Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εσκεμμένη αποχή από το σεξ - Τι σας ξυπνάει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος blackcuckoldsessions, στις 1 Αυγούστου 2015.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    To post αυτό είναι ΕΠΙΚΟ!!! Ακριβώς γιατί είναι τόσο απόλυτα ξεκάθαρο και αληθινό    
    Και ειλικρινά δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο χαίρομαι που το διαβάζω!!!!

    Γιατί καθένας βεβαίως μπορεί να τη βρίσκει όπως θέλει στο κρεβάτι του (ή και να μην τη βρίσκει και καθόλου   ) αλλά όταν πάνε να μας πείσουν ότι Ds και σεξ δεν συνδέονται, ότι οι "κοινές" σεξουαλικές πρακτικές (το γνωστό αγαπημένο πήδημα  ) δεν είναι κάτι bdsmικόν εγώ λέω "επειδή εσύ είσαι ανοργασμικιά/ος δεν σημαίνει ότι είμαστε όλοι" 
    Και οι Κυρίαρχοι σε πηδάνε, ναι από παντού, και σε γλείφουν και σε ζουλάνε και σε χουφτώνουν και όλα!!!
    Συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά τα κράταγα μέσα μου καιρό και τσουπ μου τα ξεκλειδώσατε   Ευχαριστώ για αυτό  
     
  2. Βγάζω καπέλο...

    Η αποχή από το σεξ δε μπορεί να είναι εσκεμμένη, εκτός αν μιλάμε για ταντρικού τύπου τεχνική που στοχεύει στη μεγιστοποίηση της ηδονής όταν (επιτέλους!) γίνει η πολυπόθητη συνεύρεση, ή εξωτικές πρακτικές τιθάσευσης της κουνταλίνι (!!!) από ανέραστους επίδοξους γκουρού...

    Τι διαφοροποιεί ένα ζωντανό από ένα νεκρό, πέραν του περίφημου "μαμ, κακά και νάνι"? Σωτά το μαντέψατε: το σεξ το επιούσιον. Και όπως ο πεινασμένος κάνει τα πάντα για να φάει, ομοίως ο ζωντανός γυρίζει τον κόσμο ανάποδα για να κάνει σεξ. Οταν μάλιστα μιλάμε για σεξ όπως το περιγράφει πιό πάνω ο Σείριος, τότε η αποχή από το σεξ σημαίνει θυμό, πείσμα, παραίτηση, κατάθλιψη, καλαζάρ, μουχρίτσα, πάντως δε μιλάμε για άτομο που σφύζει από υγεία.

    Εϊπαμε, καλή η αυτοϊκανοποίηση, αλλά με το σεξ γνωρίζεις κόσμο.
    Συμπληρώνω: Γνωρίζεις και τον εαυτό σου...

    Υ.Γ. Δε θεωρώ την εντολή αποχής που δίνει ο κ σε μία υ στα πλαίσια της τελετουργίας του ερωτικού παιχνιδιού ως αποχή από το σεξ.
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τι διαφοροποιεί τον άνθρωπο από τα ζώα?
    'Οτι ο άνθρωπος διαλέγει πότε να κάνει σεξ....
    Ότι διαλέγει που να χώσει το φασολάκι του ( για μένα μιλάω, άρα τ' ονομάζω όπως γουστάρω ), η να "προσφέρει" το γουνί της...

    Παίζει και κάποιος/α να μην γουστάρει να δώσει/πάρει σε/από/όποιον/α του/της κάτσει ?
    Παίζει να μην έχουν όλοι/ες τις ίδιες "ορέξεις" ?

    Αφού μας αρέσει να γενικεύουμε, γενικεύω κι εγώ...

    Τώρα αν κάποιος/α ξέρει να γαμάει/γαμιέται "καλά" η "κακά"...
    Αν γαμάει/γαμιέται καθόλου...
    Αν γαμάει/γαμιέται λίγο η πολύ...
    Αν είναι "μάγκας/ισα" η "άχρηστος/η"...
    Είναι θέμα δικό του/της...
    Και το γνωρίζει μόνον εκείνος/η που γαμιέται μαζί του/της...

    Τώρα αν είναι αρρώστια, να ελέγχεις τον πέοντα/γουνί σου...
    Και να μην αφήνεις, να σ' ελέγχουν εκείνα...
    Το να μην είσαι μονίμως καυλωμένος/η, η να μην σκέπτεσαι μονάχα το πως να γαμήσεις/θεις...
    Λυπάμαι αλλά στην περίπτωση, εκτός από εμάς θα το κρίνει ο εκάστοτε θεράπων ιατρός και ο/η σεξουαλική παρτενέρ του καθενός/καθεμιάς μας...
    Κανείς άλλος/η...

