Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ΔΙΑΦΟΡΑ MISTRESS KAI DOMME

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος LadyMargi, στις 22 Φεβρουαρίου 2006.

  1. LadyMargi

    LadyMargi New Member

    Καθώς η εμπειρία μου στο χώρο είναι μικρή θα ήθελα να με διαφωτίσετε σχετικά με τις διαφορές μίας Mistress από μία Domme. Thanks.
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    με πολυ λιγα λογια,
    - Mistress είναι τίτλος [πχ: Whip me Mistress... ].
    - Domme είναι χαρακτηριστικό νοοτροπίας ατόμου [πχ : She is a Domme and I am a subbie ].
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Κυριαρχία / υποταγή

    Master, dominant, top/slave, submissive, bottom; ξεκαθαριζοντας τους ορους.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Η ΔΙΑΦΟΡΑ MISTRESS KAI DOMME

    Προσθέτοντας και την λέξη Mistress στην λέξη Master θα έλεγα ότι είναι άτομα με φοβερή δύναμη ψυχής, υπεύθυνοι καθοδηγητές.
    Πάντα άτομα με σώας τας φρενός (οπωσδήποτε) που τα διακρίνει η μεγάλη λογική και η γνώση του τι σημαίνει ότι κάποιος άνθρωπος υποτακτικός/η κρέμεται από τα χείλη τους και τις επιθυμίες τους προς ευχαρίστηση τους και ικανοποίηση τους!
    Αρα ειναι οι απολυτοι Κυρίαρχοι του D/s και του Μ/s !

    Τους Dom και τις Domme τους θεωρώ και λίγο light Κυρίαρχους και θα έλεγα και κάπως .... χμ ....παιχνιδιάρηδες!
    Σε καμία περίπτωση δεν θα αναλάμβαναν την ευθύνη άλλων ανθρώπων αν και θα το προσπαθούσαν να το κάνουν!
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Η ΔΙΑΦΟΡΑ MISTRESS KAI DOMME

    Eχεις δίκιο rolfo τώρα το είδα και το διόρθωσα!
     
  6. WisDomme

    WisDomme I am just Myself - that's all.

    Πολύ επιμορφοτικά όλα αυτά παιδιά... Ευχαριστώ κ εγώ την SM Art Lady... Keep going the good work!
     
  7. christina

    christina New Member

    κατανοητότατο, thanks!
     
  8. Latex2008

    Latex2008 New Member

    Απο Κύπρο πολυ διαφωτιστικο Υλικό
    σας ευχαριστω πολύ
    Πιστεύω ορι πρεπει να τοποθετιθεί κάπου ( δεν ξερω )
    για να το βλέπουν όλοι και να ξεκινουν απο την θεωρια πρώτα αν θελουν να μπουν
    στην κοινωτητα
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    μια αφελης ερωτηση μου επιτρεπεται;
    τους τιτλους αυτους,βαρεις και ελαφρεις, ποιος τους απονεμει;Γινεται καμμια τελετη;Υπαρχουν διακριτικα(σαν τα αστερακια των στρατιωτικων σς πουμε);

    Η μηπως ο καθεις αφου διαβασει την Μαυρη Βιβλο του ΒΔΣΜ (εισαγωγη,σελ17,παρ 4,5,6,και 7) αποφαινεται : "στο Δαφνι (ακομα)δεν με κλεισανε,εχω κατεβασει μια βιβλιοθηκη ολοκληρη,ειμαι προσωπαρχης Β' στο υπυργειο,εχω και βαρεια φωνη, ε,διαολε,τι αλλο θα μπορουσα να ειμαι απο Μαστερ;Μη μου πω πως και για Γκραν-Μαστερ με κοβω!"
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Η ΔΙΑΦΟΡΑ MISTRESS KAI DOMME

    Χε χε... Αμ δεν είναι τόσο απλό, να σου απονεμηθεί ο τίτλος του Γκραν-Μάστερ, παλληκάρι μου...

    Πρέπει να έχεις την ικανότητα να παίζεις με τουλάχιστον 3-4 σκλάβες ταυτοχρόνως ("σιμουλτανέ" λέγεται αυτό), και επίσης, το επώνυμό σου να λήγει απαραιτήτως σε -οφ...
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Δεν εχεις κι'αδικο....αυτος ο Σπασ-κι ολο εχανε στο τελος. 
     
  12. SexyMistress277

    SexyMistress277 New Member

    ευχαριστώ για τις πληροφορίες!