Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζαχαρένιες . .

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 26 Ιουλίου 2017.

  1. Τα γνωστά και ως sugar babies .
    Κοπέλες που αναζητούν sugar daddies .Όχι απλούς νταντηδες όμως !"μπαμπαδες"έτοιμους να βάλουν βαθιά τα χέρια στην τσέπη . .με το ένα χέρι να χαϊδεύει το πουλί τους από καυλα που νιώθουν για το ζαχαρομωρό τους και με το άλλο να βγάζουν το πορτοφόλι και να ξοδευουν όσα περισσότερα χρήματα μπορούν για αυτές .

    πόση σχέση νομίζετε ότι έχουν με τον χώρο του bdsm οι εν λόγω περιπτώσεις ?

    Αν καταλήξουμε ότι έχουν σχέση . Που ακριβώς θα μπορούσαμε να κατατάξουμε τα sugar babies ? Είναι ένα τύπου topping from the bottom ?Είναι καθαρά κυριαρχικες ?
    Και αντίστοιχα για τους sugar daddies .μπορούν να θεωρηθούν κυριαρχικοι οταν ουσιαστικά πληρώνουν την υποταγή των μωρών τους ?
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Καμία, ούτε σαν όρος και στις δύο μορφές.
     
  3. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Φρονώ πως δεν έχει καμία σχέση με τον χώρο του bdsm....
    Έμαθα να πληρώνω τους λογαριασμούς μου...τα λάθη και τις μαλακιες που εχω κάνει... τον καφέ ή το φαγητό που θα απολαύσω σε κάποιο εστιατόριο (με το ανάλογο μπουρμπουαρ)μαζί με την ευχάριστη παρέα μιας γυναίκας .....Αλλά ποτέ την υποταγή της.....κάποια πράγματα είναι ανεκτίμητα και δεν έχουν τιμή.-
     
  4. Απλός λιτός και απέριττος ο master Jp μας ! Ευχαριστώ !
     
  5. Συμφωνώ απόλυτα ότι η υποταγή δεν εξαγοράζεται Ούτε πουλιέται . Άρα αυτές οι περιπτώσεις είναι κάτι άλλο που πάει να περαστεί ως bdsm ? από ντροπή ίσως η φόβο προκειμένου να μην χαρακτηριστούν ως κάτι αρνητικό?
     
  6. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Αυτές η περιπτώσεις αγαπημενη είναι μια ''αγοραπωλησία'' άνευ ουσίας ,άνευ σημασίας....χωρίς κανένα κέρδος και δεν μιλώ για οικονομικό....
    Άρα για μένα είτε νιώθουν ντροπή είτε φόβο καλά κάνουν και το νιώθουν....προσωπικά αν είναι να πληρώσω την εκτίμηση,τον σεβασμό και την υποταγή μίας γυναίκας...έχω αποτύχει ως μέλος αυτής της ιδέας...έχω αποτύχει ως άντρας αλλά περισσότερο έχω αποτύχει ως άνθρωπος που σέβομαι πάνω απο όλα τον εαυτό μου....
    Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι τα έχω εγώ στο μυαλό μου....και δυστυχώς ή ευτυχώς σέβομαι και έχω πολύ ψηλά τις γυναίκες που μπαίνουν στην διαδικασία να ακολουθήσουν τον δύσκολο δρόμο της υποταγής και τις πληρώνω με την επιβράβευση και την κατανόηση μου....
    Αυτά μάνα μου....πολλούς ασπασμούς....
     
  7. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Υπό την ευρεία έννοια το BDSM, προϋποθέτει τρία χαρακτηριστικά:
    α) Συναίνεση
    β) Συμμετοχή ενηλίκων
    γ) σαδομαζοχιστικά στοιχεία

    Υπό την στενή έννοια (που ορίζεται από την προσωπική οπτική του
    καθενός) προστίθενται τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

    Οπότε, εάν κάποιος πληρώνει το ενοίκιο μια φοιτήτριας, και εκείνη
    του παρέχει κάποια session σε μια χρονική βάση, με στοιχεία
    σαδομαζοχισμού, τότε υπό την ευρεία έννοια θεωρείται BDSM.
    Υπό την στενή έννοια, εξαρτάται από τον καθένα και πως εκείνος
    το βλέπει.

    Έτσι, ανάλογα με τα προσωπικά κριτήρια του καθενός, ενδέχεται να
    το θεωρεί ή όχι BDSM, όπως επίσης, να θεωρεί την φοιτήτρια είτε υ
    είτε Κ.

    Εν κατακλείδι, σε γενικά πλαίσια, αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί BDSM.
    Ανάλογα, όμως, της συμφωνίας τους, ενδεχομένως μπορεί να θεωρηθεί,
    είτε υπό την ευρεία, είτε υπό την στενή έννοια.
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2017
  8. espimain

    espimain Contributor

    Τα νταντομπεϊμπιλίκια δεν είναι BDSM, είτε είναι, είτε δεν είναι ζαχαρένια.
     
  9. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Το όλο σκηνικό καλείται και «χορηγία». Ανταλλακτική σχέση με ξεκάθαρο οικονομικό περιεχόμενο. Το στοιχείο της υποταγής δεν υφίσταται, απόδειξη δε τούτου, το γεγονός ότι μόλις, για τον οποιονδήποτε λόγο, περικοπούν ή διακοπούν οι υλικές καταβολές, αυτομάτως κόβονται και οι «αντιπαροχές» και το sugar baby μεταμορφώνεται, ενδεχομένως, σε μέγαιρα. Το αυτό και σε περίπτωση εξευρέσεως ισχυροτέρου (οικονομικώς, πάντα) χορηγού. Τυχόν στοιχεία s/m σε μια τέτοια σχέση είναι συμπτωματικά, μπορεί να υπάρχουν ή μπορεί κάλλιστα και να μην υπάρχουν,χωρίς αυτό, στη μία ή στην άλλη περίπτωση, ν’ ακυρώνει, αλλοιώνει ή αναιρεί τον πυρήνα της σχέσης ως αμιγώς συναλλακτικής. Ενοχικά στοιχεία προφανώς υπάρχουν, υπό την έννοια ότι αμφότερα τα μέρη σιωπηρά συνομολογούν και συναποδέχονται ότι η όλη φάση αποκλειστικά στηρίζεται και ευθέως αποσκοπεί σε υλική παροχή.
     
  10. gazza

    gazza Regular Member

    Σε τηλεπερσονες μοντελα τραγουδιστριες υπαρχει σε αφθονια...τωρα αν υπαρχει στο bdsm δεν το γνωριζω
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Γιατί όχι;
     
  12. katerina

    katerina Regular Member

    Oι Κυριαρχες/οι που πουλανε τις υπηρεσιες τους ειναι BDSM?