Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ευτυχία είναι.........

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 20 Ιανουαρίου 2012.

  1. Ευτυχία είναι να μην χρειάζεται να κοιτάξω το ρολόι μου γιατί κάτι έχω να κάνω, κάπου να παω..
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  3. Η απόλυτη ευτυχία!!
     
  4. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Απόλυτη ευτυχια είναι να ξυπνάς το πρωί και να ξέρεις ότι το ονειρο που ειδες είναι πραγματικοτητα
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ευτυχια ειναι να μη μπορεις να κοιμηθεις απο την υπερνενταση της χαρας και να σκεφτεσαι το αυριο με ανυπομονησια.
    Να μη χρειαζεται να ονειρευτεις γιατι τα σχεδια κι η πραγματικοτητα σε γεμιζουν πιο πολυ απ οσο θα μπορουσες να φανταστεις.
    Να πρηζεις τους αλλους με την υπερβολλικη αισιοδοξια και ευδιαθεσια και να μη σε ριχνει τιποτα και κανεις γιατι εισαι τοσο καλα που δε σε νοιαζει τιποτε.
    Αυτα βεβαια ειναι τα αποτελεσματα της ευτυχιας....
    Τι ειναι ευτυχια;στιγμες...για τον καθεναν διαφορετικες....
    Για μενα η απολυτη ευτυχια ειναι σε καθε ειδους επιτυχια ή επιτευξη στοχου μου.
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

  7. Η επιτευξη ενος στοχου ποτε δεν φερνει την ευτυχια...Τον στοχο που πετυχαινεις τον χαιρεσαι για λιγο....τοσο οσο σου χρειαζεται για να θεσεις καινουργιο στοχο. Στην πραγματικοτητα νομιζω οτι η ευτυχια προερχεται καθαρα απο το ποσο παθιασμενος εισαι με τον στοχο σου και το ποσο σε γεμιζει να τον κυνηγας. Το κινητρο ειναι ολο το ζουμι. Οσο το κινητρο ειναι δυνατο η ζωη εχει νοημα.

    Κατα τα αλλα περα απο τις αμπελοφιλοσοφιες...οσο μεγαλωνω τοσο περισσοτερο βρισκω την ευτυχια στην επαφη με τους ανθρωπους. Μπυρες με εναν φιλο που εχω να δω καιρο...φαγοποτι με αγαπημενη οικογενεια...παιχνιδι και διδασκαλια σε δικα μου πιτσιρικια. Γενικως αναμπουμπουλα με αγαπημενους ανθρωπους. Δεν ξερω αν ειναι επειδη παππουδευω σιγα σιγα αλλα αποζητω την ηρεμια. Αποφευγω να διοχετευω ενεργεια σε καμενες καταστασεις. Εχω σταματησει να προσπαθω να διορθωνω τα κακως κειμενα. Αν εισαι μλκας....απλως φευγω, αν χρειαζεσαι δευτερη εξηγηση....απλως φευγω...κοκ. Εξτρα ενεργεια μονο σε παιδια...
     
  8. Brigitte

    Brigitte Contributor

    «Αν είναι αλήθεια πως οι μόνοι παράδεισοι είναι εκείνοι που έχουμε χάσει, τότε ξέρω πως να ονομάσω αυτό το τρυφερό κι απάνθρωπο συναίσθημα που με διακατέχει σήμερα. Ένας μετανάστης επιστρέφει στην πατρίδα του. Κι εγώ θυμάμαι. Η ειρωνεία, η σκληρότητα, όλα καταλαγιάζουν και να με πίσω στην πατρίδα. Δε θέλω ν' αναμασώ ευτυχισμένες στιγμές, αυτό είναι πολύ πιο απλό και πολύ πιο εύκολο. Γιατί, αν έχει απομείνει κάτι ανέγγιχτο απ' τις ώρες που ανασύρω απ' τα βάθη της λησμονιάς, αυτό είναι κυρίως η ανάμνηση μιας αγνής συγκίνησης, μιας στιγμής που αιωρείται μέσα στην αιωνιότητα. Τούτο μόνο είναι αληθινό μέσα μου και το αντιλαμβάνομαι πάντα πολύ αργά. Αγαπάμε μια λυγερή κίνηση, το ταίριασμα ενός δέντρου μέσα στο τοπίο. Και, για να ξαναζωντανέψουμε όλη αυτή την αγάπη, έχουμε μόνο μια λεπτομέρεια, που μας είναι όμως αρκετή: τη μυρωδιά μιας κάμαρας που έμεινε για καιρό κλεισμένη, τον ιδιαίτερο ήχο ενός βήματος στο δρόμο.
    Έτσι και μ' εμένα. Κι αν αγάπησα τότε δίνοντας το είναι μου, ήμουν τελικά ο εαυτός μου, αφού η αγάπη και μόνο μας αποδίδει στον εαυτό μας. Αργές, γαλήνιες και κρίσιμες, εκείνες οι ώρες επιστρέφουν, το ίδιο έντονες, το ίδιο συγκινητικές γιατί είναι βράδυ και οι στιγμές είναι όλο θλίψη, και υπάρχει ένα είδος ακαθόριστου πόθου μέσα στον άφωτο ουρανό. Κάθε κίνηση που ξαναθυμάμαι μου αποκαλύπτει τον εαυτό μου. Κάποτε μου είχαν πει: «Είναι τόσο δύσκολο να ζεις». Και θυμάμαι με ποιο τρόπο μου το είπαν. Μια άλλη φορά κάποιος ψιθύρισε: «Το χειρότερο σφάλμα είναι να κάνεις τους άλλους να υποφέρουν». Όταν όλα τελειώνουν, η δίψα της ζωής σβήνει. Μήπως είναι αυτό η ευτυχία; Όταν περιπλανιόμαστε σ' αυτές τις αναμνήσεις, ντύνουμε τα πάντα με το ίδιο διακριτικό ένδυμα και ο θάνατος μας φαίνεται σαν ένα σκηνικό με ξεθωριασμένα χρώματα. Ξαναγυρίζουμε στον εαυτό μας. Αισθανόμαστε την απελπισία μας και τον αγαπάμε περισσότερο. Ναι, ίσως αυτό να είναι η ευτυχία, η συμπόνια για την δυστυχία μας.»
    --------------------------------------------------------
    A. Camus, «Η καλή και η ανάποδη»- απόσπασμα.
     
  9. Στο εδώ και τώρα.
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οταν με λεει η κορη μου μπαμπα(οσο κραταει βεβαια γιατι μετα το πληρωνω χεχεχε)
     
  11. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    @artemismatsas Μα η ευτυχια ειναι στιγμες....
    Αλλά η ευτυχια οπως τη λες εσυ,δηλαδη με την εννοια ηρεμιας κ εσωτερικης γαληνης,δε πρεπει ποτε να βασιζεται απο αλλους και άλλα,αλλά απο σένα τον ιδιο.Απο μεσα σου.
    Αν εισαι ηρεμος και γουσταρεις τον εαυτο σου και να σαι μονος και να περνας καλα,εισαι half way there.
    Οσο για το στοχο συμφωνω στο κινητρο και στην γλυκια αναμονη που μερικες φορες ειναι καλυτερη απο το αποτελεσμα το ιδιο.
     
    Last edited: 6 Σεπτεμβρίου 2016
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Έτσι, είναι, πλερώστε, μπαμπάδες, εκεί να δείτε ευτυχία! <3