Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιχειρήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 16 Ιουνίου 2018.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Άλλο πράγμα η Ιθάκη και άλλο το ταξίδι προς αυτήν και πλέον διάφορο, ο ευσεβής πόθος να κάνεις το ταξίδι.
     
  2. Επειδή μιλάτε για όρια ,θεωρώ πως ολοι μας,είτε Κ είτε υ ,έχουμε όρια σαν ανθρωποι .
    Οι υ μπορει να σου εκφράσουν πως ειναι πολύ δύσκολο για αυτούς να κάνουν το χ πραγμα, όπως επίσης μπορει να σου πουν πως εχουν οριο στο ψ πραγμα .
    Εγώ προσωπικά,Θα τον φτάσω σε ένα σημείο όπου θα του επιβάλλω να κάνει το πολυ δυσκολο για αυτον πραγμα ,αλλα σιγουρα δεν θα του επιβαλλω να ξεπερασει το όριο που μου εχει πει πως εχει.
    Βεβαια εγω συζηταω απο το ξεκίνημα ποιες είναι οι κόκκινες γραμμές και έτσι γνωρίζω αν και τι μπορεί να κάνει ο καθένας..Και μιλαω για σχέσεις D/s και όχι απλά μια συνάντηση.
    Ως προς τα επιχειρηματα,σιγουρα δε με ενδιαφερει να μου πει γιατι δεν θα ήθελε ή δεν θα επρεπε να του κανω το οτιδηποτε (εφοσον δεν ειναι κοκκινη γραμμη του) γιατι κουμαντο κανω εγω σε αυτη τη σχέση ..αλλα σιγουρα θα ηθελα να μιλαω μαζι του για πραγματα της καθημερινότητας,πολιτικα,κοινωνικα κλπ κλπ,γιατι με ενδιαφερει να ακουω τη γνωμη του για τετοιου ειδους θεματα.
    Γενικότερα ομως εξαρτάται από το τι θελει το Κυρίαρχο άτομο.. αν θέλεις να έχεις ένα εξυπνο ,πνευματωδες,σκεπτόμενο υ ή αν θέλεις να έχεις ένα υ οπου δεν πολυστροφαρει και που θα δίνεις μόνο εντολες και θα τις εκτελεί.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Ίσως να θέλει το Κυρίαρχο άτομο να έχει ένα έξυπνο, πνευματώδες, σκεπτόμενο υ που να του δίνει εντολές και να τις εκτελεί.
    Έτσι μου αρέσει περισσότερο.
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    Σε επίπεδο συνειδητότητας η 2η κατηγορία υ "στροφάρει" καλύτερα.
     
  5. Μα αυτό είναι αυτονόητο,για υ μιλαμε μεσα σε D/s σχεση.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    κακά τα ψέματα: ένα έξυπνο, πνευματώδες αντικείμενο εκπαιδεύεται αποτελεσματικά και γρήγορα, απαλλάσεται από φοβίες, αναστολές, εμμονές, ενδοιασμούς, φόβους, ελευθερώνεται δηλαδή και υπηρετεί. τα τούβλα εκπαιδεύονται δύσκολα και χρονοβόρα.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Υποκειμενο. Δεν ειναι πραγμα. Οι Κ αγαπαμε τα υ μας. Οι γαμηκουλες προφανως βλεπουν μονο το σεξ. Οτι ναναι.
     
  8. Διαφωνω στο αντικειμενο,σε ολα τα αλλα συμφωνώ απόλυτα.
    Πέραν τούτου όμως,για εμένα είναι πολύ σημαντικό να έχω ένα έξυπνο υποτακτικο ατομο να με υπηρετεί, γιατι αντικατοπτρίζει και την εικόνα μου και θεωρώ επίσης πως και ένα υποτακτικο ατομο θελει να τον "κουμανταρει"μια/ένας έξυπνη/ος Κυρίαρχη/ος και όχι ένα "τουβλο" όπου θα είναι αψογη/ος απλα στο πρακτικό κομμάτι αλλά κενη/ος πνευματικώς.
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    περί του γούστου ενός εκάστου δεν μου πέφτει λόγος.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σαφεστατα !
    Εμαθες ομως, εκ παραδρομης, οτι το υ δεν ειναι ... αντικειμενο !
    Χρησιμο το νημα.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ιδεολογικά συμφωνώ πλήρως. That been said, ο εξανδραποδισμός έχει ασαφή όρια. Μπορεί να ανατριχιάζω στη σκέψη -και πιθανώς κι εσείς- ωστόσο υπάρχουν άλλοι που το βλέπουν διαφορετικά.

    Στα μάτια μου ο σ είναι υποκείμενο. Μέσα στην M/s σχέση είναι ο,τι θέλει ο M.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    θα παω την Κυριακη να παρω 3-4 καινουργιες σκλαβες. Ελα να δεις πως τις διαλεγουμε. Τις κοιταμε στα δοντια να δουμε αν ειναι αληθινα ή σαπια, ζουλαμε τα βυζγια να δουμε αν ειναι σφιχτα, κλπ.
    Οταν παρω 2-3 καλες. και φτασω σπιτι, θα πεταξω τις παλιες απο τη γεφυρα.

    Μηπως θα επρεπε να καταλαβεις οτι αποψεις σαν κι αυτες, ειναι για να κανουμε πλακα και μονο ? χμ ?