Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 30 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Διαβάζοντας τις απαντήσεις στο νήμα της anthea αλλά και λαμβάνοντας πολλά τηλεφωνήματα, τόσο εγώ όσο και η νηματοθέτρια, διαπίστωσα ότι μερικοί εξ υμών θεωρούν δεδομένη την εγκυμοσύνη της.
    Στους περισσότερους δεν πέρασε κάν απ΄το μυαλό ότι ένα νήμα όταν "ανεβαίνει" δεν είναι αποτέλεσμα προσωπικής εμπειρίας αλλά ίσως εφαλτήριο για συζήτηση και φυσικά όχι για αναθέματα.

    Εύχομαι, σε μυαλοφυγόδικους και μη, Καλή Χρονιά..  
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2010
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Γελάααασααααμεεεεεεεεεε!
     
  3. kardy_

    kardy_ Regular Member

    τι????δεν θα κανετε γυναίκα για το καμάρι μου????
    φτουυυυυ!!!!!
         
    Αντε καλή μας χρονιά και τα μυαλά στα κάγκελα!
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    είναι παντρεμένοι αλλά όχι μεταξύ τους ... στα αυτιά μου ακούγεται "η εμπιστοσύνη είναι ήδη νεκρή" .

    προσωπική μου άποψη ας γεννήσει ,πάσχουμε από γεννητικότητα ,αλλιώς καλύτερα έκτρωση ή να το δώσουν σε κάποιο στείρο ζευγάρι ...
     
  5. skia

    skia Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    μη μιλήσουμε για ανοικτόμυαλους λοιπόν ξανά. ένα νήμα όταν αναρτάται σε κατηγορία του discussion δεν σημαίνει πάντα ότι είναι και προσωπική εμπειρία. Π/πήραμε τηλεφωνήματα και μηνύματα που ρωτούσαν για τυχόν εγκυμοσύνη...
    είναι μία απλή και ξεκάθαρη ερώτηση,ένα απλό νήμα όπως τόσα άλλα.... τώρα αν αυτό δεν διασκέδασε κάποιους, λυπάμαι. θα φροντίσω στο επόμενο νήμα που θα ανοίξω να τους ψυχαγωγήσω κι αυτούς  ))
    εύχομαι σε όλους μία υπέροχη χρονιά με υγεία και χαρά πάνω από όλα.
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2010
  6. smari

    smari Regular Member

    Re: Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

      MasterPerris...δεν νομίζετε πως κάτι σαν το παραπάνω ειδικά εσείς
    δεν θα έπρεπε να έχετε ξεστομίσει???

    Μπορεί εσείς να ξεχνάτε εύκολα και να αλλάζετε απόψεις τακτικά και κατα πώς σας βολεύει αλλά αυτό δεν συναπάγετε πως ξεχνάμε και οι υπόλοιποι!

    Ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να δείχνουμε την στοιχειώδη έστω ευθιξία και ευαισθησία που επιβάλουν κάποια σοβαρά θέματα,
    ας παραμερίσουμε για λίγο το εγώ μας που πρέπει ντε και καλα να είναι πάνω από όλους και απο όλα.

    ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ!!!

    Αν μη τι άλλο είναι υποκριτικό....
     
     
  7. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    A! κακώς..εγω περιμενω βαφτισιμι.
    Αν δεν ειναι αποτέλεσμα προσωπικής εμπειριας, τοτε αναμένω να γινει.
    Δεν θα μου τάζετε και μετα θα μου ξε-τάζετε.


    Η Νονά
     
  8. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας



    Αγαπητή κουμπάρα
    ξέρω ότι θέλεις να κουμπαριάσεις μαζί μου για ευνόητους λόγους. Μπορούμε λοιπόν να προχωρήσουμε στο "3 φορές την εβδομάδα" χωρίς τα προκαταρκτικά.
    Μετά τιμής
    ο Κουμπάρος
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Κουμπάρε
    δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλα στην περιπτωση μας το 3 φορές την εβδομάδα αφορα εμενα κ την κουμπάρα, όχι εσενα  
    Εσύ θα κρατάς το παιδί.