    Υ.Γ. Disclaimer : Μιλάω για την πάρτη μου και δεν τα χώνω σε κανέναν/καμία...
    Τα γούστα τους, γούστα τους και τα δικά μου, δικά μου...
    Καλημερούδια...  
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2015
  4. Nομίζω πως κατάλαβα το πνεύμα του σχολίου σου, φίλτατε.
    Το να επιλέγω με ποιόν/ποιά θα κάνω σεξ είναι απόλυτα υγιές.
    Το να αποφασίσω να απέχω από το σεξ επειδή δεν έχω διάθεση είναι υγιές αν μιλάμε για ένα "εύλογο" χρονικά διάστημα.
    Προσωπικά πάντα, όποτε η διάθεσή μου για σεξ ήταν μειωμένη για, ας πούμε, πάνω από 10 μέρες, δεν ήμουν και στα καλύτερά μου από άποψης υγείας, είτε ψυχικής είτε σωματικής.
     
  5. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    Μια λιγούρα
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Από την απάντηση που έδωσες, σίγουρα το κατάλαβες αγαπητέ...
    Μετά το νήμα βάζει χρονικό προσδιορισμό...
    Αλλά σε κάθε περίπτωση το "εύλογο" χρονικό διάστημα, ίσως και να διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο...
    Συζητάμε τ' αυτονόητα τώρα και είμαι σίγουρος ότι το γνωρίζεις κι εσύ...
    Αλλά η επανάληψη που λένε...
    Το λοιπόν, εγώ έχω περάσει και περίοδο κατάθλιψης...
    Καλώς η κακώς την πέρασα...
    Αδύναμος? Αδύναμος, δε γαμενέται, δική μου ήταν, σε μένα έκανα μόνο κακό ( αν για κακό θα μπορούσα να μιλήσω )...
    Το σεξ ήταν το τελευταίο πράγμα που μ' ενδιέφερε...
    Και σύντροφο την είχα...
    Ξέχασα πως να το κάνω?
    Μάλλον όχι...
    Επηρέασε κανέναν άλλο/η η "απόφαση" μου ν' απέχω?
    Μόνο την τότε σύντροφο μου...
    Να ξαναπώ ο καθένας/καθεμία με τα γούστα/ορμές/ορέξεις/τρόπο λειτουργίας του/της?
    Άλλο αυτονόητο, αλλά ας το ξαναπώ και ας με πουν μαλθάκα, κολλημένο, η ότι πάω να το παίξω "κάποιος"...
    Που δεν είμαι σε καμία περίπτωση "κάποιος"...

    Λοιπόν και με την ευκαιρία, εγώ "την έχω μικρότερη" απ' όλους/ες σε οτιδήποτε...
    Και "αποσύρομαι" από αυτό το "παιχνιδάκι", που ειλικρινά για μένα δεν είχε/έχει κανένα γούστο/ουσία...
    Γιατί άλλο εκφέρω την γνώμη μου, που μπορεί ν' αρέσει η όχι...
    Και άλλο ψάχνω πάντα την τρίχα στ' αυγό - και αν δεν υπάρχει, κοτσάρω μια - , για να την "βγω" στους/στις άλλους/ες...
    Και το γράφω χωρίς πια καμία διάθεση για "καυγά" με κανέναν/καμία...

    Ίσως και να παρανόησα...
    Mea culpa, είμαι ηλίθιος, τι να κάνουμε...
    Εγώ λέω ότι είμαι περιορισμένης νοημοσύνης, κανείς/καμία άλλος/η...  
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2015
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  8. Mμμμ γκέφαλος  
     
  9. episkeptis

    episkeptis New Member

    Αποχή από σεξ έκανα μετά από ένα μεγάλο τρελό έρωτα για αρκετούς μήνες, εντελώς αποχή.
    Τι μου έλειψε?
    Την περίοδο εκείνη (όχι στην κανα της γαλλιλαιας) δεν είχα διάθεση για τίποτα, φάντασμα για μερικούς μήνες, απα ζούσα οπότε δεν μπορώ να πω ότι μου έλειψε κάτι εκτός από το βασικότερο και το σημαντικότερο όλων, ο εαυτός μου που τον είχα χάσει μετά τον χωρισμό και μαζί με αυτόν κάθε γεύση από την ζωή.
    Δεν μπορώ να την χαρακτήρισω όμως ούτε εσκεμμενη ούτε ακουσια, είναι μια περίεργη φάση που χάνεις τον εαυτό σου και όλες τις χαρές της ζωής αλλά και το ενδειαφερον γιαυτην.
    Δεν θα έκανα ποτέ εσμεμμενη αποχή από το σεξ ενώ είμαι καλά μέσα μου, από επιλογή αν και δεν με χαλάει καθόλου να κάνω τον σαολιν και να απολαμβάνω μοναχικες στιγμές στην ζωή μου
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Brahmacharya ή αλλιώς σεξουαλική εγκράτεια. Αυτό μπορεί να σημαίνει από αποχή πλήρη, έως ότι προσέχω απλά πολύ με ποιον και πως μοιράζομαι την σεξουαλική μου ενέργεια, ώστε να είναι το σεξ κοσμική ένωση.
    Η ταντρική προσέγγιση, που ανέφερε παραπάνω ο ερίτιμος @peleas, καλή του ώρα, όπου και να ναι, ότι κι αν κάνει, τον θυμάμαι με εκτίμηση και με μία μικρή ενοχή γιατί του την είχα πει ενώ πραγματικά δεν χρειαζόταν-κλείνει η παρένθεση, είναι κάτι βαθύτερο και καθολικότερο από την αποχή, την αποφυγή της κορύφωσης ή απλά την ιεροτελεστία της σεξουαλικής επαφής. Μπορεί, με συγκεκριμένες τεχνικές, ο άνδρας να τελειώνει επανειλημμένα, χωρίς εκσπερμάτωση όμως. Γίνεται δηλαδή πολυοργασμικός, μετουσιώνει την σεξουαλική ενέργεια σε πνευματική και όντως ξυπνάει η μυστηριώδης ενέργεια της Κουνταλίνι, η οποία πρέπει να βρει πάντα ορθό τρόπο να διοχετευτεί στο σώμα και να βγει από το Σαχασράρα, το έβδομο τσάκρα, για να μην "κάψει" ουσιαστικά το άτομο. Φημολογούνται περιπτώσεις αυτοανάφλεξης λόγω αδυναμίας διαχείρισης αυτής της ενέργειας.

