Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζαχαρένιες . .

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 26 Ιουλίου 2017.

  1. Εαν μιλάς για dd/lg φυσικα και ανήκει στο BDSM.Είναι ενα παρακλάδι του.Αποτελείται απο τον Κ ρόλο(daddy DOM) και τον υ ρόλο(little girl).Η σχέση εχει s/m πρακτικές όπως spanking,bondage η ακόμα και sessions.Θέτονται όροι και προϋποθέσεις,επιβραβεύσεις και τιμωρίες.Σαν bdsm μου ακούγεται.ΑΛΛΑ οοοοχιιι οι άντρες πολλά βαρείς βάρβατοι μαστεραδες δεν δεχόμαστε τέτοιες φλωριες ως bdsm ε
     
  2. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Ποτέ ένας νάρκισσος, ένα πνεύμα αντιλογίας, ένα τρολ δεν φταίει.
    Οι άλλοι τους "ταΐζουν" με τις αντιδράσεις τους.

    ... να τα λέμε και αυτά  
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2017
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Χμμμ για να δουμε..

    Bondage: ο daddy μπορεί αν θέλει να δεσει την babygirl του.

    Discipline: Βασικός στόχος του daddy είναι να την πειθαρχήσει (όσο challenged κι αν είναι αυτός ο στόχος καμία φορά στη προκειμένη).

    Dominance: Ο daddy κυριαρχεί επάνω της με διαφορετικές μεν προσεγγίσεις, κυριαρχεί πάρα ταύτα.

    Submission: Η babygirl θέλει να υποταχθεί στον "μπαμπακα" της. Αυτός είναι ο σκοπός αυτης της σχέσης απλά και πάλι σε αντίθεση με την υποτακτική θέλει να "δεχτεί" την κυριαρχία του με διαφορετική προσέγγιση. Τρυφερή μεν, αποτελεσματική δε.

    S/M: Στοιχεία σαδομαζοχισμόυ μπορούν να υπάρχουν και νομίζω τις περισσότερες φορές υπάρχουν και εδώ.


    Για να δώσω ένα παράδειγμα και να εξηγήσω ότι το αποτέλεσμα οπως και το ζητούμενο ανάμεσα σε Κ/υ και Daddy/bg είναι το ιδιο απλά αλλάζει ο τρόπος προσέγγισης θα πω το εξής:

    Σε Κ/υ ο Κυρίαρχος θα πει "θα κατσεις να σε μαστίγωσω τωρα" και η υ θα κάτσει.
    Σε Daddy/bg θα της πει κάτι τυπου "ο μπαμπάκας θέλει τώρα να πονέσει το κοριτσάκι του" και η bg επίσης θα κάτσει.

    Άρα που δεν υπάρχει bdsm σε αυτές τις μορφές σχέσεων για να καταλάβω;
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δύσκολη γλώσσα τα ελληνικά, δύσκολη...
    Αυτά το διανοητικά και συναισθηματικά φαίνεται πως είναι πολύ δύσκολες λέξεις...

    Ρε δεν πα να γουστάρει να λέει ό πάσα ένας ό,τι θέλει με όποιον τρόπο θέλει...
    Εδώ κοτζαμάν καλόγεροι βαφτίζανε το αγριογούρουνο μπαρμπούνι, εδώ θα κολλήσουμε?

    Στο κάτω-κάτω υποχρεώνεται κάποιο άτομο, οποιοδήποτε, να κάνει κάτι με το ζόρι..?
    Όχι βέβαια, έκαστος-εκάστη εν τω μέτρω των αντιλήψεών του...
    Μυαλό έχει? Συναίσθημα εκδηλώνει..?
    Μια χαρά..!
    Θέλει να το πάει και παρακάτω..?
    Ακόμα καλύτερα..!
    Δεν θέλει..?
    Και πάλι ωραία είμαστε...
     
  5. προσωπικά Επειδή Έχω κουραστεί όπως είπα και νωρίτερα από συγκεκριμένα άτομα να επιτίθονται με κάθε ευκαιρία βλέποντας αναρτήσεις από κάποια ψευδώνυμα που γι αυτούς είναι κόκκινο πανί θα κάνω χρήση της κουρτίνας ένα (ignore ) και θα ησυχάσει το κεφαλάκι μου ! Δεν με ενδιαφέρει η άποψη τους .Δεν θέλω να Την βλέπω καθότι προσβλητική και Επειδή δεν μπορώ να τους απαγόρευσω να σχολιάζουν απλά θα τους αγνοήσω . Ο κάθε ένας μας κρίνεται για ότι Γράφει από τα υπόλοιπα μέλη .

