Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ευτυχία είναι.........

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 20 Ιανουαρίου 2012.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Την περίοδο αυτή, επικράτεί μια μιζέρια και μια γκρίνια , που σκεπάζει και ότι καλό είναι μπροστά μας.

    Άρχισα λοιπόν να σκέφτομαι τα πράγματα που θα με έκαναν ευτυχισμένο. Για μένα η ευτυχία δεν βρί-
    σκεται στα μεγάλα και περίπλοκα. Είναι μικρές καθημερινές απολαύσεις, είναι στιγμές που περνάν και
    χάνονται, ένα άγγιγμα, ένα ποτήρι νερό όταν είμαι διψασμένος, το να ξέρω ότι οι φίλοι μου είναι εδώ
    όταν τους χρειάζομαι, το να κάθομαι και να την παρατηρώ όταν κοιμάται.

    Οι υλικές απολαύσεις μου δίνουν χαρά, αλλά όχι την πληρότητα των συναισθηματικών.

    Τι είναι για σας ευτυχία ?.
     
  2. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Μπορεί να με πείτε "πεσσιμιστή", αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει ευτυχία με τη μορφή και την έννοια που την αντιλαμβάνεται ο μέσος άνθρωπος.
    Για μένα υπάρχουν απλά και μόνον κάποιες ευτυχισμένες στιγμές στη ζωή μας, μικρής διάρκειας, σπάνιες και ως εκ τούτου ιδιαίτερα μεγάλης αξίας!
     
  3. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Πανάρχαιο φιλοσοφικό ζήτημα... Μας βλέπω να το συζητάμε επί μήνες. Η ευδαιμονία των αρχαίων... Κατά πολλούς να μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις (με περιορισμούς βεβαίως, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα), χωρίς να καταπιέζεσαι από ό,τιδήποτε... Κατ' άλλους, να βρίσκεις αυτό που ψάχνεις και πολλά άλλα...  
     
  4. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    δυο χερια που σε παιρνουν αγκαλια και σου δηλωνουν οτι ειναι καποιος εκει για σενα!Τα πολλα σε κατσιαζουν!
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Επειδη η ευτυχια δεν ειναι μονιμη κατασταση αλλα μοιαζει με τα δρομολογια του τρενου, παει κι ερχεται δηλαδη, θα λεγα οτι ειναι η εκπληρωση των αναγκων ή των επιθυμιων της συγκεκριμενης στιγμης.
     
  6. pnikosmika

    pnikosmika Regular Member

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Ευτυχία long term πιστεύω ότι δεν υπάρχει, οπότε θα ταυτιστώ με την άποψη:

    Επί παραδείγματι να αναφερθώ σε κάποια στιγμιότυπα που ικανοποιούν προσωπικα εμένα:

    Ένα πραγματικό χαμόγελο το πρωί, ένα επιτυχημένο "παιχνίδι" που θα κάνω με τη συντροφό μου, κάθε φορά που γυρνάω σώος σπίτι, κάθε φορα που παίζω με τα σκύλια μου (που σε κοιτάν με αυτό το αθώο βλέμμα)κλπ

    Κάποιοι άλλοι τα προηγύμενα τα λένε "βαρετή ζωή", anyway...
    Ελπίζω να μην κούρασα...
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Το ότι σε λίγες ώρες θα δω live αυτούς  



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Καλά τα λές, μόνο που αυτες οι ρημάδες οι μικρές καθμερινές απολαύσεις δεν (δι)αρκούν αρκετά για να διώξουν την μουντίλα του μεγάλου κάδρου...

    Anyway , τελευταία τέτοια στιγμή ηταν προχτές, που η ΕΤ έδειξε σε επανάληψη την πρωτοχρονιάτικη συναυλία της Βιέννης, με αποκορύφωμα το τρίτο και τελευταίο μπίζ, όπου είχα σηκωθεί και διηύθυνα μαζί με τον μαέστρο ορχήστρα και κοινό μαζί...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    υπεροχο νημα... υπεροχες τοποθετήσεις...και δεν μπορουμε να δωσουμε ρεπ...θα επανέλθω..
     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    Για μένα η ευτυχία είναι ....πολύ απλά το ζητούμενο σ αυτη την ζωή.

    Το πως το ορίζει και από που μέχρι που το οριοθετεί ο καθένας μας το ζητούμενο της ευτυχίας είναι καθαρά

    υποκειμενικό.
     
  11. anchor

    anchor Regular Member

    Αυτά που δεν άλλαξαν ούτε για μια μέρα, ακόμα και στα πιο δύσκολα χρόνια της ζωής μας: Το χαμόγελο και το γειά που μου γνέφει αγουροξυπνημένος ο σύντροφός μου μπαίνοντας το πρωί στην κουζίνα για καφέ... Το προσωπάκι του γιου μου που εμφανίζεται κάθε βράδυ στην πόρτα βιαστικά για να μου πει καληνύχτα... Noμίζω πως αυτά είναι η δική μου ευτυχία.
    Και βέβαια, ένα δυνατό μέταλ κομμάτι στη διαπασών μόλις ξυπνήσω, ένας θησαυρός που νόμιζα πως είχα πετάξει ξεχασμένος μέσα σε κάποιο συρτάρι, τα μεταφυσικά μου, και πολλές άλλες μικρές ανοησίες.
     
  12. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Ευτυχία είναι.........

    που μου αρέσει η ζωή μου....