Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιστροφή στα γνωστά λημέρια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 10 Ιανουαρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Χαιρετώ και πάλι όλα τα μέλη του forum.

    Με την αποχώρηση μου από εδώ για τους λόγους που γνωρίζεται οι περισσότεροι (να μην επανέλθω) έλαβα αρκετά mail από πολλούς /ές που προέβαλαν διάφορους λόγους για να ξανασυμμετάσχω.

    Σας ευχαριστώ!!!!

    Ποτέ δεν θα ήθελα να είμαι αιτία για να δημιουργηθεί τέτοιο πρόβλημα σε αυτόν εδώ τον ιστοχώρο..
    Η αλήθεια είναι ότι είναι ο μοναδικός στην Ελλάδα και πιστεύω ότι λειτουργεί σε αρκετά καλά επίπεδα και αυτό χάριν των moderatos αλλά και των users.
    Σκέφτηκα λοιπόν ότι για ένα λάθος δεν θα πρέπει να το στερηθώ (αλλά και να με στερηθείτε)!
    Το συγκεκριμένο λάθος αρκεί να μην επαναληφθεί σε εμένα η και σε άλλο μέλος.
    Τα λάθη είναι φυσικό να γίνονται ποίος είπε όχι?
    Ούτε οι moderators είναι αλάνθαστοι φυσικά.
    Το μόνο που με δυσαρέστησε είναι το ότι κανένας δεν είπε δημοσίως ότι έγινε λάθος (το να ζητηθεί συγγνώμη θα ήταν υπέρβαση!)

    Αν και είμαι Domme ευθαρσώς ζητώ συγγνώμη όταν κάνω λάθος κάπου.
    Και πιστέψτε με επειδή είμαι όντας παρορμητική και έχω και λίγο χαρακτήρα που τα "παίρνει" και εύκολα και σε συνδυασμό τα δυο αυτά με κάνουν να κάνω λάθη...
    Εχω ζητήσει συγγνώμη από άτομα γύρω μου η στο νετ. Αν όχι λεκτικά το έχω κάνει με την συμπεριφορά μου και έχω δείξει ότι έχω μετανιώσει για κάτι που έκανα η που εκτίμησα λάθος..
    Το συγγνώμη το θεωρώ προνόμιο λογικών και ανώτερων ανθρώπων και όχι απαραίτητα υποτακτικών και μόνο.

    Παρακάτω...

    Μερικοί με ρώτησαν αν η συμπεριφορά μου ήταν τέτοια επειδή η συγκεκριμένη moderator που έγινε η παρεξήγηση δηλώνει sub.
    Ε, όχι αυτό δεν το ανέχομαι ούτε να το σκέφτεστε..
    Ποτέ δεν συμπεριφέρθηκα διαφορετικά σε υποτακτικό η Κυριαρχικό άτομο με κριτήριο τον ρόλο τους. Δεν ήμασταν σε κανένα παιχνίδι.
    Αυτό από άλλα μέλη που με γνωρίζουν και προσωπικά αυτό μπορεί και να επιβεβαιωθεί.
    Σέβομαι το ίδιο και τους δυο. Δεν θεωρούμαι εξυπνότερη, ανώτερη κοινωνικά, κλπ επειδή είμαι η για καποιους που δεν με ξέρουν δηλονω Domme.

    Τέλος πάντων γυρίζω εδώ και το μόνο που ζητώ είναι:
    "Kάθε κίνηση που γίνετε από moderatos να γίνετε με ώριμη σκέψη και με σεβασμό στα άτομα και στο κάθε άτομο που γράφει και εκφράζετε εδώ και καταθέτοντας τα εσώψυχα του, έτσι όπως δεν θα μπορούσε πουθενά αλλού να το κάνει".
    Αυθαιρεσίες, παρεμβάσεις, ανούσιες και άσκοπες δεν πρέπει να γίνονται επειδή σε κάποιον /α κάτι δεν του παει καλά στο μάτι η στην σκέψη διότι προκαλούνται αναταραχές και αντί να γίνετε μια εποικοδομητική και ομαλή συζήτηση καταλέγει σε "κόλαση".

    Σεβαστές οι απόψεις, σεβαστές και οι επιθυμίες όταν αυτές δεν είναι εγκληματικές.
    (και όλοι ξέρουμε ποιες είναι αυτές).

    Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν και .... ομολογώ μου λείψατε.
    Αλλά...Αυτά τα "αλλά" να έλειπαν...

    Κonstantine ξέρεις ότι εκτιμώ την όλη προσφορά σου!
    Επίσης ξέρεις ότι την στηρίζω με όποιο τρόπο μπορώ!
    Όσο για το άτομο σου....δεν είσαι ο τύπος μου αλλά αυτό δεν έχει καμιά σημασία.
    (σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε - το έχω υιοθετήσει και εγώ)
     




    Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν και .... ομολογώ μου λείψατε!!
     
  2. scorpio71

    scorpio71 Guest

    διαβαστε προσεκτικα αυτα που γραφει η σμαρτ!!
    δεν γραφει ποτε χωρις λογο και γραφει επισης για να δειξει ανωτεροτητα.
    ισως αυτο ειναι τελικα που την κανει ανωτερη σαν χαρακτηρα.
    για το μονο που ειμαι σιγουρος λοιπον ειναι οτι το μονο προβληματα δεν θελει να δημιουργει πουθενα και ειδικα σε ανθρωπους και καταστασεις που τις αρεσουν.!
    ειναι μια γυναικα που ξερει τι παει να πει η λεξη σεβασμος και για αυτο και μονο ειναι πολυτιμη στην επικοινωνια μεταξυ ανθρωπων.

    εγω προσωπικα την θεωρω πολιτιμη οπου και αν βρισκεται οτι και αν κανει.
    τα καλα βιβλια δεν μπορει να τα διαβαλει κανεις ,ειδικα οταν αυτα συνεχιζουν να γραφουν συνεχως καινουργιες σελιδες!!!

    φιλια πολλα ευα μου!!
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    welcome back then, t'is a pleasure for us to be under your presence again mylady....
     
  4. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Καλώς επέστρεψες SM_Art_Lady , κακώς που έλειψες έστω και αυτό το λίγο διάστημα .
     
  5. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Ευτυχώς που πρυτάνευσε η λογική και τιθάσευσε το παρορμητισμό σου.
    Το κενό με την αποχή η μη συμμετοχή σου θα ήταν μεγάλο και η κοινότητα χρειάζεται το ενεργά μέλη.
     
  6. PD

    PD Regular Member

    Welcome Back SM_Art_Lady  

    Όπως είχα πει, πολλά από τα posts σου είναι χρήσιμα και με πολύ καλές περιγραφές και η παρουσία σου στην κοινότητα είναι ένα συν.

    PD
     
  7. Maley

    Maley Contributor