Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιχειρήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 16 Ιουνίου 2018.

  1. skia

    skia Contributor

    Προφανως και δε θα το καταφερει. Ειμαι σιγουρη ομως οτι η πλεοψηφια των υπο περναει απο σταδιο της προσπαθειας αμφισβητησης/αποδομησης τουλαχιστον μεχρι να το παρουν αποφαση.
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Και εγώ  
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Λες το safeword και ησυχάζεις  
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Η ενδυνάμωση είναι κάτι που γίνεται σε κάτι που υπάρχει λογικά. Δεν μπορείς να ενισχύσεις κάτι που δεν υπάρχει.
    Η καλή αυτοπεποίθηση είναι ένα πολύτιμο συναίσθημα όπως και να το κάνουμε.

    Έχω τους προσωπικούς μου λόγους να θεωρώ ότι είναι ακόμη πιο πολύτιμο για συγκεκριμένα στάτους.
    Δεν ήταν πρόθεση μου να φανεί τόσο απόλυτος ο λόγος μου, δεν είναι ότι έχω γνωρίσει όλες τις υποτακτικές στο σύμπαν και έχω καταγράψει ολονών την αυτοπεποίθηση.


    Μμμ..
    Ένα ομιλών διαδραστικό τραπεζάκι που έχει και απεριόριστες γνώσεις.. προσθέτω και μία θύρα usb από battery pack (λογικά κυλινδρικού) να εξέχει από μία θύρα του μικρού τραπεζιού και φτιάχνω την ονειρική εικόνα.

    Αραλίκι, τα πόδια στο τραπεζάκι, σπέσιαλ φραπού με τρεισήμισι παγάκια και σπαστό καλαμάκι, φορητός, community, το xiaomi να φορτίζει και την subsiris για όλες τις απορίες.
    -subsiris τι καιρό θα κάνει σήμερα στα Πυργαδίκια ?
    -μπλα μπλα μπλα
    -subsiris τι λένε τα προγνωστικά για την Πορτογαλία αύριο ?
    -μπλα μπλα μπλα
    -subsiris πως θα γίνει να πείσω τον revenant να αφαιρέσει την επιλογή Mark forums read από το φόρουμ ?
    -μπλα μπλα μπλα

    Οκ, το ξεχείλωσα αλλά όντως κάτι τέτοιο θα ήταν ονειρικό για μένα και πραγματικά θα χαιρόμουν ένα κυριαρχικό που θα είχε μία τέτοια πολυχρηστική sub στην κατοχή του.
    Στην δική μου περίπτωση ωστόσο, με όποια υποτακτική και αν διαχειρίστηκα πρόσφερε πολλά στην σχέση και στο δόσιμο της η αίσθηση ότι μου είναι ολοένα και πιο χρήσιμη για ολοένα και κάτι περισσότερο.


    Δυστυχώς είμαι στην δυσάρεστη θέση να διαφωνήσω για δεύτερη φορά για το ίδιο πράγμα στο ίδιο νήμα.  
     
  6. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    @estelwen με ενδιαφέρουν συλλογιστικές ανθρώπων που έχουν στοιχειώδη ευγένεια απέναντι σε άτομα που δεν γνωρίζουν. Μάντεψε αν με ενδιαφέρει η δική σου..
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θέλετε να υποδείξετε σε ποιό ακριβώς σημείο της ανάρτησής μου δεν ημουν στοιχειωδώς ευγενική απέναντι στο άτομό σας;
    Ή μήπως εννοείτε ότι η συλλογιστική μου άσκησε κριτική στην δική σας, και δυσαρεστηθήκατε;

    Έχει ενδιαφέρον: η απάντησή σας δείχνει ακριβώς ίδια με αυτά που κάνει ο Κώστας/Κυριάκος των στιχομυθιών σας. Προδικάζει, θίγεται, παρερμηνεύει.

     
     
    Last edited: 19 Ιουνίου 2018
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στον καθολικισμό ο πάπας έχει το αλάθητο.

    Δεν είσαι καθολικός; Δεν το δέχεσαι. Καλά κάνεις. Αλλά για τον καθολικό ο πάπας εξακολουθεί να έχει το αλάθητο ό,τι και αν πιστεύεις εσύ.

    Γιατί; Γιατί ό,τι κάνει είναι -κατά το δόγμα τους- de factο σωστό.

    Στην Κ/υ σχέση ο Κ έχει το αλάθητο. Όχι σε σχέση με το σύμπαν αλλά σε σχέση με την εν λόγω σχέση. Το αποδέχεσαι ή όχι δεν έχει σημασία, σημασία έχει τι αποδέχονται τα μέλη της σχέσης.

    Ανατριχιάζεις στη σκέψη; Κι εγώ μαζί σου. Ούτε εσύ ούτε εγώ κάνουμε για τέτοιες σχέσεις. Δεν είναι όλα για όλους.
     
    Last edited: 20 Ιουνίου 2018
  9. skia

    skia Contributor

    Κι επιμενω.... θεωρητικα εχει το αλαθητο. Στη πραγματικοτητα ; Ο Κ δε παιζει να κανει καποιο λαθος;
     
  10. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πιστεύω ότι οι τοποθετήσεις σας είναι λανθασμενες.

    Η.βδομάδα σε εσύ είναι σαν ολες.τις σχεσεις. Πρέπει να ταιριάζουν καταρχήν τα άτομα ως ατομα. Μετα.πρέπει να ταιριάζουν στα του βδσμ. Αν αυτά τα 2 γινουν, τότε εύκολα το υ θα αποδέχεται τη γνώμη του Κ.

    Αλλιως η σχέση είναι καταδικασμενη εξ αρχης.
     
  11. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Η βδσμ σχεση ενοουσα
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αδιάφορο. Η απόφαση είναι δική του. Αυτό σημαίνει παράδοση ελέγχου, δεν είσαι για να κρίνεις, είσαι για να εκτελέσεις.