Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εχουν οι αντρες καβλες - καυλες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 23 Νοεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ωραία, τώρα που μάθαμε αν οι "Γυναίκες έχουν κάβλες – καύλες" και μια που πατήσατε εδώ σε αυτό τον νήμα με τον εκρηκτικό τίτλο, ας επεξηγήσω.

    Ίσως να παίζω με τον πόνο σας ίσως και όχι …δεν ξέρω….θα δείξει!

    Η ερώτηση μου σχετίζεται με τις πολλές διαπιστώσεις που κάνω – και θα κάνω στον κόσμο του BDSM.

    Φαίνεται πως, σε συντριπτικά ποσοστά, οι άντρες στρέφονται σε αυτό, και δεν θα πω συγκεκριμένα για τους "υπό" αλλά γενικά για Ο/όλους ανεξαιρέτως, για να καλύψουν μια σωματική επιθυμία και οχι για τις ψυχικές και συναισθηματικές τους ανάγκες.
    Αυτό γεννά πολλές παρεξηγήσεις, αλλά δεν υπάρχει εύκολη ερμηνεία.

    Θα μπορούσε να συμβαίνει επειδή:

    α) Δεν έχουν τόσο έντονες ψυχικές και συναισθηματικές ανάγκες, από τη φύση τους.

    β) Η ανατροφή τους, έχει εξοβελίσει αυτές τις ανάγκες και έχει δημιουργήσει γι αυτούς μόνο τις "σωματικές ανάγκες" έτσι ώστε να μην γνωρίζουν τις ψυχικές και συναισθηματικές

    γ) Τις έχουν τις ανάγκες, τις γνωρίζουν, αλλά δεν τις εκφράζουν ευθέως, φοβούμενοι την "κατακραυγή - ποινή" (από μέσα τους και από έξω τους) που θα επακολουθήσει.

    δ) …..(συμπληρώστε εδώ την άποψή σας)

    Εσείς τί λέτε;

    ΥΓ. Παρακαλώ να περιοριστούμε στον κόσμο του BDSM γιατί εκτός αυτού του κόσμου, θεωρώ de facto ότι οι άντρες, στατιστικά, χειρίζονται το σεξ αν και εφόσον έχουν καύλες-κάβλες) μόνο για να ικανοποιήσουν τις σωματικές τους ανάγκες.

    Επαναλαμβάνω, ότι οι (υπαρκτές) εξαιρέσεις, εντός και εκτός BDSM, δεν αλλάζουν τον κανόνα ή τουλάχιστον την "κοινή αντίληψη".
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εχουν οι αντρες καβλες - καυλες?

    BDSM world?
    Φαντάζομαι πως ξέρεις ήδη την απάντηση,εφ όσον υπεραμύνεσαι των σκλάβων.
    Επίσης.
    Φαντάζομαι πως ξέρεις την απάντηση,εφόσον έχεις χρόνιες συναναστροφές και έχεις συνδιαλεχθεί άπειρες φορές σε σχετικά θέματα εδώ μέσα.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Εχουν οι αντρες καβλες - καυλες?

    Aν ολοι οσοι ξερουν και πιστευουν οτι εχουν τις απαντησεις στο τσεπακι τους η νομιζουν οτι τις εχουν, oπως και συ φυσικα, τοτε δεν γραφαμε σε αυτο το Forum.
    Θα μπορουσαμε να περιοριστουμε στα chat και να μη σπαταλαμε φαια ουσια.

    Oσο γι αυτο που ειπες "εφ όσον υπεραμύνεσαι των σκλάβων"....
    Δεν καταλαβα το πως το ενοεις.
    Και στo ποστ μου δεν μιλω για τις "καβλες- καυλες" των σκλαβων.
    Μιλαω "καβλες- καυλες" που αφορουν ολους τους αντρες ανεξαιρετως status.

    Υ.Γ. Incomplete_ γλυκε Μου, θα ηθελα να μην προσπαθεις μεσα απο τα οσα γραφω να ψαχνεις να βρεις ψεγαδια για να μου την πεις. Το θεωρω και ακομψο και ματαιο.
    Δεν εχουμε κατι να μοιρασουμε dear. Ουτε καν τους γκομενους...μου πεφτουν λιγο μακρια στην Κρητη και δεν μου αρεσει να παιζω εκτος εδρας.
    Aν νομιζεις λοιπον οτι εχω αδικο σε οτι σου λεω...ριξε μια ματια στα post σου, που αφορουν απαντησεις μου.


    Εχεις να δωσεις απαντηση στο θεμα που εθεσα λοιπον?
    Ναι η Ου?
     
  4. Απάντηση στο ερώτημα

    Έχουν έχουν  
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εχουν οι αντρες καβλες - καυλες?

