Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 30 Δεκεμβρίου 2010.

  1. atasai

    atasai Regular Member

    Αγαπητή Κλαίρη,

    διάλεξα το γράμμα σου ανάμεσα σε τόσες άλλες αναγνώστριες γιατί ξέρω ότι το θέμα που θίγεις είναι κάτι που έχει απασχολήσει τόσες και τόσες γυναίκες που έχουν παράλληλη σχέση. Είναι η στιγμή που η σχέση δοκιμάζεται, που πρέπει να μιλήσετε ειλικρινά ο ένας απέναντι στον άλλο. Τελικά ήταν ένα απλό φλερτ, απόδραση από την καθημερινότητα;[...]

    Έλεος με το κοσμοπόλιταν.

    Μας ενδιαφέρει η μορφή της σχέσης στο συγκεκριμένο ερώτημα;

    Αν ναι, τότε ό,τι αποφασίσει ο ιδιοκτήτης της σκλάβας.

    Αν όχι, ό,τι αποφασίσει αυτή που έμεινε έγγυος. Αν δεν θέλει/μπορεί να κάνει παιδί, τότε μπορεί απλώς να κάνει μια έκτρωση. Shit happens…
     
  2. royal

    royal Regular Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Αγαπητή Κλαίρη.....
    Κατά την απόψή μου πρέπει να απαντηθούν κάποια σημαντικά ερωτήματα!!!
    α) Αγαπάς τόσο πολύ τον Master σου ώστε να μιλήσεις ανοιχτά στον σύζηγό σου και τα συνεχίσεις τη ζωή σου με τον Master σου??
    β) Αν ναι... μπορείς να ανταποκριθείς στις ψυχολογικές πιέσεις ΟΛΩΝ γύρω σου???
    γ) Ο ίδιος θέλει να σε ακολουθήσει σε πιθανή τέτοια απόφαση???
    δ) Εσύ το θέλεις πραγματικά αυτό το παιδί??
    ε) Αυτός το θέλει πραγματικά αυτό το παιδί??
    στ) Αν πάλι όχι........ σκατούλες...

    Όλα αυτά βέβαια σε περίπτωση που είσαι εσύ η εγκυμωνούσα!!

    Εμείς πάντως ήμαστε έξω από το χωρό... ακόμη και αν κάποιος από εμάς έχει βρεθεί σε αντίστοιχη ή παρόμοια έστω κατάσταση, σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να δώσουμε την σωστή απάντηση σ'αυτό το πρόβλημα..... γιατί απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!
     
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Συμφωνώ 100%. Με πρόλαβες...
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αγαπητό Κοσμοπόλιταν,

    Μια και λύνεις όλες τις απορίες των μελών αυτού του φόρουμ, μπορώ να θέσω κι εγώ μία δική μου; Πώς είναι δυνατόν κάποια να ισχυρίζεται πως είναι σκλάβα και παράλληλα να είναι παντρεμένη με άλλον; Με το φτωχό μου μυαλό νόμιζα πως το να είσαι σκλάβος σημαίνει πως αφιερώνεσαι αποκλειστικά στον Αφέντη σου. Πώς γίνεται να υπηρετείς κάποιον και παράλληλα να έχεις και μια άλλη, "δεύτερη" ζωή που εκείνος, εκ των πραγμάτων, δε μπορεί να ορίσει; Μήπως χρησιμοποιούμε όρους απλά και μόνο για να εντυπωσιάσουμε ή για να πείσουμε τον εαυτό μας πως μας ταιριάζουν;

    Μετά τιμής,
    Ένας απορημένος αναγνώστης
     
  5. vautrin

    vautrin Contributor

    Lady dragon, atasai, μοραστείτε το.


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    γιατί να μείνει έγκυος η σκλάβα .. εγώ μέχρι τώρα νόμιζα ότι η σκλάβα δεν κάνει sex με τον αφέντη της ..  
     
  7. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Re: Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας


    Μην μπερδευεσε....οι Αφεντρες με τους σκλαβους δεν κανουν σεξ!
     
  8. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    καλά τελικά νομίζω ότι θα μου άρεσε πιο πολύ να είναι αφέντρα .. θα είχα ενδιαφέρον .. θα ήμουν μια απαλή αφέντρα  
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    όχι πάντα
     
  10. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Η γνώμη μου είναι οτι για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα δε θα πρεπε να ζητάς τη γνώμη των αγνώστων (προς εσένα) αναγνωστών ενός φόρουμ, μιας και κανείς εκτός από τους δυο σας δε δύναται να λάβει θέση στην ύπαρξη ή μη μιας νέας ζωής
     
  11. latexsub

    latexsub New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    ΟΛΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΛΕ Το έχεις!

    Ουδέν σχόλειον....
     
  12. Enma

    Enma New Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Σε πρωτη φαση θα ηθελα να επισημανω οτι αυτο ειναι το πρωτο post που αναρτω, αν και παρακολουθω το site αρκετο καιρο. Αυτο ισως επειδη θεωρουσα μεχρι τωρα οτι μερικα πραγματα μενουν μονο μεσα στον οικο.
    Εν παση περιπτωση παμε στο θεμα.

    Η αγαπητη anthea με εκανε ν' αναρωτηθω κατα ποσο μια δραση που αφορα κατα κυριο λογο τη σεξουαλικη ευχαριστηση μπορει να εμπλεκετε και να επηρεαζει σοβαροτερα θεματα , κατα τη γνωμη μου παντα, κοινωνικα και προσωπικα, οπως:
    1) Η γεννηση ενος νεου ανθρωπου.
    2)Η απιστια σε μια εγγαμη σχεση.

    Το δευτερο μπορει να ακουγετε προιστορικο για μερικους αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

    Πιστευω οτι η κατασταση δε μπορει να αναχθει σε μια απλη BDSM συζητηση. Δεν ειναι ζητημα Master or Dominant. Τα εμπλεκομενα προσωπα ειναι υποχρεωμενα να αναλυσουν τα γεγονοτα και να λαβουν τις απαραιτητες αποφασεις, λαμβανοντας παντα υποψιν τις οικογενειες που εχουν πισω.