    Η Νονά
     
  10. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας


    axaxxaxxxa.με "κόβεις" να στεναχωριέμαι; Φυσικά και θα κρατώ το παιδί και ειδικά αν είναι άνω των 18, θήλυ και κόρη κάποιου άλλου  
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    /me αφήνει το πλεκτό δίπλα της, στο πάτωμα
    Άλλη φορά το ζιπουνάκι, δεν πειράζει, καλύτερα έτσι  

    Πάντως προτιμώ να μιλώ επί προσωπικού και όχι επί θεωρητικού / υποθετικού γιατί όποτε μιλώ γενικώς κράζουν εμένα ενώ όταν μιλώ επί προσωπικού κράζουν τον Κύριό μου... 

    την καλησπέρα μου και καλή χρονιά σε όλους  
     
  12. Asimenios_Drakos

    Asimenios_Drakos Regular Member

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας


    Αγαπητέ Captain_Morgan χρόνια πολλά,

    Αν και δεν πήρα κανέναν τηλέφωνο διαβάζοντας αυτά που έγραψες προβληματίστηκα. Εσύ σε αυτά που λες δεν έχεις άδικο. Αλλά αν πήραν τηλέφωνο και ενδιαφέρθηκαν πιθανολογώ ότι το έκαναν για 2 λόγους:
    Οι μισοί από διάθεση κουτσομπολιού και οι άλλοι μισοί από πραγματικό ενδιαφέρον.
    Το ότι προβλημάτισε τον κόσμο εάν είναι πραγματικότητα ή προσωπική εμπειρία έχει να κάνει με το ότι στη χρονιά που πέρασε φάγαμε στη μάπα πολλές προσωπικές εμπειρίες από κάποιους που δεν φρόντισαν να σταματήσουν γιατί δεν κατανοούν ότι εάν θέλαμε να μάθουμε τις προσωπικές τους εμπειρίες και επιδόσεις θα τους ρωτούσαμε. Ο κόσμος πλέον από συνήθεια δεν μπορεί να ξεχωρίσει αν γράφεται στο BDSM discussion ή στο off topic ή στο personal experiences. Έχει μάθει να τα βλέπει όλα φλατ. Ελπίζω αυτό να αλλάξει με το χρόνο που έρχεται.
    Και επειδή το νήμα έχει πολύ καλό ερωτηματικό στόχο και αφού καταχράστηκα για εκτός νήματος κουβέντα τόση ώρα το χώρο θέλω να απαντήσω τα εξής στην ερώτηση:

    Βάση της ερωτήσεως η έννοια της σκλάβας δεν υφίσταται ή έρχεται σε δεύτερη μοίρα από τη στιγμή που δεν αναφέρει αν είναι επιλογή του Αφέντη της, εντολή ή διαδικασία στην οποία τη βάζει. Τότε λοιπόν ξεκινάμε με τον ορισμό της σκλάβας.
    Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση τα πάντα αντιμετωπίζονται όπως θα τα αντιμετώπιζε ένα αντίστοιχο vanilla ζευγάρι δύο διαφορετικών γάμων που έχει συνάψει σχέση. Εάν δεν υπάρχει η έννοια της εντολής ή της υποχρέωσης προς τον Master ή η απόφαση του Master να υποχρεώσει σε εγκυμοσύνη τη σχέση του τότε δεν ανακατεύεται και το BDSM στοιχείο.
    Το ότι κάποιοι έχουν κάποια status και ζουν μέσα σε αυτά δεν αλλάζει τη ροή της κατάστασης. Παρά μόνο αν γίνεται κάτι συνειδητά και υπό τους όρους του BDSM.

    Με εκτίμηση
    Ασημένιος Δράκος- Gorean Lord