    Στο θέμα μας τώρα που ΔΕΝ ήταν ούτε τα brat Ούτε οι little Ούτε οι daddie doms Αλλά τα sugar babies . . Σίγουρα δεν συμφωνώ και δεν μου ταιριάζει ένας τέτοιος ρόλος Αλλά προσπαθώ να καταλάβω ποια η διαφορά πχ με τις prodommes η με το whoring που πάλι υπάρχει το χρήμα στο πλάνο . Αν δηλαδή το αντίτιμο είναι αυτό που κρίνει την κατάσταση ως μη βδσμικη η τα άτομα ?
    Υποθετικό σενάριο :
    Sugar baby κάνει σχέση με sugar daddie ο οποίος της πληρώνει όλα τα έξοδα δώρα Ταξίδια κτλ . Η Σχέση είναι συναινετική ? Ναι . Υπάρχει κυριαρχία ? Από την πλευρά του sugar baby νομίζω Ναι .Αυτή ορίζει την σχέση .Που πως πόσο . Υποταγή υπάρχει ?Από Την πλευρά Του sugar daddie πάλι νομίζω πως Ναι .υποτάσσεται στα θέλω και τις ανάγκες της ..
    Τα χρήματα είναι το μέσο που χρησιμοποιούν για διευκόλυνση της καυλας τους . Όπου χρήματα μπορούμε να βάλουμε έναν άλλο άντρα .(βλέπε cuckold ζευγάρια όπου ο άντρας υποτάσσεται στην επιθυμία της γυναίκας του να πηδηχτεί με άλλον αρσενικό ..)
    Στο whoring Επίσης που ανέφερα πριν Η σκλάβα ανταλλάσσεται με χρήματα για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα . Που εξυπηρετεί αυτό ? Στην καυλα Ίσως του ιδιοκτήτη της να την εξευτελίσει (μπορεί να της αρέσει κιόλας Αλλά ας μην ξεφύγουμε από το θέμα !) Και στην δική της καυλα να τον υπηρετήσει τυφλά . Αυτό Γιατί δεν το λέμε πορνεία ?

    Συγχωρήστε την όποια σύγχυση μου αλλά εφτά ώρες θάλασσα κάηκε ο εγκέφαλος ! Αν σας φαίνονται άσχετα και άκυρα τα παραδείγματα αγνοήστε τα ! Ευπρόσδεκτο κάθε ΚΑΛΟΠΡΟΑΊΡΕΤΟ σχόλιο .
     
  6. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    H συναίνεση είναι αυτονόητη. Όσον αφορά στην κυριαρχία, έχω αμφιβολίες. Υπό κανονικές συνθήκες (και στα πλαίσια ενός στερεότυπου που μπορούμε να ορίσουμε σα βάση της συζήτησης), ο sugar daddy είναι υποταγμένος στην καύλα του, όχι στο πρόσωπο, καθαυτό, του sugar baby ή τις ανάγκες του τελευταίου. Επιπλέον, είναι δύσκολο να ορίσεις το sugar baby σαν «κυρίαρχο» στη σχέση, καθώς τελεί σε άμεση εξάρτηση (οικονομική βέβαια, όχι ψυχική, αλλά και πάλί εξάρτηση) από τις παροχές του daddy (και όχι από την προσωπικότητα του daddy). Με αυτές τις παραδοχές, περισσότερο σαν σύμβαση μου ακούγεται, παρά σαν αλληλεπίδραση στα πλαίσια κυριαρχικής σχέσης. Ούτε καν κοινός στόχος υπάρχει, ο μεν daddy πληρώνει για την ικανοποίηση του πάθους του, η δε νεαρά αντιπαρέχει για την κάλυψη υλικών αναγκών. Γι’ αυτό λέω, μήπως δεν....
     
  7. Θα μου επιτρέψεις να πειράξω λιγάκι έως πολύ το κείμενο σου ώστε να δείξω το point μου !


