες ''διαφορετικών'' ανθρώπων (καλώς ή κακώς είμαστε κι εμείς διαφορετικοί ό,τι και να λέμε) και πώς τους αντιμετωπίζουν στην καθημερινότητα τους οι άνθρωποι του μέσου όρου. Αναφέρεται στην περιθωριοποίηση τέτοιων ανθρώπων και τα προβλήματα που αυτοί αντιμετωπίζουν στην καθημερινότητά τους (περιθωριοποίηση, ρατσισμός κλπ), αλλά και στο πώς οι ίδιοι αντιμετωπίζουν πολύ συχνά με περηφάνεια και θράσος την προσωπική τους ιδιορρυθμία.
     
  2. proudslave

    proudslave Guest

    Συγνώμη ξέχασα : εκδόσεις Αλεξάνδρεια.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Πολύ ενδιαφέρον proudslave, και για μένα στην κατάλληλη στιγμή γιατί πρέπει να αλλάξω το "Κωδικός Ντα Βίντσι" του Don Brown που μου έκαναν δώρο στη γιορτή μου. Αν δεν το έχετε ήδη διαβάσει, μη μπειτε στον κόπο. Της μίας χρήσης ανάγνωσμα είναι...
     
  4. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Θα διαφωνησω μαζι σου tender lilly. Eχει και μια ακομη σημαντικη χρηστικη αξια το βιβλιο αυτο του don brown. Μπορει καλλιστα να χρησιμοποιηθει ως χαρτι υγειας...  
     
  5. oscarwil

    oscarwil Guest

    Tender lilly, θα συνιστούσα το πόνημα του Dan Brown να προσφερθεί ως δώρο σε όλους, όσους θέλουμε να ταλαιπωρήσουμε. Είναι εμβληματικό της Νέας Εποχής: ακατάσχετο μπουρδολογικό παραλήρημα και από ιστορικοφιλοσοφική άποψη το υπόδειγμα της ανακρίβειας και της ακαταληψίας. Ίσως γι' αυτόν το λόγο υπήρξε άκρως ευπώλητο. Ο συγγραφεύς του είναι ο Τριανταφυλλόπουλος της λογοτεχνίας....
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Συμφωνω με τους προλαλησαντες για τον Κωδικο Ντα Βιντσι.Μιλαμε οτι το βιβλιο ειναι σκετη μπουρδα. Διαβασα ομως και το Ξενοδοχειο "Ιρις" που συστηθηκε σε καποια posts εδω και ψιλοαπογοητευθηκα...

    proudslave παω για το "στιγμα" την άλλη εβδομαδα..
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είμαστε διαφορετικοί; Δεν ξέρω τι νιώθεις εσύ, εγώ πάντως ούτε διαφορετικός νιώθω ούτε κοινωνός κάποιου συγκλονιστικού μυστηρίου.