    Καύλες έχουν καυλάρες δεν ξέρω αν έχουν ( ωχ !! δεν το γλιτώνω το πιπέρι) 
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εχουν οι αντρες καβλες - καυλες?

    Το οτι ανηκουμαι στο bdsm δεν επεται οτι δεν ειμασται Ανθρωπινα οντα, και εχουμαι και εμεις στο σεξ τοις ιδιες ''καυλες'' που εχουν και οι βανιλα αλλα θελουμαι να τοις εκτονονουμαι, με τον δικο μας τροπο.Εγω πρωσοπικα δεν λεω οχι και στο βανιλα σεξ γιατι και αυτο εχη την ομορφια του, αλλα το σεξ με μια υποτακτικια, η σκλαβα με ολλα τα παρελκομενα του, εναι η απογιοση ειναι η υπερτατη υδονη ειναι το κατι αλλο. εναι, ειναι, ειναι...................Α Π Ο Λ Α Υ Σ ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.....   
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εχουν οι αντρες καβλες - καυλες?

    Πλάκα έχεις.Εντελώς τυχαία έπεσε το μάτι μου εδώ..

    Οπότε τι μου λες καλή μου...


    Τελευταία πολλά δεν πολυκαταλαβαίνεις.Να το προσέξεις αυτό.Ίσως χρειάζεσαι διακοπές.Θα σου πρότεινα Λούτσα ή Μαραθώνα,που αυτήν την περίοδο είναι ήσυχα ,και άμα γίνει κάτι μπορείς και να πεταχτείς αυθημερόν Αθήνα..

    Βάλτο τότε στα off topic ή στο forum του Madam Figarro..
    Αν δεν κατάλαβες τι εννοούσα να θυμηθείς παλιότερες δημοσιεύσεις σου..

    Μεγάλη η χάρη σου καλή μου,αν νομίζεις πως σε ακολουθούμε.Απόδειξη πως δεν έχω απαντήσει σε 348795455954923976 πρόσφατες δημοσιεύσεις σου.Τώρα,όντως κάποια γραφόμενα σου με προκαλούν με την καλή έννοια.Αντί να χαρείς λοιπόν σα συγκροτημένος άνθρωπος ,που θέλει το διάλογο ή έστω σα μια ισχυρή προσωπικότητα που με πραγματική και διακριτική παρατήρηση θα μπορούσες να με επαναφέρεις ή να με στείλεις βόλτες (στην περίπτωση που θα αποτελούσα τροχοπέδη στην έκφραση σου),προτίμησες να βάλεις κράνος κομμωτηρίου και να γράψεις τα παρακάτω.Δεν πειράζει ..ο καθένας ότι μπορεί κάνει  


    Μάταιο;Συγνώμη,εμένα είναι πραγματικά δημιουργικός ο χρόνος που αναλώνω για να γράψω τα όποια ερωτήματα.Εξάλλου μόνη σου δηλώνεις πως δεν πολυκαταλαβαίνεις..

    Τώρα πραγματικά με έκανες να βαρεθώ.Και φυσικά δεν έχουμε να μοιράσουμε γκόμενους.Έχουμε και διαφορετικές ηλικίες εξάλλου(πραγματικές)...

    Σου απάντησα ήδη...


    Σου έδωσα ,αλλά πρέπει να πας διακοπές...
     
  8. L_Strike

    L_Strike Contributor

    "Αν έχουν καύλες οι άντρες;"
    Η περίτρανη απόδειξη είστε οι γυναίκες. Ακόμα και όταν θέλετε να βρίσετε έναν άντρα, επιλέγετε χαρακτιρισμούς που καταδεικνύουν ότι έχουμε καύλες.
    Μπερδευτήκατε; Εξηγώ...
    Η "φράση - κόλαφος" μιας γυναίκας προς έναν άντρα είναι "όλα τα γουρούνια ίδια μούρη έχουν". Χαρακτηριζόμαστε, λοιπόν, ως το ζώο που έχει διαρκώς στύση και ο οργασμός του διαρκεί εως και 30 λεπτά (τονίζω ο οργασμός, δεν τολμώ να σκεφτώ πόσο διαρκεί το όλο πατιρντί).
    (Ηθικό δίδαγμα: όταν θέλετε να προσβάλετε κάποιον, μην χρησιμοποιήσετε αυτόν τον χαρακτιρισμό. Ίσως να του κάνετε και χάρη...  )

    Υ.Γ. Τελικά η ερώτηση του θέματος είναι αν έχουμε οι άντρες καύλες εντός BDSM ή αν εισερχόμαστε σε αυτό και για ψυχοσυναισθηματική πληρότητα;
     
  9. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Εξαιρετική παρατήρηση, φίλτατε. Πολλάκις δε ως αρσενικά φαλλοκρατικά τοιαύτα!
    Ωστόσο, εγώ προτιμώ το 'γάιδαρος'...