    ' ' Το όλο σκηνικό καλείται και 'συναλλαγή ' . Ανταλλακτική σχέση με ξεκάθαρο περιεχόμενο παροχής υπηρεσιών υποταγής . Το στοιχείο της κυριαρχίας δεν υφίσταται, απόδειξη δε τούτου, το γεγονός ότι μόλις, για τον οποιονδήποτε λόγο, περικοπούν ή διακοπούν οι υποτακτικες Υπηρεσίες , αυτομάτως κόβονται και οι «αντιπαροχές» και τον κ μεταμορφώνεται, ενδεχομένως, σε αχάριστο γουρούνι !. Το αυτό και σε περίπτωση εξευρέσεως πιο αδύναμου , πιο υποτακτικου ,πιο υπάκουου(συναισθηματικόυ και πρακτικού , πάντα) υποκειμένου . Τυχόν στοιχεία s/m σε μια τέτοια σχέση είναι συμπτωματικά, μπορεί να υπάρχουν ή μπορεί κάλλιστα και να μην υπάρχουν,χωρίς αυτό, στη μία ή στην άλλη περίπτωση, ν’ ακυρώνει, αλλοιώνει ή αναιρεί τον πυρήνα της σχέσης ως αμιγώς συναλλακτικής. Ενοχικά στοιχεία προφανώς υπάρχουν, υπό την έννοια ότι αμφότερα τα μέρη σιωπηρά συνομολογούν και συναποδέχονται ότι η όλη φάση αποκλειστικά στηρίζεται και ευθέως αποσκοπεί σε παροχή *υπηρεσιών κυριαρχίας υποταγής .. ! (*Υπηρεσίες κυριαρχίας και υποταγής με την έννοια ότι ο κάθε ένας ικανοποιεί πρώτα από όλα την δική του καυλα! Δεν νομίζω ότι υπάρχει κυρίαρχος χωρίς έναν υποτακτικό που λατρεύει να υποτάσσεται !Και το αντίστροφο !)
    Αμοιβαία συναλλαγή λοιπόν και εδώ απλά αντί για χρήματα ' παρέχει 'υποταγή για να ' πληρωθεί ' με κυριαρχία !
     
  8. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    «Υπηρεσίες κυριαρχίας και υποταγής», σωστό. Το ερώτημα είναι μπορεί η αγοραία κυριαρχία-υποταγή να αποτελεί βάση γνήσιας κυριαρχικής σχέσης ;
     
  9. Δεν έχω ιδέα πραγματικά ! Γι αυτό άνοιξα και το νήμα ! Κουβέντα να γίνεται να περνάει όμορφα η ώρα μας !

    Αν και αυτό το γνήσια κάτι μου κάνει ! Ένα κλικ ! Ποια είναι η γνήσια κυριαρχία δηλαδή ? Ποια είναι η γνήσια υποταγή ?
    Γνήσια είναι όταν δεν περιμένουμε κάποιο αντάλλαγμα ? Μα πάντα κάτι περιμένουμε ! Είτε είναι ένα δώρο ως sugar baby , είτε ένα τασκ μια διαταγή ως υπό , είτε υπακοή ως κ ! Πάντα κάτι περιμένουμε ως αντάλλαγμα !
     
  10. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Σαν γνήσια, στο πλαίσιο της συγκεκριμένης συζήτησης, θα μπορούσαμε να ορίσουμε –τουλάχιστον- αυτήν που είναι απαλλαγμένη από το υλικού χαρακτήρα ωφελιμιστικό στοιχείο. Μ’ αυτό το πρίσμα, θα μπορούσαμε να πούμε ότι η πληρωμένη «κυριαρχία» έχει τόση διαφορά από τη γνήσια, όση ακριβώς έχει ο αγοραίος έρωτας από τον αληθινό.
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    ( Εγώ σοκολατάκι πάντως χαίρομαι που έχεις όρεξη και γράφεις πάλι εδώ, σοβαρα, με επιχειρήματα και αναλυσεις, μου αρέσει και αυτή η πλευρά σου.
    Παρακαλω συνεχίστε, συγγνώμη για την διακοπη   )
     
  12. Έχω όρεξη αγάπη μου αλλά βλέπεις οι σατανάδες δε με αφήνουν να αγιάσω ! Ντε και καλά να με βγάλουν από τα ρούχα μου !

    Είμαι πολύπλευρο μωρό και Πολυτάλαντο ! Σήμερα βλέπετε την σοβαρή πλευρά μου ! Δεν εγγυώμαι όμωςτο ίδιο και για αύριο !