Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερώτηση παράπλευρη στο θέμα "BDSM και συμβίωση"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος gaby_m, στις 19 Νοεμβρίου 2017.

?

Θέλετε τη συμβίωση με το D/s ταίρι σας;

  1. Ναι

    26 vote(s)
    74,3%
  2. Όχι

    5 vote(s)
    14,3%
  3. Εξαρτάται. Από τί; Απαντήστε στο νήμα παρακαλώ

    4 vote(s)
    11,4%
  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Αν ένα ζευγάρι τα έχουν βρει μεταξύ τους θα προσαρμόσουν και θα βρουν εκείνοι τον τρόπο προσαρμοζόμενοι και D/s και ό,τι τους τραβά η καρδιά τους να απολαύσουν μαζί. Με παιδιά ή χωρίς.

    Τίποτα δεν εμποδίζει δυο ανθρώπους που θέλουν να είναι μαζί να ζήσουν πράγματα μαζί, όπως τους ταιριάζει και έχουν συναποφασίσει εκείνοι. Όπως γουστάρουν εκείνοι να το πω απλά και χωρίς να πέφτει λόγος σε τρίτον.

    Ό,τι όνομα και όποια μορφή και αν πάρουν ή τους δώσει κανείς αυτών των πραγμάτων.
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2017
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ενδιαφέρουσα ερμηνεία της αποσύνδεσης χρονικής διάρκειας σχέσης με επιθυμία συμβίωσης και υποθέτω ορθή. Η συναισθηματική ασφάλεια, πάντως, βασική συναισθηματική ανάγκη, πρώτιστη και η συνηθισμένη αιτία που πολλοί ζουν σε δυστυχισμένες κατά βάση σχέσεις επί χρόνια, είναι συνάρτηση του χρόνου και μόνον (Πιντέρης). Εκτός από αυτό, έχω μια βαθιά αντίσταση σε οτιδήποτε θα μπορούσε, επεκτεινόμενο, να θεωρηθεί εργαλειακή χρήση του άλλου ή της σχέσης. Καθορίζω την στάση μου όσον αφορά μια σχέση ανάλογα με την σχέση και όχι ανάλογα με περιβάλλον και συνθήκες και ανάγκες μου που προκύπτουν εξωγενώς. Δεν ήταν πάντα εύκολο, όμως μου βγήκε σε καλό. Φυσικά οι απόψεις μπορεί να διαφέρουν  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ως προς τι;
     
  4. lexy

    lexy .ti.va.

    Κυρίως ως προς την επικοινωνία μα και την εγγύτητα. Ο προσωπικός μου απολογισμός αυτό λέει. Είναι πολύ πιο απαιτητικό το μεκοιταςστιςπιοαπιθανεςφασεις μου D/s, μα αυτό είναι ο τρόπος που εγώ το έζησα.

    Επίσης, κάτι που εκ των υστέρων διαπιστώνω, είναι ότι αυτή η φαντασιακή - όχι φανταστική - καύλα πνευματική και σωματική, αποκτά με την εγγύτητα μια απίστευτη δυναμική. Απογειωτική πολυεπίπεδα.

    *ντισκλέιμερ: προσωπική αντίληψη κλπ κλπ...ξέρετε  
     
  5. libra

    libra Regular Member

    Σορρυ αλλα δεν καταλαβαινω τη διαφορα της λεξης συμβιωση απο συγκατοικηση. Συνωνυμες μου φαινονται  
    Οταν κατοικεις με καποιον αλλο δε συμβιωνεις; Ασχετα με ποιον. Οταν συμβιωνω με τη σχεση μου δε συγκατοικω;
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Δεν είναι απαραίτητο να θέλει κάποιος να συμβιωσει με το ζόρι... Τώρα εάν ο ενας από τους δύο θέλει την συμβίωση κι ο αλλος δεν θέλει δεν ξέρω πώς θα μπορούσε να προχωρήσει παραπέρα μία σχέση στην οποία τα δύο μέλη δεν έχουν τους ίδιους στόχους και επιθυμίες για την σχέση τους... Εάν ήμουν εγώ σε μια σχέση όπως την περιγράφεις θα το συζηταγα πριν κάνω σχέδια και εάν δεν θα μπορούσαμε να συμβαδισουμε θα χωριζα.

    By the way δεν είναι τόσο γλυκουλικη η συμβίωση όσο νομίζεις!  
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2017
  7. libra

    libra Regular Member

    Κ στη συμβιωση αυτο δεν ισχυει;
     
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Στην συμβίωση μοιράζεσαι και κάτι λίγο περισσότερο από τα έξοδα... Και το σεξ βοηθάει δεν θα σου πω ψέματα!
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    @libra
    συμβιώνουμε όταν ζούμε τις ζωές μας μαζί. Όλα. Μαζί.

    Συγκατοικούμε όταν απλώς μοιραζόμαστε την ίδια στέγη και συμφωνούμε σε κάποια πρακτικά ζητήματα ως προς την διευθέτησή τους.

    (Όχι, δε σου κάνω πρόταση   )
     
  10. libra

    libra Regular Member

    Οκ παιδια ευχαριστω. Νομιζω ομως πως ουσιαστικη διαφορα δεν υπαρχει μιας πχ σεξ μπορω να κανω κ με τον συγκατοικο.
    Οπως κ να χει σας ευχαριστω κ παλι κ σορρυ για τη σφηνα.
     
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Why not?
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Διότι @Μαντλίν τον λατρεύω τον άνθρωπο μου αλλά ώρες ώρες θέλω να του ανοίξω το κεφάλι στα δύο!  
     
    Last edited: 21 Νοεμβρίου 2017