Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιχειρήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 16 Ιουνίου 2018.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όση δύναμη χρειάζεται κάποιος για να βάλει τις επιθυμίες του πίσω από τις επιθυμίες άλλου, τόση δύναμη χρειάζεται κάποιος για να οδηγήσει τις επιθυμίες του άλλου.
     
    Έτσι πιστεύω. Χρήσιμο εκ της χρήσης, όχι με την έννοια του ωφέλιμου.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μισό να βρω τα γυαλιά μου. (σίγουρα θα υπήρχε και μικρότερο μέγεθος font να διαλέξεις0
    ..
    Α ναι, συμφωνούμε. Με εξαίρεση την τελευταία σου αβεβαιότητα. Δηλαδή ποιος δεν θα δεχόταν κάτι τέτοιο και γιατί ?
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μερικές φορές, όταν τελειώνω παράγραφο με αποσιωπητικά, η γραμματοσειρά μετατρέπεται αυτόματα σε ελάχιστη, το μέγεθος 4 είναι μεγάλο, το 3 λίγο μικρό, σόρρυ.

    Επειδή η αντίληψη μιας απλής αλληλεπίδρασης ως παροχή υπηρεσίας σημαίνει ότι το είδος της σχέσης έχει προσδιοριστεί με κάποια αυστηρότητα. Έχω παρατηρήσει ότι αυτό πολλοί το αποφεύγουν.
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Οκ, και σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, η απορία μου μετακινήθηκε στο γιατί πολλοί να μην θέλουν κάτι τέτοιο, μόνο.
    Αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι που μπορεί να απαντηθεί.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είναι καθόλου θέση μου, για την ακρίβεια ανατριχιάζω και μόνο στη σκέψη. Από την άλλη ωστόσο αναγνωρίζω πως τα D/s & M/s δεν είναι για εμένα.

    Για άλλους όμως είναι.

    Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι το σωστό/λάθος πέρα από τη μαθηματική τιμή αλήθειας δεν έχουν άλλη αξία όταν είναι προαποφασισμένο πως τις αποφάσεις τις παίρνει το ένα μέλος της σχέσης.

    Προφανώς υπάρχουν και κάποια όρια μιας και μιλάμε για BDSM αλλά αυτά τα όρια δεν είναι ίδια για όλους.
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εγω το επιτρεπω. Αν μια αποψη ειναι καλη και εχει πρακτικη αξια η το θεμα δεν το γνωριζω σε βαθος, θα την υιοθετησω απο οπου και αν προερχεται, οχι μονο απο το υ που.. διαπλεκομαι.

    Βεβαια δεν μπορω να πω οτι μου συμβαινει συχνα. Παραμενει ομως, μια σπανια περιπτωση που δεν μπορει να αποκλειστει.

    Αλλωστε αγαπημενοι -ες, το δασος μετραει οχι το δεντρο. Μεσα σε ενα 24ωρο, υπαρχουν τοσες αλλες συγκρουσεις που μπορουμε να εφευρουμε για να σας τηγανισουμε....

    Επιχειρηματολογηστε λοιπον σωστα και με αποτελεσματικοτητα. Αν το δικαιουστε αντικειμενικα και αυτο που προτεινετε δουλευει καλα, θα την κερδισετε την μαχη, θα το δεχτουμε, αλλα να ξερετε οτι θα χασετε σιγουρα τον πολεμο  

    Και θα σας παρουμε ....ομηρους 
     
  7. Bess

    Bess .....

      
    Μας λείψατε!! Καλώς ξαναρθατε  
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ουσιαστικά όπως είχα πει, το υ προσφέρει τις γνώσεις, τις επεξεργασίες και τους προβληματισμους του στο κ.

    Φυσικά και το υ συζητά με το κ, αν αυτό θέλει το κ. Και φυσικά οι γνώσεις του υ μπορούν να πλουτίσουν τις γνώσεις και τις επεξεργασιες του κ, και αντίστροφα.

    Βεβαια, αυτό δεν συνιστά επιχειρηματολογία απέναντι σε μια απόφαση του κ.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πριν καμιά ώρα ξεκίνησα να πάω να πάρω την @Keiko Mika που σχολούσε από τη δουλειά. Βγαίνοντας έξω με περίμενε η χαρωπή οικογένεια των αγριογούρουνων που έχει εμφανιστεί στην περιοχή μας εδώ και δύο μήνες και δεν λέει να ξεκουβαλήσει. Ακολούθησε ο εξής διάλογος:

    Κάπρος: χρμφφμμφμφμ
    Εγώ: Κάτσε καλά μεγάλε και είμαι σε δίαιτα και σε βλέπω σαν ξερολούκουμο
    Κάπρος: χρμφμφμμφμφ
    Εγώ: Ρε θα φύγεις ή θα έχουμε άλλα;
    Κάπρος: χρμφμφμφμφμ
    Εγώ: Καλά, τότε θα εξηγήσεις εσύ στην @Keiko Mika γιατί την άφησα να περιμένει σα τον μαλάκα στο σταθμό.

    Δεν σας κάνω πλάκα, ο κάπρος έκανε μεταβολή, πήρε την οικογένειά του (6 μικρά + τη μαμά) και έκοψαν ρόδα μυρωμένα.

    Είδες τι μπορεί να κάνει το σωστό επιχείρημα;


    *** εννοείται ότι αυτός ο διάλογος γινόταν με εμένα πίσω από την πόρτα και τον κάπρο σε απόσταση 5 μέτρων. Μπορεί να τον φανταζόμουν στη γάστρα αλλά δεν είμαι αυτοκτονικός.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Εεεετσι.... Γιατί αν πάρει φόρα δε σταματάει για τίποτα...
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    αφορά σε διάλογο ομολόγων.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, εγώ είμαι ήμερο γουρούνι!