Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζαχαρένιες . .

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 26 Ιουλίου 2017.

  1. Συνεχίζω Να μην καταλαβαίνω που διαφέρει το υλικού χαρακτηρα ωφελεμιστικο στοιχείο πχ της πήρε αυτοκίνητο ,βραχιόλι , ψυγείο , διακοπές , παπούτσια jimmy choo !από το πρακτικού /σωματικού (για συναισθηματικό ωφελος δε θα μιλήσω Γιατί θεωρώ και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει .Στην πρώτη υπάρχει ικανοποίηση της ματαιοδοξίας στην δεύτερη ικανοποίηση της υποτακτικοτητας)ωφέλιμιστικο στοιχείο πχ διαταγές ,βουρδουλιες, εξευτελισμός .
     
  2. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Φώναξέ με, όποτε παραστεί ανάγκη, να τους εξορκίσω. Διαβάζω κάτι "ευχές" εγώ, τύφλα να ΄χει ο Μαξ Φον Σίντοφ. 
     
  3. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Ουπς ! Το βρήκαμε το σημείο-κλειδί της διαφωνίας μας. Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι υπάρχει συναισθηματικό όφελος και στις δύο περιπτώσεις. Δηλαδή, δεν θεωρώ καθόλου αυτονόητο ότι οι υπηρεσίες, από πλευράς sugar baby παρέχονται με ευχαρίστηση. Γι' αυτό άλλωστε μιλάμε για υπηρεσίες. Υπηρεσίες σημαίνει ότι πρόκειται περί δουλειάς, περί πληρωμένου ρόλου αν θες, ο οποίος κατά πάσα πιθανότητα είναι βαρετός, ενίοτε και κουραστικός και οπωσδήποτε θα σταματήσει να παίζεται τη στιγμή που θα διακοπεί η υλική αντιπαροχή.
     
  4. οι υπηρεσίες Ίσως δεν παρέχονται με ευχαρίστηση !Ίσως όμως όλο αυτό ευχαριστεί Την ματαιοδοξία της . Το Εγώ της . ' τον κάνω ότι θέλω .Τον έχω του χεριού μου . Τον σέρνω απ το μουνι μου . Δεν μπορεί να μου αντισταθεί .κάνει ότι του ζητήσω .Ακόμα και χρήματα μου δίνει κτλ κτλ '

    Συμφωνώ όμως απόλυτα ότι θα σταματήσει τηνπαροχή υπηρεσιών Όταν σταμάτησεί να παίρνει και τα δώρα της ταυτόχρονα
    ΆΛΛΑ . . Και ένας κ ας πούμε ότι θα σταματήσει να παρέχει τις κυριαρχικες του "Υπηρεσίες " οταν το Υ Δεν είναι το ίδιο υπάκουο όπως παλιά ! Δεν ξέρω λέω μια σκέψη !
     
  5. Janine

    Janine Regular Member

    Αν μου επιτρέπετε μια παρέμβαση στην κουβέντα σας, η ικανοποίηση της ματαιοδοξίας και του εγωισμού δεν είναι το βασικό απότοκο της κυριαρχίας (του bdsm έτσι; ). Η κυριαρχία θα έλεγα ότι παρέχει πρωτίστως καύλα, ερεθισμό, ανατριχίλα, focus και, στην πορεία, ηρεμία. Αν δεν υπάρχουν αυτά από πλευράς του sugar baby, δεν βλέπω πώς μπορεί να χαρακτηριστεί η σχέση ασύμμετρη με την έννοια του bdsm. Δεν αποκλείω φυσικά την ικανοποίηση της ματαιοδοξίας και του εγωισμού, για όποιον τα έχει και σε όσο βαθμό, αλλά δεν είναι αυτή η πρωταρχική ικανοποίηση που δίνει η κυριαρχία.
     
  6. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Oh yes, αυτό ! Το συμπύκνωσες.
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Τα sugar babes, λίγο έως καθόλου πιστεύω ότι έχουν να κάνουν με υποτακτικές. Αφορούν πολύ συγκεκριμένη συναλλαγή, και τίποτα κακό με αυτό βάσει της λογικής μου, χωρίς να είναι η ασυμμετρία προυπόθεση και αν είναι, είναι υπό όρους.

    Ηρεμία.. Ακριβώς αυτό.

    Ίσως θα έπρεπε να υπάρχει ο ορισμός της sugar slave και sugar sub στο bdsm ή sugaslave και sugasub καλύτερα.
    Το στάτους που ορίζει την σκλάβα εκείνη που ο κυριαρχικός της έχει φροντίσει να μη την απασχολεί τίποτα διαφορετικό πέρα από την υποταγή της σε εκείνον.
    Bdsm σε περιβάλλον ασφάλειας και αφθονίας. Ηρεμία, καύλα και υποταγή..
     
  8. Ναι μάλλον έχεις δίκιο . Συμφωνώ απόλυτα .
     
  9. Αν το εννοείς αυτό το τελευταίο μου άρεσε πολύ .! Βδσμική Εδέμ !
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Peace of mind, καύλα με αντάλλαγμα την καύλα, υποταγή με αντάλλαγμα την κυριαρχία.
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Καλά, σίγουρα κρύβει τρελές πιθανες παγίδες αυτό το σενάριο στην πράξη αλλα ως ιδέα, έτσι στο μυαλο, ακούγεται ωραίο.
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Δεν πιστεύω ότι οτιδήποτε όμορφο και πολύ στις ανθρώπινες σχέσεις θα μπορούσε να έρθει έτσι χωρίς ρίσκο.