Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζώνη αγνότητας για γυναίκες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 16 Απριλίου 2007.

  1. Medico

    Medico New Member

    Ποιό μέτρημα? το μέγεθος?
     
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Γραφε με μικρα Ride,πραγματικα δυσκολευουν την αναγνωση τα κεφαλαια.Φιλικη συμβουλη ειναι μην παρεξηγηθω.
     
  3. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Ζώνη αγνότητας για γυναίκες

    Είναι και δική μου φαντασίωση να υποχρεώνω στην φίλη μου να φορα ζώνη αγνότητας. Περισσότερα για το θέμα μπορείτε να διαβάσεται στα παρακάτω sides: http://en.wikipedia.org/wiki/Chastity_belt & http://www.chastity-uk.co.uk/
     
  4. tlg

    tlg New Member

    πωληθηκε female anti-masturbation device αντίκα με 2.900 USD  
    ht tp://cgi.ebay.co m/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190194504224
     
  5. Basil

    Basil New Member

    Yparxoun kataplhktikes zvnes agnotitas me ensomatamena butt plugs and dildos me epipleon "aspides prostasias, me electric simulators / trainers poy mporoyn na syndoiastoun me "bands "sta podia vste na afenos men na min mporei na foresei panteloni af'eteroy na mhn mporei na kanei megala vimata i kai akoma na kleisei / anoixei ta podia tis, syndiazontai akome kai antistoixa soutien braxolia sta podia kai xeria kai kolara...

    Basil
     
    Last edited by a moderator: 14 Ιουλίου 2008
  6. extreme32

    extreme32 Regular Member

    ενα ποστ εκανε το ατομο και του το σβησατε? δεν σηκωνει παρατηρηση για την πρωτη φορα?
     
  7. Απάντηση: Re: Ζώνη αγνότητας για γυναίκες

    ο πατερας μου το ειχε ακουσει απο το 1960,δεν ξερω αν ηταν πιο παλια η εκφραση
     
  8. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Ζώνη αγνότητας για γυναίκες

    Μπερμπαντης ο μπαμπας εεε?
     
  9. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Ζώνη αγνότητας για γυναίκες

    μηπως να το επαναφερουμε; 
     
  10. DiDi

    DiDi Regular Member

     

    Οι πρώτες ζώνες αγνότητας κάνουν την εμφάνισή τους το 15ο αιώνα και, σύμφωνα με πολλές μελέτες, θεωρούνται ιταλική εφεύρεση, για την ακρίβεια φλωρεντιανή.

    Οι ζώνες αγνότητας εμφανίστηκαν αρχικά στις πρώτες σταυροφορίες. Πιθανότατα η χρήση της εξέφραζε το φόβο που είχαν οι άντρες μήπως οι γυναίκες τους απιστήσουν. Όμως σήμερα θεωρείται ότι η εκτίμηση αυτή ίσως και να είναι αυθαίρετη. Σύμφωνα με μελέτες, οι ζώνες αγνότητας που παρουσιάζονται σε διάφορα μουσεία ως εκθέματα από την εποχή των σταυροφοριών θεωρούνται μεταγενέστερες. Μάλιστα, το πιο γνωστό μουσείο της Ευρώπης με εκθέματα ζωνών αγνότητας, το Μουσείο Κλινί, στο Παρίσι, έβγαλε από τις αίθουσες όσες θεωρούνταν έργα του Μεσαίωνα, καθώς στην πραγματικότητα ήταν φτιαγμένες το 19ο αιώνα. Επανεξετάζοντας τη λειτουργία της ζώνης αγνότητας διαπιστώνουμε ότι δε χρησιμοποιήθηκε μόνο για να ασκείται έλεγχος από τους άντρες, αλλά και ως όργανο που παρεμποδίζει τον αυνανισμό, όπως στα μοναστήρια. Ωστόσο, πρόκειται και για ερωτικό βοήθημα ικανό να προκαλέσει επιθυμία και να αφυπνίσει τη διάθεση για ερωτικά παιχνίδια. Πράγματι, πολλές από τις ζώνες αγνότητας ανοίγουν με ευκολία και είναι κατασκευασμένες από πολύτιμα μέταλλα, ενώ στην επιφάνειά τους αναγράφονται πικάντικα σχέδια και σχόλια.
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι πιο καυλωτικό από την ζώνη αγνότητας.

    Προσωπικά, επειδή ξέρω τί σκατό είμαι, θα έλεγα ότι μόνο ένα κομψό λουκετάκι θα παρείχε την εγγύηση ότι τίποτα δεν εισήλθε στον κόλπο μου. Όμως, δεν θα μπορούσα να εγγυηθώ τί εισήλθε στον πρωκτό μου. Ή στο στόμα μου.

    Με καυλώνει πολύ η ιδέα ότι φορώ λουκέτο στο μουνί, του οποίου το κλειδί το έχει άλλος.

    Δεν είναι όμως πιο καυλωτικό από τον έλεγχο του άλλου σε μένα - αυτόν που δεν επαφίεται σε λουκέτα.

    Μου αρέσουν και οι δύο έλεγχοι. Μέχρι να αποκτήσω και τον δεύτερο, δεν θα ησυχάσω...
     
  12. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Και πως ουρείτε βρε κορίτσια?