    Η γυναίκα ομοίως, μπορεί είτε να συγκρατεί την κορύφωσή της μετουσιώνοντας την αίσθηση, είτε να κορυφώνει επανειλημμένα χωρίς να εξαντλείται σωματικά, αντίθετα, αποκτώντας απίστευτες δυνάμεις και αντοχές.

    Σαν αποτέλεσμα, η ηδονή μεγιστοποιείται, η ενέργεια εκτινάσσεται σε δυσθεώρητα ύψη, η σεξουαλική επαφή γίνεται Θεϊκή ένωση και τα άτομα που συμμετέχουν, με αγάπη άνευ όρων φυσικά, να εξελίσσονται απίστευτα πνευματικά και σε επίπεδο συνειδητότητας. Έχει παρατηρηθεί και μετρηθεί μεγάλη αύξηση της αιθέριας αύρας, από λίγα εκατοστά πριν, σε μέτρα(!!!) μετά.

    Το τάντρα έχει μέσα του και περιόδους brahmacharya, προκειμένου να προετοιμαστεί το έδαφος για να επιτευχθεί ακριβώς αυτό.
    Μία εκρηκτική αύξηση συνειδητότητας, με έκλυση απίστευτης ενέργειας, τρομακτική σχεδόν, ειδικά για τον αμύητο.
    Το έχω δει αυτό σε μία περίπτωση μόνο σε ολόκληρη την ζωή μου. Είναι εκπληκτικό όμως, πρέπει να πω. Ο άνθρωπος μετά φτάνει στην θέωση, ξεφεύγει από το γήινο επίπεδο, μπορεί να κάνει τα πάντα. Επίσης περιβάλλεται από μία υπέρλαμπρη αύρα που τον κάνει να ξεχωρίζει, ακόμη κι από αυτούς που δεν έχουν ιδέα, ή αντιμετωπίζουν το ενεργειακό κομμάτι με σκεπτικισμό!

    Πιστεύω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να συνδυαστεί με το bdsm, μόνο κάτι που υφίσταται σε πολύ εγκεφαλικό επίπεδο θα μπορούσε να τα συνδυάσει, αλλά γνωρίζω προσωπικά, αρκετούς ανθρώπους του χώρου και διαφόρων στάτους που ενδιαφέρονται ζωηρά για το τάντρα. Πολλές λάθος αντιλήψεις βέβαια, πολλές λάθος προσεγγίσεις, χωρίς πνευματικότητα, χωρίς διάκριση, πολύ τσιρκολίκι και εκμετάλλευση, όπως και σε πολλά άλλα πράγματα. Αν ενδιαφερει και άλλους όμως αυτό, θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα νήμα και να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες. Το μελετώ χρόνια με σεβασμό και αμείωτο ενδιαφέρον.
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2017
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Έχω δει κάτι παρόμοιο σε άλλον άνθρωπο, που εξασκείτο σε άλλο αντικείμενο από Yoga.
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Ναι, και οι Ταοϊστές έχουν κάποιες τεχνικές και πολλά άλλα συστήματα και θεωρίες το προσεγγίζουν. Η τάντρα βέβαια, είναι η ψυχή της γιόγκα, που πηγάζει από εκεί, καθώς εστιάζει στην αγάπη άνευ όρων και άνευ ορίων. Οι τεχνικές απλά είναι αποκρυφιστικές και δυνητικά επικίνδυνες αν εφασμοστούν με λάθος τρόπο, λανθασμένη πρόθεση, από άσχετα άτομα.